Jste zde

Společná masturbace ve dvojici

Společná párová masturbace

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článku "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření".

Určitě vás někdy napadlo, že by mohlo být nesmírně vzrušující vidět jak partnerka masturbuje nebo partner onanuje. Možná jste se někdy chtěli zeptat jak "TO", jak TO dělal v mládí nebo jak a zda "TO" dělá i dnes. Ti, kteří se zeptali, už to ví... A pro ty, kteří ještě tuto odvahu nenalezli zůstává otázka na kterou byste si měli pravdivě odpovědět:

 • Opravdu jste nikdy nepocítili touhu a vzrušení při představě jak masturbujete nebo onanujete před partnerem nebo partnerkou?
 • Zatoužili jste vyzkoušet něco nového, naprosto "divného" a chtěli jste bez soulože partnera nebo partnerkou vzrušovat až do vyvrcholení?
 • Líbilo by se vám dělat TO společně?

Pokud jste jen doposud nenašli dostatek odvahy svoji představu zrealizovat nebo se s ní tomu druhému alespoň svěřit, pak si uvědomte, že právě tím mu nebo jí dokážete svou naprostou důvěru... Nemusíte se bát odsouzení, masturbace je přirozená a v případě společné, vztahu nesmírně prospěšná. Až ji vyzkoušíte, poznáte, že je nejen příjemná, ale také velice vzrušující.

Masturbace před partnerem nebo partnerkou totiž vyžaduje notnou dávku vzájemné důvěry aby tato sexuální aktivita nebyla špatně pochopena. Tím dalším důvodem je vysoká intimita takovéhoto jednání, která může být pro někoho mnohem více osobní jak milování.

Vysvětlení pojmů

Rozdíl mezi pojmem vzájemná masturbace a společná masturbace ve dvojici je v tom, že

 • společná masturbace je prováděna partnery současně, ale jako autoerotika. Partneři masturbují a přitom se pozorují. Současného společného orgasmu však partneři, podobně jako u vzájemné masturbace, dosahují jen výjimečně.
 • Manuální stimulace kterou si partneři provádí současně jeden druhému se nazývá vzájemná masturbace. Vzájemná masturbace je současná stimulace penisu u muže a klitorisu nebo pochvy u ženy. Partneři si současně navzájem stimulují genitálie vzájemnou nebo simultánní masturbací. Stimulace vede k dosažení orgasmu u jednoho partnera a později u druhého. Současného společného orgasmu však partneři, podobně jako u společné masturbace, dosahují jen výjimečně. Vzájemná masturbace je prováděna jak heterosexuálními, homosexuálními i lesbickými páry.

Dovolím si jen připomenout, že dosažení společného současného orgasmu obou partnerů je pro mnoho lidí cíl, na který se zaměřují. Zbytečně se však tím mnozí trápí a traumatizují. Současný společný orgasmus partnerů je samozřejmě krásný. Připravíte se však o prožitek okamžiku, kdy vyvrcholení prožívá ten druhý. Prostě v okamžiku svého orgasmu myslíte a vnímáte především sebe. Jednou za čas, když se to podaří tak nějak samo - proč ne. Ale sami zjistíte, že vás takovýto souběh emocí připravil o krásný pocit prožitku vrcholného vzrušení toho druhého. Takže, nehoňte se zoufale za něčím, co Vás může nejvíce potěšit tehdy, když se Vám to podaří bez plánování, velké snahy, námahy a stresu - tak nějak přirozeně, mimochodem....

Společná masturbace před zahájením sexuálního života

Jedna ze sexuálních praktik, kterou mohou provozovat při hlubším poznávání i páry před zahájením společného sexuálního života, je společná masturbace. Jedná se o sexuální aktivitu, která bývá velmi erotická a mimo jiné dává příležitost vidět, jak partner postupuje při laskání svého těla, jak narůstá jeho vzrušení a jak dlouho mu trvá dosažení orgasmu. Navíc každý jistě ocení, že se před ním ten druhý nestydí a dokáže se uvolnit až do prožitku vyvrcholení. Zrovna párová masturbace by však neměla být prvním sexuálním zážitkem...

