Jste zde

Hrozí riziko otěhotnění přes oblečení?

Hrozí riziko otěhotnění přes oblečení?

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".

Především v počátečním období vztahu, v době kdy touha po něžnostech nebo mazlení dosahuje maxima, logicky dochází k situacím, kdy partneři touží po co nejbližším kontaktu svých těl. Okolnosti, vzájemný stud nebo prostě pocit, že ještě není ten správný čas na milování jim brání v intimnějším kontaktu. Tření pohlaví přes oblečení je jednou z forem, jak tomu druhého naznačit jak je žádoucí a vzrušující (samozřejmě pokud je to z druhé strany akceptováno!!!). Vzájemná masturbace třením pohlaví přes oblečení je používanou sexuální technikou vzrušování se na místech, kde se běžně veřejně pohybují cizí lidé. Je to nenápadná forma tření těla o tělo například v parku na lavičce nebo při pomalém tanci tělo na tělo. Technika je využívaná především mladými lidmi a nemusí být zakončena vyvrcholením. Hlavním cílem je většinou navodit sexuální vzrušení.

Mazlení je ve všech akceptovatelných formách nádherné a upevňuje partnerské vztahy.

Jsou však situace, kdy muž své vzrušení nedokáže kontrolovat a ejakuluje. Pokud je to "do kalhot", většinou se to pozná - mokrá skvrna na kalhotách v místech pohlaví jen tak rychle nezmizí...

Otázka však zněla "Hrozí riziko otěhotnění přes oblečení?". Tím oblečením se nejčastěji myslí kalhotky dívky která se se svým milým dostala do situace, kdy mazlení nebo cílená masturbace muže o kalhotky ženy už dosáhla velmi intimního rozměru.

Tento problém se týká především mladých lidí, kteří se sexuálním životem teprve začínají a získávají první zkušenosti se svým tělem i tělem partnera nebo partnerky. Na toto téma jsou v poradně sexuologa dotazy nejčastěji od dívek. Pravidelně přicházej v neděli a mají společnou otázku "mohla jsem otěhotnět?". Podrobné popsání situace jak k tomu mohlo dojít je pak podobné. Nejčastěji se jedná o situace, kdy se dívka v kalhotkách tře o svého milého ve spodním prádle (nebo i bez něho) a milý přitom vyvrcholí. Častější je samozřejmě situace, kdy se o kalhotky pohlavím tře její milý... Ať je to tak nebo onak, stopy, že došlo k ejakulaci jsou nepřehlédnutelné... Od ejakulátu se zvlhčí i kalhotky dívky a ejakulát se zas tak rychle odstranit nedaří... Zpočátku se to moc neřeší, spodní prádlo ale musí dolů, vymění se nebo usuší a je po problému... Ale později, když dívka vzpomíná na to jak silně chlapce vzrušila a jak on dosáhl vyvrcholení, ji logicky napadne, zda se nemohlo stát, že by při tak krásné a "nevinné" hře otěhotněla.

Jak na takovou otázku odpovědět?

Ani mazlení nebo sexuální tření pohlavních orgánů bez ochrany není nejbezpečnější. Největší riziko otěhotnění samozřejmě "hrozí" v situaci, kdy se milenci dotýkají pohlavními orgány bez oblečení. Tření genitálií o sebe je považováno za vyšší formou intimního doteku a tak trochu patří už do milostné předehry" a mezi techniky nepenetračního sexu - "frottage" - sexuálního tření". Nejedná se už o běžné "mazlení", ale o "Intimní mazlení"...

Přirozenou cestou může žena otěhotnět tehdy, když muž ejakuluje o vagíny a spermie se přes děložní hrdlo dostanou do dělohy a "najdou" vajíčko. Cesta to pro spermie není snadná a většina spermií se tak daleko nedostane ani tehdy, když jsou podmínky pro jejich pohyb ideální...

Kalhotky, které má dívka ve chvíli ejakulace milence na sobě jsou alespoň nějakou barierou která brání přímé ejakulaci do pochvy. Pokud je sundá, ejakulát zůstane zvenku na jejich povrchu. Většinu ejakulátu tak odstraní mechanicky jejich pouhým sundáním. Je pravděpodobné, že část tekutiny prosákne materiálem kalhotek na zvlhčí vnější stydké pysky, případně třísla nebo stehna. Pokud dívka provede základní hygienu a vodou se omyje, odstraní i tyto zbytky ze svého těla. Pokud přitom použije mýdlo, nic tím nepokazí, právě naopak. Důležité je, aby se nesnažila zasouvat nic, co by bylo ejakulátem potřísněno, mezi stydké pysky. Pouhé jejich omytí zcela postačuje. Hlavně musí být opatrná na své prsty, neboť ty do kontaktu s ejakulátem určitě přišly. Jakékoli výplachy pochvy jsou zbytečné a mohlo by při nich dojít k zanesení spermatu do pochvy.

Pokud k ejakulaci chlapce došlo opravdu jen na kalhotky, udělala vše proto, aby nedošlo k neplánovanému otěhotnění.

Spermie má každý muž jinak kvalitní a tedy i jejich životnost a pohyblivost je jiná. Spermie ke svému přežití a pohybu potřebují poměrně specifické prostředí. Ideální podmínky mají samozřejmě v ejakulátu který je dopraví skrze ženskou pochvu až k děloze. K oplodnění vajíčka stačí jedna jediná spermie a právě proto jich je v ejakulátu několik milionů. I přes to obrovské množství spermií se až k vajíčku dostane jen jejich zlomek. A to pouze za ideální situace při ideálních podmínkách prostředí ejakulátu, pochvy a dělohy. Pokud k ejakulaci došlo na kalhotky, většina spermií odumře hned jak se dostanou do kontaktu s prostředím mimo pochvu. Sperma k přežití potřebuje prostatickou tekutinu, jinak spermie odumírá nebo se její pohyblivost rychle snižuje. Sperma je směs tekutiny uvolněné prostatickou žlázou a spermií. Tato tekutina je pro spermie transportní a má za úkol spermie dopravit co nejblíže k děložnímu hrdlu. Odtud je děložním hrdlem "nasáta" do dělohy jejíž hleny a prostatická tekutina jim poskytuje ideální prostředí pro pohyb k vajíčku.

Sundáním potřísněných kalhotek je pro ně likvidační, protože pro prostředí mimo pochvu nejsou uzpůsobené a životaschopné. Omytí vulvy a jejího okolí pak zlikviduje i ty ostatní co ještě přežívají... Prostatická tekutina se mimo pochvu poměrně rychle vysuší, dehydratuje a spermie odumírají.

Hlavní rada však zní: "Nedrážděte hada bosou nohou"...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje