Jste zde

Klitoris - jak ho stimulovat rukou?

Jak klitoris stimulovat rukou

Hlavní téma:"Masturbace ženy.
Doplňuje článek "Milostná předehra", "Klitoris - techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu" a "Stimulace vulvy prsty - "prstění".
Technika penetrační části "Tantrické masáže joni".

Popisované techniky nejsou určeny jen pro inspiraci žen, ale také pro poučení mužů, kteří by svým ženám chtěli být nápomocni při dosahování vyvrcholení.

Klitoris není možné oddělovat od joni. Je její součástí a proto i jeho stimulace je vždy spojena s celkovou stimulací joni. Než začnete s jeho nepřímou nebo přímou stimulací musí být žena alespoň částečně vzrušená a na takovéto doteky připravená. Dostatečně dlouhá a vzrušující milostná předehra by proto měla vždy předcházet...


 

Hlazení klitorisu pomocí prstů

Ukazováček a prostředníček
Nejčastěji se k hlazení klitorisu používá ukazováček nebo prostředníček. V některých technikách se používají i společně. Co se týká přenosu energií je ukazováček považovaný za prst zatížený emocemi a to i negativními. Ne náhodou, když jsme rozrušení a vyčítáme něco jinému člověku, používáme právě ukazováček ke zvýraznění svého rozhořčení. Pro každého to však nemusí být dostatečně pádný důvod, proč zrovna ukazováček nepoužívat jako hlavní prst.

Prostředníček

Z energetického pohledu je nejvhodnějším prstem prostředníček, o kterém se říká, že je to "Boží prst". Při tantrických a ájurvédských technikách se přikládá na "Třetí oko" a je považovaný za prst, který vede nejvíce pozitivní energie. Tolik z pohledu přenosu energií. Z pohledu přirozenosti doteku je však prostředníček výhodnější i proto, že při položení dlaně shora na Venušin pahorek umožňuje lepší stimulaci, kdy prostředníček ("Boží prst") směřuje přímo na klitoris. Z obou pohledu - energetického i praktického je tedy vhodnější naučit se hned zpočátku používat k masáži klitorisu právě prostředníček.  

Palec:
Palec se při autoerotice použít prakticky nedá. Zato při masáži klitorisu v rámci techniky masáže joni se používá tak, že partner sedící proti rozevřené joni položí prsty ruky přímo na Venušin pahorek a palec ruky pak směřuje přímo na klitoris. Masáž klitorisu se pak dá provádět velmi jemně pohybem palce nahoru a dolů, do stan a nejoblíbenějším pohybem - kroužením. Připomínám, že jemnost a správně zvolený tlak odpovídající stupni vzrušení, jsou nutnou podmínkou pro příjemnou stimulaci.  

Dva prsty - ukazováček a prostředníček
Společné použití ukazováčku a prsteníčku je ideální při hlazení vnitřní strany velkých stydkých pysků. Ruka je dlaní položena na Venušině pahorku shora a oba prsty hladí vnitřní stěny velkých stydkých pysků. Další technikou je současné jemné hlazení pohybem nahoru a dolů po obou stranách klitorisu.

Techniky stimulace klitorisu prsty můžeme rozdělit na

  • přímou a
  • nepřímou

Každá z nich bude přinášet jiné pocity a dráždění. Vhodnější je začít nepřímou stimulací a postupně podle vzrušení přejít ke stimulaci přímé.

Začneme stimulací vulvy a klitorisu hlazením rukou

Dlaní a spojenými prsty můžeme pomalu a láskyplně hladit celou vnější část joni. Může to být úvodní dotek, kterým se k joni vůbec přiblížíme. Na úvod je tento dotek přímo ideální. Nevyleká a naopak působí uklidňujícím i vzrušujícím dojmem. V pozdějším období se k této stimulaci můžeme kdykoli vrátit. Zabrání pocitu návyku na stereotypní stimulaci konkrétní části joni a rozvede pocity silné přímé stimulace klitorisu. Je to potvrzení a uzavření jedné kapitoly stimulace a příprava na další, ještě krásnější. Podrobněji o této technice pojednává článek "Stimulace vulvy - hlazení dlaní a spojenými prsty".