Párové masturbaci by rozhodně mělo předcházet zvládnutí vlastní masturbace formou autoerotiky. Teprve když víte co je vám příjemné, vzruší vás a nakonec přivede k orgasmu, může to naučit svého partnera. Partner by měl být pozorný a měl by se nechat vést.

Ještě dříve, než se odhodláte této společné intimní činnosti, je vhodné si předem o svých představách promluvit a stanovit si pravidla hry. Ne, že by k takovéto činnosti nemohlo dojít spontánně, ale v případě, že si o všem promluvíte, máte větší prostor a jistotu, že bude se bude dít to, co si domluvíte. Potom párová masturbace může být velice silný erotický zážitek. Bez přípravy a domluvy se může stát, že svého milujícího partnera nepříjemně překvapíte, když začnete masturbovat místo láskyplného milování. Může například začít pochybovat, zda nejste postiženi sexuální úchylkou nebo začne pochybovat o vašem duševním zdraví. Přitom stačí málo - dopředu si vysvětlit, co chcete vyzkoušet. Možná vás překvapí, že partner na to myslel taky, jen se styděl s tím přijít první.

Párová masturbace bývá prováděna jako

V širším pojetí může zahrnovat i cunnilingus a felaci, ale také všechny další způsoby sexuálních nepenetračních aktivit. Většinou se však odehrává jako klasická masturbace a onanie.

Společná masturbace podle způsobu provedení

 • Heterosexuální masturbace rukou spočívá v tom, že žena vzrušuje rukou penis partnera a že muž laská vulvu a především klitoris partnerky, případně také její pochvu. Obecně může masturbace muže zahrnovat Felaci a masturbace ženy masturbace i Cunnilingus.
 • Homosexuální masturbace rukou spočívá v tom, že muž vzrušuje rukou pyj partnera. Obecně zahrnuje homosexuální masturbace felaci a také všechny další způsoby sexuální stimulace.
 • Lesbická masturbace rukou spočívá v tom, že žena laská vulvu a především klitoris partnerky a také její pochvu. Obecně zahrnuje homosexuální masturbace i Cunnilingus a také další způsoby sexuální stimulace.

Jak se společná masturbace provádí?

Teoreticky je to naprosto jednoduché, prakticky už to tak snadné nebývá. Tedy abych byl přesný - nebývá to tak snadné poprvé. Jakmile ale překonáte vzájemné rozpaky, navzájem se "podržíte" psychicky, máte vyhráno. Především je potřeba překonat obavy z toho, co si o vás bude myslet partner nebo partnerka. Je tedy nutné se vzájemně ubezpečit, že to budete rádi sledovat a že vás to nesmírně vzrušuje. I přes obavy to bývá pravda. Společná masturbace před sebou navzájem je opravdu vzrušující a nová. Možná budete vzrušeni jako před prvním dotekem nebo milováním. Prostě takováto situace vytvoří spontánní směs obav, očekávání, vzrušení i napětí. Určitě stojí za to tuto techniku vyzkoušet. Zcela jistě obohatí váš sexuální i osobní život. Vždyť jste dovolili tomu druhému sledovat to nejvíce utajované dobrodružství, o kterém by jste jinak nemluvili ani po tmě. Když bude po všem a budete si o svých pocitech povídat, zjistíte, že to bylo opravdu vzrušující, když jste mohli navzájem jeden druhého pozorovat a to až do vyvrcholení.

Společná masturbace

 • Nejdříve provede masturbaci jeden partner před druhým a pak se vystřídají.
 • Masturbují před sebou současně společně a vyvrcholí každý podle svého vzrušení.

Vzájemná masturbace

 • Muž vzrušuje ženu, žena muže, orgasmus prožije první ten, kdo je více vzrušený, pak pomůže partnerovi.

První společná masturbace

Vím, že se opakuji, ale je lépe to připomenou znovu. Rozhodně doporučuji před první společnou masturbací o ní s partnerem nebo partnerkou promluvit. Mohlo by se stát, že vaše snaha ozvláštnit společný večer nebude tím druhým správně pochopena. Vaše snaha o inovaci by se mohla setkat s nepochopením, odmítnutím nebo dokonce odporem. Nebylo by to však proto, že by partner nebo partnerka takovouto sexuální praktiku odmítali. Pouze se může stát že vás nepochopí a to by mohlo naprosto zbytečně zmařit vaše očekávání. Proto je vždy lépe se na první společné masturbaci dopředu domluvit, vysvětlit si, jak by bylo krásné vidět jak ten druhý prožívá vzrušení a orgasmus a jakou techniku pro masturbaci používá. Kromě toho, že takovýto rozhovor bývá nesmírně emoční a vzrušující, zabráníte nepochopení nebo případnému podezření, zda netrpíte nějakou "úchylkou".

