Jste zde

Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu

Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu

Volné pokračování článků "Milostná předehra" a ""Stimulace vulvy prsty - "prstění"".


Jakákoli technika stimulace pohlaví ženy by měla být prováděna až po příjemné milostné předehře, která ženu naladí a vzruší. Také nezapomeňte na dodržení zásad pečlivé přípravy na stimulaci ženského pohlaví!


Hodně, především mezi muži, rozšířený názor, že techniky a postupy stimulace vulvy prsty - "prstění" se týkají především stimulace pochvy, není správný. Přitom stimulace vulvy prsty je považována za jedno z tantrických umění doteku. Tantrický přístup ke stimulaci vulvy prsty má svá pravidla a postupy. Některé techniky jsou považované za přípravné, další za stimulační a další jsou zaměřeny na navození vysokého vzrušení, které by mohlo být završeno vyvrcholením. Při tantrické masáži vulvy prsty má stimulace klitorisu naprosto jedinečný, nezastupitelný význam. Navození klitoridální orgasmu je při masáži vulvy s cílem dosažení vaginálního nebo kombinovaného orgasmu, dokonce považováno za jeden z potřebných kroků k dosažení tohoto cíle.

Klitoris je jedním z nejdůležitějších částí ženského těla, která má výjimečný význam pro navozování a zvyšování sexuálního vzrušení ženy. Proto je potřeba nejen chápat jeho význam pro další rozvíjení ženské sexuality, ale i znát jeho anatomii a umět ho správně stimulovat.

Klitoris vystupuje v horní části vulvy v místě horního spojení velkých stydkých pysků a je kryt klitoridální kapucí, která jej kryje a chrání. Velikost klitorisu je u každé ženy individuální a proto některé ženy mají klitoris větší nebo menší, podobně jako muži mají menší nebo větší penisy. Jako velikost penisu není pro prožívání sexuálního vzrušení muže nejdůležitější, podobné je to i s velikostí klitorisu u ženy. Klitoris je protkán velkým množstvím nervových zakončení z nichž nejcitlivější jsou v jeho horní části. Při vzrušení se klitoris začne plnit krví a zvětšuje se a s tím se zvyšuje i jeho citlivost na přenášení vzrušivých podnětů do nervové soustavy a mozku.

Povrch klitorisu je velmi citlivý a i jemný dotek na nevzrušený klitoris může být příliš silný. Je potřeba mít upravené ruce a hladkou kůži prstů, jinak může být dotek nepříjemný až bolestivý a o vzrušení z doteku se vůbec nebude dát mluvit.

Některé ženy nemají rády přímou stimulaci klitorisu a dávají přednost jeho stimulaci přes kapuci, jiné vzrušuje přímá stimulace odkrytého klitorisu a další vyhledávají kombinaci obou způsobů. Proto je třeba vysledovat, co se ženě líbí a kdy. Také je potřeba o pocitech mluvit a nebát se vzájemně si sdělit, jaké pocity při dotecích prožíváte. Nemusí se zrovna jednat o komunikaci typu "Jsem dobrej, že jo Mařeno" nebo "Seš fakt dobrej Karle....", ale většinou stačí sledovat nonverbální komunikaci výrazu tváře, pohybu těla, jemného zasténání či prohnutí těla. Důležitou informací pro muže je i ženino zvlhnutí, případně chvění těla a pohyby hlavy ze strany na stranu. Hodně napoví právě výraz tváře, kousání se do rtů, či svírání rukou. Každá žena je opravdu jiná a muž si musí sám vytvořit z gest, pohybů a citoslovců představu o tom, jak se jeho snaha promítá do ženina vzrušení. Některé ženy při velkém vzrušení prožívají ženskou ejakulaci, která většinou svědčí o velkém prožitku při vaginálním dráždění oblasti bodu G. Muž se prostě musí seznámit s reakcemi ženy a rozpoznat její skutečné ukazatele míry sexuálního vzrušení. Proto je technika vzrušování prsty až do vyvrcholení vhodná spíše pro páry, které se již znají a mají reakce na vzrušení u svého partnera odpozorované.

Stažení klitoridální kapuce, obnažení klitorisu

Pokud se rozhodnete přetáhnout z klitorisu jeho kapuci a přímo stimulovat klitoris dotekem, mělo by to být až tehdy, když již bude žena dostatečně vzrušená a klitoris zvětšený. Stažení klitoridální kapuce se provádí směrem k ženinu bříšku (stydkému pahorku) a to jemným tahem, nejlépe palcem. Kapuci přetáhnete a kůži přidržíte tlakem prstů na stydkému pahorku, kde je mnoho nervových zakončení kořene klitorisu. Tlak v těchto místech je pro ženu velmi příjemný a podporuje její vzrušení. Přímou stimulaci klitorisu většina žen upřednostňuje teprve až když je blízko vyvrcholení.

Stimulace klitorisu a rozsah pohybu

Stimulaci klitorisu při stimulace vulvy prsty - "prstění"může provádět celou řadou technik a pohybů. Mohou to být malé kruhy, pohyb ze strany na stranu nebo nahoru a dolů. Velmi silným podnětem pro stimulaci poštěváčku je jeho sevření prsty přes kůži kapuce a jeho mnutí mezi prsty. Intenzivní pocity žena prožívá i v okamžicích, kdy necháte hrášek poštěváčku při sevření přes kůži přeskakovat tam a zpět v sevření mezi palcem a ukazováčkem.

Žena může prožít klitoridální orgasmus

Většinou mužů je technika "prstění" chápána jako cesta pro navození vzrušení ženy, které bude korunováno "vaginálním orgasmem". Pravdou však je, že žena i při stimulace vulvy prsty - "prstění" spíše prožije orgasmus klitoridálního nebo kombinovaného typu.

Pro dosažení takového cíle je však potřeba nejen důvěry mezi partnery, ale také i jisté souhry, zkušenosti a samozřejmě i znalosti anatomie genitálií ženy, kterou muž chce dovést až k vaginálnímu orgasmu. V opačném případě se mu to nejen nemusí podařit, ale také může ženě svojí velkou snahou způsobit nepříjemné pocity až bolest, které vzrušení moc nepodpoří.

Nejvíce žen nejsnadněji dosahuje orgasmu stimulací klitorisu. Klitoridální orgasmus se může lišit v intenzitě, způsobu prožití i délce orgasmických stahů dělohy ve srovnání s prožitím orgasmu spojeného se stimulací bodu G. Po prožití orgasmu může zůstat klitoris vysoce citlivý, ale jeho další stimulace bez chvilky uvolnění a odeznění pocitů orgasmických stahů může být až bolestivá. Proto je mezi vícenásobnými orgasmy lépe chvilku počkat a teprve potom začít znovu s dalším jemným hlazením vedoucím až k dalšímu orgasmu. Možné je také přestat se stimulací klitorisu a přejít ke stimulaci vagíny a bodu G. Reakce ženy jsou však opravdu individuální a je nutné se přizpůsobit potřebám ženy a ne jí vnucovat svoji představu o počtech orgasmů a způsobech jejich navození. Více informací najdete v článku Jak popsat orgasmus u ženy?

Článek pokračuje jako "Stimulace pochvy prsty - techniky "prstění"".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)