Jste zde

Je nutné prožít orgasmus při každém milování?

Je nutné prožít orgasmus při každém milování?

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Sex se v dnešní společnosti mnohde stal jedním z významných měřítek úspěchu v partnerských vztazích. Ze sexuálního hlediska na tom určitě nějaká pravda je. Ve vztahu to však nemusí být, a nemělo by být, to jediné a nejdůležitější. Lidská sexualita je jedinečná a každý člověk má jinou představu o sexu a jeho prožívání. Jsou však také lidé, kteří touze po dosažení orgasmu u partnera nebo partnerky podřídí naprosto vše. Studují odbornou literaturu, "trénují" výdrž masturbací, snaží se a snaží ... a jsou zklamaní, když něco opět nebylo naprosto dokonalé.

Kolem prožitku a orgasmu je spousta otázek, o které kdyby se lidé alespoň trochu zajímali, předešli by řadě nedorozumění i problémů. Možná by stačilo vědět co to orgasmus vlastně je? Jak se ho dá dosáhnout? Jaký je rozdíl mezi mužským a ženským orgasmem? Dosáhne orgasmu každá žena a každý muž? Kolik je druhů orgasmu a jak je navodit? Proč ho muži dosáhnou tak rychle a ženy tak obtížně? A další... a další...

Je vhodné, nebo pokaždé nutné, aby orgasmus při milování prožili oba partneři?

Je to vhodné, ale určitě to vždy není naprosto nutné. V partnerském soužití někdy partneři ani po vyvrcholení nemusí toužit při každém milování. Pro některé ženy, ale i muže, je dostatečně uspokojující už to, že vyvrcholení prožil jejich partner nebo partnerka s jejich pomocí.

Za vyžadováním vyvrcholení "za každou cenu" stojí nejčastěji tyto důvody

  • snaha ženu pokaždé uspokojit, protože "tak to má být, tak to je správné"...
  • jediný správný orgasmus je současný, společný orgasmus

Posedlost sexem a především posedlost orgasmem je v dnešní společnosti naprosto zřejmá. Lidé hledají jednoduché a zaručené techniky, které jim pomohou stát se sexuálními mistry. Muži často neváhají sáhnout k podpoře erekce i tehdy, když problémy s erekcí ještě nemají, hledají cestu k mimořádným prožitkům, souloží i v "akrobatických" polohách a často si vůbec neuvědomují, že milování není ani o "tvrdosti" erekce, ani o sexuálních polohách, ani o "výdrži" a počtu prožitých orgasmů... Milování je přece hlavně o milování...

Překvapivě nejen muži, ale často i ženy, úplně nechápou a nedokáží dostatečně docenit význam doteků, něžností, pozornosti nejen pro intimní vztah... Není proto nic divného na tom, že problémy s dosažením vyvrcholení mají především ženy. Uspokojit ženu, dosáhnout jejího a svého vyvrcholení, to je zažitá představa většiny mužů o sexu. Překvapivě se žen na jejich názor na to, co od sexu očekávají, muži neptají. Možná by zjistili, že řada žen nemá tak jednoznačný názor na to, že každý sex musí být zakončen vyvrcholením. Mnoho žen by možná uvítalo dlouhou milostnou předehru, při které by se jim muž opravdu nezištně věnoval a dopřál jim něhu, lásku, pochopení i vzrušení. Ne vždy je žena naladěna a natolik dokonale vzrušená, aby po orgasmu zrovna toužila nebo vyvrcholení vůbec dosáhnout mohla.