 • Připravte si příjemné teplé, provoněné, hudbou naplněné a svíčkami prozářené prostředí, podobně jako pro milování. Nezapomínejte na dokonalé soukromí. Ani společná masturbace není úkol a není tedy kam spěchat. Najděte si čas na příjemnou milostnou předehru a masáž nebo vzájemné laskání.
 • Díky svíčkám vytvoříte v místnosti příjemné tajuplné prostředí s tlumeným světlem. Nemusíte to se světlem moc přehánět, ale úplná tma by vám moc nepomohla. Musíte se vzájemně dobře vidět protože současná masturbace vám umožní sledovat vzrušení toho druhého i jeho vyvrcholení. Několik svíček vytvoří optimální přítmí a dostatečně intimní osvětlení.
 • Pro první společnou masturbaci je lepší se domluvit, že budete masturbovat současně. Odpadne tak nervozita z toho, že vás ten druhý jen pozoruje. Budete masturbovat oba současně a to se dá ...
 • Před masturbací se posaďte tak, aby jste na sebe dobře viděli a aby vám bylo pohodlně.
 • Při dalších společných masturbacích se také můžete domluvit, že nebudete masturbovat současně, ale jeden po druhém, To vám umožní být tomu druhému blíž.
 • Začněte masturbovat. Při prvním setkání nemusíte masturbovat až do vyvrcholení. Prožívejte intimitu tohoto okamžiku a radujte se ze společného zážitku.
 • Nesnažte se o nějaké divadelní výstupy. Toho druhého by to mohlo zaskočit a možná by se i cítil trapně. Ono přehrávání se pozná nejen ve fimlu, ale i v životě... 
 • Buďte proto sami sebou. Když se budete chtít podívat na divadelní podobu masturbace na profesionální úrovni, dívejte se na porno. Tam to ani jinak, jak divadelní akci nedělají. Vám přece jde o to vidět se navzájem takoví, jací opravdu jste.
 • Sledujte reakce těla a milostné techniky, které používá a prožívá partner nebo partnerka. Hodně vám to poskytne do vašeho dalšího sexuálního života.

Tantrická technika společné masturbace

Tantra využívá společnou masturbaci s partnerem nebo ve skupině pro práci se sexuální energií jednotlivce i skupiny. Nejedná se však o žádnou formu skupinového sexu, ale o tantrickou meditaci při které prožíváte své tělo a vnímáte energii partnera nebo skupiny. Rozhodně to není nic, co by nějakého "úchyla" přivedlo do transu. jedná se o meditaci, která může trvat klidně i hodinu může být zakončena bez jakéhokoli prožitku orgasmu. Nejde totiž o orgasmus, ale o cestu k němu.

Bližší informace o této technice naleznete v článku "Tantrická technika společné meditace při masturbaci".

Společná masturbace při milostné předehře

Pokud společnou masturbaci chcete zařadit do milostné předehry, je to ideální příležitost ukázat, jaké doteky se vám líbí a co vás vzrušuje. Je to ideální příležitost pro vyjádření a předvedení svých erotických představ. Žena může muži ukázat, že preferuje jemné, láskyplné doteky, mazlení, hlazení, laskání nebo naopak razantní a nekompromisní dráždění od počátku do úspěšného konce. Pro muže to v každém případě bude velice silný erotický zážitek a určitě něco ze ženiných praktik zařadí do milování. Hlavně při dráždění klitorisu (poštěváčku) může žena muži poskytnout nevšední pohledy na její tělo. Provedením klitoridálního nebo vaginálního (poševního) dráždění nebo jejich kombinací, naučí muže nespěchat a dá mu možnost vidět a pochopit odlišnou sexuální potřebu ženy.

