Jste zde

Masturbace (onanie) ve vagíně

Masturbace (onanie) ve vagíně

Volné pokračování článku "Zdravá sexualita".

Pokud Vám spojení slov "masturbace (onanie) ve vagině" nic neříká, pokusím se ho vysvětlit. Nejedná se o žádný termín, který by se učil v sexuologii a nejspíš ho nepoužívají ani sexuologové nebo psychologové. Já ho však občas používám v situacích, kdy muži nechápou sex jako párovou záležitost, ale pohlavním stykem - souloží řeší uspokojení především svých vlastních sexuální potřeb, bez ohledu na potřeby ženy. Nejde jim o společný prožitek vyvrcholení při milování, ale pouze o jejich vlastní uspokojení. I když to tak možná nevidí (a samozřejmě o tom tak nemluví), ve skutečnosti ženu využívají jako masturbátor pro svůj penis...

Řeknu to i jinak. Nejedna žena se sice muži snaží vysvětlit co potřebuje ona, jenže bezvýsledně. Je to neřešitelný problém - v sexu nemůžete někoho kdo nechce, donutit k tomu, aby Vám vyhověl. Problém bývá v tom, že muž ženě vyhovět nemusí, protože ON dostane to, co chce a víc nepotřebuje. Že je to sobecké, o tom je zbytečné polemizovat. Pokud se muž o sexu z pohledu ženy nechce bavit a stále trvá na sexu který mu dá to, co chce ON, pak je pro něho žena něco jako masturbátor... Asi je to drsné přirovnání, ale možná na tom něco je...

Není to tedy problém, který by patřil mezi sexuální problémy mužů a žen, které sexuální soužití partnerů mohou provázet. Je to výhradně o přístupu muže k milování se ženou!!!

Každý si pod tím spojením zdánlivě nespojitelných slov může představit to, co možná zná z vlastní zkušenosti nebo vyprávění přátel. Mnohé hrdinské historky o rychlém sexu nebo o sexu několikrát denně pak mohou vzbudit pochybnosti o tom, zda to stejně nadšeně vidí i ten druhý partner nebo partnerka.

Podíváme se na některé situace, o kterých píší lidé do "Poradny sexuologa" a které by "masturbaci (onanii) ve vagině" mohly odpovídat.

Krátká a nedostateční milostná předehra

Nedostatečná milostná předehra stojí za většinu sexuálních problémů žen. Na rozdíl od mužů, kteří jsou schopni soulože už s penisem v částečné erekci, je situace u žen mnohem složitější. I bez dostatečného vzrušení je muži samozřejmě schopná poskytnout soulož. Jenže pak se ze soulože spíše stává právě ona "masturbace (onanie) ve vagině", než milování. Žena prostě na své vzrušení potřebuje čas. Potřebuje dostatečně zvlhnout a naladit se. Teprve až je v tom správném rozpoložení je také schopná se na sex plně soustředit. Žena toho najednou zvládá řešit více a pokud ji muž nezaujme milováním, pak je klidně schopná v průběhu soulože řešit potřeby domácnosti na další čtvrtletí... V každém případě je však faktem, že většina mužů milostné předehře moc nedá a chtějí to dohnat souloží. Možná si ani neuvědomují, že v okamžiku, kdy vloží svůj penis do ženiny vaginy, prakticky již rozhodli o konci milování. Za těch pár minut se nedá dohnat to, na co mohla být při milostné předehře klidně i hodina.

Rychlovka (rychlý sex)

Takovou klasickou technikou rychlého uspokojení sexuálních potřeb je "rychlovka" tedy "rychlý sex"... Na první pohled se zdá být "rychlovka" vhodnou formou sexuálního uvolnění partnerů. Proč ne, když takový rychlý sex bude vyhovovat jak muži, tak také ženě. Jenže to je právě ten problém, že "pozitivní vztah" k rychlému sexu mají většinou muži. Krátká milostná předehra, soulož a vyvrcholení... To vyhovuje především mužům. Většině žen však takovýto sex nevyhovuje už proto, že ženská sexualita má trochu jiné priority a také proto, že vzrušení ženy má ve srovnání s průběhem vzrušení muže výrazně jiný průběh. Pokud se muž ženě po svém vyvrcholení dále nevěnuje jinými technikami, žena se orgasmu nedočká... Pokud se žena dočká i svého vyvrcholení, je to tak, jak má být...

Pokud se jedná o "rychlovku" jednou za čas a ženě případně nevadí ani to, že orgasmu se dočkal pouze muž, o nic nejde. Pokud se však "rychlovka" stane hlavní sexuální aktivitou partnerského vztahu, nejspíš to pro ženu časem bude problém. Takovýto stav se nedá udržet dlouho a je velmi pravděpodobné, že se žena nějak přizpůsobí nebo vznikne konflikt. Konflikt v sexuálních potřebách partnerů s vysokou pravděpodobností přinese vztahové problémy. Pokud se žena přizpůsobí, znamená to, že své chování nejspíš upraví tak, aby sex netrval moc dlouho, případně pokud je jí jasné, že se svého uspokojení od muže nedočká, začne svůj orgasmus předstírat... Pocit, že je svým způsobem sexuálně mužem zneužívaná (lépe využívaná) však bývá součástí jak konfliktu, tak stavu, kdy se žena sexuálním potřebám muže přizpůsobí.

Může to být i důvod, proč se žena začne sexu s mužem vyhýbat

Jsou muži, kteří sex berou jako formou svého uvolnění a vybití. Přijdou domů a bez ohledu na situaci nebo potřeby ženy požadují sex. Mnohdy motivem není ani sexuální touha, vášeň nebo erotický náboj, ale pocit nadvlády a potřeba vybití svých emocí. Pro někoho je ventilem alkohol, pro jiného násilí a pro mnohé je tím ventilem sex. Není to však sex zaměřený na upevnění partnerských vztahů, ale v tom okamžiku je to jen prostředek k uvolnění stresu, frustrace ze zaměstnání, rozčarování nebo napětí. Na takovouto hru by však žena rozhodně neměla přistupovat. Rozhodně si tím nijak do budoucna nepomůže. Stav, kdy žena muži sexuálně vyhovuje a sama z toho nic nemá, jen mu "podrží", protože "on to tak moc chce", se dá z pohledu ženy hodnotit jako "masturbace (onanie) ve vagině", ne milování. Je to cesta k mnoha nebezpečným návykům v partnerském vztahu, jako například k předstírání orgasmu a případně i vytvoření odporu k sexu jako takovému.

Mnoho sexuálních poruch, které ženy trápí je právě proto, že se v sexu mnohdy cítí být využívány nebo dokonce zneužívány svým partnerem. Pak je to již jen otázka času, aby se sexu začala vyhýbat a ztratila o něj se svým partnerem zájem. Pokud žena vnímá, že sexuální touhy partnera nejsou vedeny touhou po ní samotné jako ženě, ale že sex chce, aby si uvolnil nahromaděné emoce, bude naprosto na místě, když muži doporučí, aby se uvolnil sám....

Nejde o to vymyslet situace, kdy by se takovéto přirovnání dalo použít. Tento článek měl za cíl upozornit na to, že pokud nejsou pocity partnerů při milování vyrovnané, může se časem stát, že o sexu jeden z partnerů začne uvažovat právě tak, jak je v článku popsáno. A to by byla velká chyba!!!

 

Články s podobnou tematikou