Podobné je to s touhou po současném vyvrcholení. Říká se, že po společném orgasmu touží především ženy a to většinou z romantických důvodů. Jenže touha po současném vyvrcholení vychází většinou od mužů. Jejich důvod je prostý - bývá to snaha dokázat ženě, že jsou dokonalí milenci a že i orgasmus mají pod kontrolou. Touha po společně, "za každou cenu" prožitém vyvrcholení, může vyvolat problém předstíraného orgasmu ze strany ženy (ale někdy i muže). Za následky tohoto stav si pak, především muži, mohou sami. Tak dlouho neustále hovoří o tom, že žena při milování musí prožit orgasmus, nejlépe společně s ním, až mu žena po nějaké době prostě vyhoví. Většinou se k této "sladké lži" uchýlí proto, aby měla klid.

V případě trvalého nebo dlouhodobého vyžadování společného vyvrcholení, jeho předstírání bývá začátkem větších sexuálních problémů. Důvod je prakticky vždy stejný - muž zjistí, že společně se ženou prožit současné vyvrcholení dokázal a to ho přímo nadchne... Nespokojí se s tím, že se TO už podařilo, ale okamžitě začne být přesvědčený o tom, že NYNÍ UŽ TO TAK MUSÍ BÝT POKAŽDÉ. A ženě, aby mu vyhověla, nezbývá nic, než předstírat a předstírat.

Ještě se zastavím u jedné situace, která není až tak výjimečná. Může nastat například tehdy, když je žena unavená, ale muž se zrovna dnes rozhodl, že se jí bude "příkladně" věnovat. K milostné předehře přistoupí velmi zodpovědně a "natáhne" ji třeba i na desítky minut. Když potom přejde k intenzivní stimulaci, kdy by měl ženu dovést k maximálnímu nárůstu vzrušení, po kterém by měla dosáhnout orgasmu, zjistí, že to nejde a nejde, i když se oba snaží... Žena se se svým vzrušením dostala hodně vysoko, ale její vzrušení už dál nestoupá a zůstává sice vysoké, ale ne tak vysoké, aby dospělo až k vyvrcholení. I když se oba snaží a snaží, žena už ví, že "dnes to prostě nepůjde..." Nezáleží na druhu stimulace a nefunguje ani osvědčená technika orální stimulace, která jindy nikdy nezklamala... Nakonec žena vyvrcholení raději "zahraje", než by se oba dále trápili. Je to taková milosrdná lež, ale muž jí rád uvěří... V takové situaci je rozumnější než vyvrcholení předstírat, partnerovi sdělit, že dnes to opravdu nepůjde a že i tak to bylo moc krásné. Předstírání je sice možným řešením, ale vůbec nic nevyřeší. Místo toho je pro ženu mnohem příjemnější, když ji muž z hladiny vysokého vzrušení pomalu, něžně převede do fáze zklidnění. Milování pro ni bude stejně příjemné, jako by prožila vyvrcholení, ale nemusela nic předstírat. Je to především o vzájemné důvěře dokázat si sdělit i to, co ten druhý možná slyšet nechce. Muž by měl chápat, že každé milování nemusí být zakončeno vyvrcholením na straně ženy a přitom může být stejně krásné.

 

Cílem tohoto článku bylo upozornit na to, že ne pokaždé je nutné, aby oba partneři prožili vyvrcholení. Také je jasné, některých situacích a rozpoloženích toho ani nemusí být fyzicky a psychicky vůbec schopni. Pak je přístup k navození vyvrcholení "za každou cenu" je nejen nesprávná, ale také může být zdrojem problémů, které se mezi partnery rozvinou. Dá se tomu zabránit docela snadno. Postě se musíte umět i o potřebě dosáhnout vyvrcholení společně promluvit. To je jediná cesta jak zjistíte, jestli ten druhý opravdu tak moc stojí o to samé, co vy. Možná se dovíte, že dnes bude úplně stačit, když milování zakončíte 1:0. Možná si uvědomíte, že po vyvrcholení zrovna dnes netouží ani jeden z vás, ale bude vám příjemné se vzájemně hladit, laskat, tulit se a povídat si. Prostě tak jako milování není jen o souloži, není ani jen o vyvrcholení...

 

O předstírání vyvrcholení pojednávají články:

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)