Společná masturbace jako škola sexu

Nic nebrání pojmout společnou masturbaci k "výuce" svého partnera v umění milování. Nikdo se nestal mistrem bez toho, že by se nemusel "vyučit". Stejně tak je to v sexu. Před výukou je vhodné nejprve se domluvit na pravidlech a oddělit nácvik od sexu. Výsledek sice bude stejný, ale budete vědět, že dnes jste žák nebo učitel a to vám dá možnost se odlišně chovat. Jako učitel můžete vysvětlovat co se vám líbí a jaké erotické představy vás napadají. Jako žák plníte to, co vám je nabízeno a co je po vás žádáno. Někdy tak můžete naplnit i dominantní nebo podřízené představy a touhy svého partnera. Můžete si úlohy rozdělit a jeden den věnovat jednomu partnerovi a druhý den se pak vyměnit. Dává to prostor pro další zkušenost a tou je oddělení DÁVÁNÍ a BRANÍ. Tyto techniky se běžně praktikují například při tantrických masážích.

Nespěchejte. Můžete začít společným hlazením a něžnostmi bez "povinnosti" souložit a hlavně bez požadavku na dosáhnutí orgasmu. Důležité je vyvolat atmosféru důvěry a pohody, která bude oběma vyhovovat. Odhoďte veškerý stud. Navoďte erotické prostředí při svíčkách a tlumeném světle, provoňte místnost éterickými oleji. ztlumte světlo, udělejte si prostě pohodu. Ukažte svému partnerovi, co se vám líbí, buďte otevření, nestyďte se sdělit své pocity a vzrušení. Jedině tak se posunete dál.

Společnou masturbací může muž získat představu, jakou cestou žena dokáže orgasmu dosáhnout. Díky odpozorovaným zkušenostem může muž při souloži napodobovat způsob jakým žena masturbuje a snadněji pak nalezne svoji techniku, kterou jí pomůže dosáhnout orgasmu.

Vidí-li například že žena má při masturbaci nohy u sebe, je vhodné nalézt i pro soulož polohu, kdy je má u sebe. Pokud masturbuje s nohama rozevřenýma, bude pro sex vhodná jiná poloha... Zvláště zkušenosti odpozorované při dráždění poštěváčku jsou neocenitelné. Pokud žena při masturbaci využívá k vyvrcholení kombinaci dráždění klitorisu a pochvy, je možné, aby po zasunutí penisu partner dráždil rukou ženin klitoris nebo ji požádal, aby si jej dráždila sama. Při masturbaci s erotickými pomůckami žena může naznačit, jakou rychlost a techniku zasouvání penisu potřebuje pro maximální vzrušení při souloži. Zda mají být pohyby penisu velmi pomalé a pomalé nebo rychlé a hluboké nebo jí vyhovují jejich kombinace. To vše může pozorný muž vysledovat při vzájemné masturbaci.

Společná masturbace ve dvojici je zcela jistě velmi silným zážitkem. Můžete ji používat pro ozvláštnění sexu, protože vás vrací zpět ke kořenům vašich sexuálních zkušeností. Někdy není špatné si připomenou to, co vám dělalo radost, když jste ještě nežili párovým sexuálním životem.

Věřím, že každému je jasné, že společná masturbace může se může velmi snadno změnit ve vzájemnou masturbaci nebo může přejít v jakoukoli podobu milování. Určitě si však vyzkoušejte čistou podobu společné masturbace, kdy se k ničenu jinému nenecháte svést...

Je dobré vědět:

 • Ani při masturbaci nemusí vždy dojít k orgasmu.
 • Společný současný orgasmus obou partnerů i při masturbaci je málo pravděpodobný.
 • Společný současný orgasmus obou partnerů při masturbaci je vlastně nevhodný, neboť v okamžiku orgasmu se věnuje každý sám sobě a svým pocitům a přichází tak o možnost prožít orgasmus partnera nebo partnerky. Tím se ztrácí původní cíl společné masturbace.