Nepřímá stimulace klitorisu prsty

Přímá stimulace klitorisu prsty

Lubrikační krém nebo kapka dětského olejíčku jsou při přímé stimulaci klitorisu naprosto nutné. Na sucho se klitoris a jeho okolí prostě stimulovat nedá.

Stimulace klitorisu, hráze a konečníku

Stimulace klitorisu až k prožitku orgasmu

Jak dlouho bude trvat masturbace nebo stimulace klitorisu až k dosažení vyvrcholení je naprosto individuální. Není to také důležité. Hned na úvod jsme si řekli, že není důležitý vrchol, ale cesta k němu... Pro navození a narůstání vzrušení je možné používat kteroukoli z technik nepřímé i přímé stimulace celé joni a klitorisu. Při vyšším vzrušení je vhodné se postupně zaměřit přímo na klitoris a věnovat se jeho nejcitlivějším místům. V této době již bude klitoris vzrušený, zvětšený a tužší. Rytmus stimulace by měl být spíše pravidelný s vyšší intenzitou odpovídající stupni vzrušení. To pomůže postupnému narůstání vzrušení až k dosažení vrcholu a prožitku orgasmu. Právě udržení rychlosti a intenzity stimulace pomáhá zvyšovat sexuální energii, vznikající v nervových zakončeních v oblasti klitorisu a ta je pak akumulována do joni a pánevního dna. Když hladina vzrušení dostoupí vrcholu, dojde ke spuštění orgasmu a ke vzniku orgasmických křečí ve stěnách joni a oblasti klitorisu. Orgasmické křeče provází pocity blaha, které zaplavuje nejdříve oblast klitorisu, pak joni, pánevní dno a někdy i celé tělo ženy. 

Potřebná doba stimulace klitorisu je naprosto individuální a u každé ženy je jiná. Závisí na mnoha faktorech a u žádné ženy není nikdy stejná. Není možné srovnávat minulý orgasmus s tím dnešním nebo vycházet z toho, že "minulé partnerce to tak stačilo"... Hodně záleží i na dalších podnětech, které stimulaci klitorisu provází. Orgasmus proto nemusí být vždy automatickým následkem stimulace. Ke každé individuální masturbaci i stimulaci při milování je potřeba přistupovat tak, jako by byla tou první. Naprosto stejné, ale možná trochu pbtížnější, je to i při milování s partnerem. Při milování se stimulaci klitorisu partnerky musí partner na základě společných zkušeností naučit!

Pro úspěšné dosažení potřebného vzrušení, které má přerůst v orgasmus, je potřeba v okamžicích před nástupem orgasmu neměnit stimulaci, doteky, rychlost ani tlak stimulace. Udržení dráždění pomůže překonat hranici, za kterou dojde ke spuštění spontánního orgasmu. Ve vrcholné fázi vzrušení by výraznější změna podnětů mohla způsobit pokles úrovně vzrušení a orgasmus by se pak nemusel dostavit.

Stimulace klitorisu rukou při milování

Pokud žena ví, že je schopná dosáhnout orgasmu při milování, pak není žádný problém tento návyk uplatnit i v případě, že se jí dosažení orgasmu nedaří při spojení s mužem. Někdy to pro pár bývá takové trauma, že se milování raději začnou vyhýbat, nebo se z muže stane neurotik, který začne trpět pocity méněcennosti a předčasnou ejakulací. Předčasná impotence je pak pro muže záchranou...

Po páry, které touží dosáhnout vyvrcholení ženy při penetračním vaginálním sexu jsem napsal obsáhlý článek, který tuto techniku celkem podrobně rozebírá. Nejedná se o nějaké teoretické úvahy. Toto je technika, která opravdu funguje, a při troše snahy a kázně u obou partnerů vám dávám maximálně tři pokusy do vítězství.

Jak může žena bezpečně dosáhnout orgasmu - rady nad zlato:

Téma pokračuje články

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(O)