 

Na zamyšlení

"Sledovat, jak partner onanuje, může ideálním způsobem přispět ke zlepšení kvality milování."
Glenn Wilson, britský psycholog a autora knihy Vynalézavá láska

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Komentáře

Konečne niečo o spoločnej masturbácii. Dávno som chcel skúsiť techniku spoločne z partnerkou. Po dlhej debate z partnerkou sa mi ju podarilo presvedčiť aby sme skúsili ako predohru spoločnú masturbáciu. Nevedel som sa tej chvíle dočkať až prídeme domov. Bol som viac vzrušený ako pred prvým milovaním. Partnerka mala podmienku že sa predvediem ako prvý. Súhlasil som,mal som trému, čo si tak asi o mne môže myslieť či jej nepripadám ako úchylný. ale vzrušenie bolo omnoho väčšie. Prestal som sa ostýchať a predviedol som sa. Bolo to niečo nádherne.

Partnerka ma ešte pár krát požiadala aby som sa predviedol. Videl som na nej, že by sa tiež rada predviedla. Až zahodila ostych a jedného dňa sa predviedla, nebadane pozerala akým dojmom na mňa zapôsobila. Tento nevšedný spôsob milovania sa nám zapáčil. Teraz to máme ako predohru, alebo súčasť pri milovaní či ako dohru po milovaní.

Po prvotnom prekonaní ostychu z partnerkou sme našli nevšednú záľubu v spoločnej masturbácií. Ak nie sme spolu milujeme sa cez skyp. Zo začiatku mala partnerka obavu či nás niekto pri našom milovaní nesleduje. Priznal som sa že predstava ako nás niekto neznámi pozoruje ma vzrušuje. Povedala mi to iste ako prvý raz že ak chcem nech sa teda urobím ale bude sa len pozerať,ona sa urobí sama ale nie cez skyp. Ako prvý som sa pred skyp predviedol,stačila mi predstava že niekto pozerá na moju masturbáciu. Po týždni ma partnerka prekvapila,len čo sme sa spojili bola už pripravená nahá pred webkou. Povedala mi kde som tak dlho, kým čakala stihla sa urobiť, môžeme pokračovať spolu. Tiež som bol pripravený. Pokračovali sme spolu. Povedal som jej že pravde podobne som zavisli na masturbovaní ak nie som v robote masturbujem aspoň raz denne, povedala mi že ona tiež každý večer pred spaním sa urobí, lepšie sa jej spí.

Bol som zvedavý či len my z manželkou používame tento nevšedný spôsob milovania. Bol som milo prekvapený. Dnes už nie je tabu hovoriť o masturbácií. Väčšina z nich berie masturbovanie ako príjemne spestrenie sexuálneho života. Niekedy stačí len nadškrtnúť tému a samé a rozhovoria.Stálo sa mi z recesií som nadškrtol rád by som videl ako sa robí,mohla by ma večer počkať keď pôjdem z roboty. Dala mi odpoveď že aj ona je zvedavá ako sa robí muž. Jej manžel sa o tom nechce bavíť ani nevie že si kúpila vibrátor. Nadhodil som nech má počká večer keď pôjdem z roboty rád sa predvediem. Myslel som to ako srandu, Odišla ja som na to zabudol. Večer som bol prekvapený keď ma čakala, manželka nebola doma, pomyslel som si že to neberie vážne chce si len pokecať. Opak bol pravdou, vzal som ju k sebe, bola pripravená, z kabelky vytiahla vibrátor zdal sa obrovský tak 25 cm musel mať. Povedala že sa nevedela dočkať už dávno túži vyskušať spoločnú masturbáciu. Dopredu ma upozornila žiadny sex len pred sebou budeme masturbovať. Súhlasil som.Ako som začal,začala tiež chcela aby som prišiel bližšie a vystriekal sa na prsia. Ako som pred jej očami masturboval bolo jej vidieť na očiach že by ho rada vzala do úst. Obaja sme sa odbavili, odišla. Na druhý deň volala či si zopakujeme včerajšok, súhlasil som,teraz bol v tom rozdiel že ako sme sa pred sebou robili, dnes neodolala a vzala si penis do úst ja som si ho pri tom honil. Upozornila ma že to nechce do úst ale na prsia. Potom sa viac u mňa neukázala. Niekedy ak má chuť sa ozve aby sme sa spolu urobili cez skyp. Neviem čo si mám o tom myslieť, ozve sa keď nemá doma manžela.