Jste zde

Masturbace - jak se naučit stimulovat malý klitoris

Masturbace - jak se naučit stimulovat malý klitoris

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Tento technika navazuje na článek "Masturbace ženy" a doplňuje články "Klitoris - techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu" a "Klitoris - jak ho stimulovat rukou?".

Každá žena má klitoris jinak velký i jinak krytý.

Každá žena je jiná. Každá má jinak tvarované pohlavní orgány a tedy i jinak velký, umístěný i krytý klitoris. Otázkou velikosti klitorisu, jeho tvaru a umístění se zabývá článek "Klitoris neboli poštěváček". Nejdůležitější pro zodpovězení našich otázek je však informace, že velikost ani tvar klitorisu nemají vliv na prožitek, který jeho stimulace přináší. Větší klitoris se samozřejmě hned zpočátku lépe stimuluje, je však potřeba si uvědomit, že při vzrušení se každý klitoris zvětší a tak i malý klitoris se automaticky stane přístupnějším.

V klidu je skryt mezi stydkými pysky a chráněn klitoridální kapucí. Díky topořivým tělískům klitorisu při vzrušení reaguje podobně jako penis, zvětší svoji velikost, ztuhne a změní barvu. Topořivá tělíska se naplní krví, klitoris i jeho okolí se prokrví, dojde k "erekci", vztyčí se a vysune se částečně ven zpod klitoridální kapuce. Zvětšený klitoris je lépe přístupný další stimulaci, stává mnohem citlivějším a intenzivně pak reaguje na další podněty. Jeho další dráždění pak dokáže navodit intenzivní sexuální vzrušení, které postupně přejde až v orgasmus. Přitom není podstatné, zda se jedná o stimulaci při masturbaci, mechanické dráždění například při pohybu, při souloži nebo při orálním milování. Podrobněji se významem klitorisu pro ženské vzrušení a možnost dosažení orgasmu zabývá článek "Klitoris a ženský klitoridální orgasmus".

I malý klitoris ženě poskytuje stejně intenzivní prožitky, jako jiné její velký.

Pokud je klitoris natolik malý, že není vidět ani po přetažení kapuce, resp. kapuce nejde přetáhnout tak, aby vylezla špička klitorisu, pak to nemusí být pro ženu, ale ani pro muže nepřekonatelný problém. Klitoris je pravděpodobně menší, ale je otázkou, zda klitoridální kapuci správně přetahujete. Posaďte se před zrcadlo nebo si sedněte a mezi rozevřené nohy si dejte dostatečně velké zrcátko, aby jste dostatečně mohla sledovat vaše pohlaví. Zlehka pootevřete stydké pysky a pravou rukou uchopte kůži prostředníčkem a ukazováčkem tak, aby oba prsty byly podél poštěváčku po obou jeho stranách. Pak prsty přitlačte ke kůži a kůži stáhněte směrem vzhůru po Venušině pahorku. Neboje se, kůže je v této oblasti poměrně volá a pružná. Je možné ji stáhnout klidně i o několik centimetrů.  Společně s kůží vytáhnete i klitoridální kapuci. Táhněte tak vysoko, až budete vnímat, že jste na kraji pružnosti kůže a dále to nepůjde. Společně s kůží povytáhnete i podkožní tuk stydkého pahorku. Nebojte se, nebude to v žádném případě bolet, jen budete mít pocit tahu a možná pocítíte i mírné vzrušení. Musíme si totiž připomenout, že při stahování kůže tlačíte i na podkožní, okem neviditelnou část klitorisu, který může být takto sekundárně stimulovaný. Prohlédněte si obnažené místo v zrcátku, podívejte se, jak vypadá, jakou má barvu, velikost a tvar. Nespěchejte! Povytažení kůže a obnažení klitorisu nemá v podstatě časové limity. pouze je důležité, aby nebylo drážděno bez vzrušení nebo použití lubrikantů. I když klitoris nebude přímo vidět, je tam!!!

Nyní vezměte trošku lubrikačního krému, naneste ho na prostředníček levé ruky a pomaličku a lehce jej přiložte na místo, kde nyní končí klitoridální kapuce a odhaluje předpokládané místo klitorisu. Opravdu klitoris nemusí být vidět. Není totiž při mírném vzrušení nebo v klidu nijak zřetelný ani u žen, které jej mají větší a výraznější. Je důležité,že víte, kde ho hledat! Pomaličku se pokuste o lehkou kruhovou stimulaci tohoto místa ukazováčkem s lubrikantem. Sledujte, co se bude dít v zrcátku mezi nohama.  I bez zrcátka však brzy zjistíte, že je vám to příjemné. najděte si nejlepší způsob povytažení kůže a stažení klitoridální kapuce. Pokud máte pocit, že stále levým ukazováčkem nejste na klitorisu, klidně stažení opakujte a hledejte ho. Rozhodně to nebolí a je to příjemné snažení. Nezapomínejte na lubrikant! Nasucho je stimulace klitorisu a jeho okolí nepříjemná a může i bolet.

Pro vlastní stimulaci klitorisu a jeho okolí existuje celá řada ověřených masážních a dynamických technik stimulace. Doporučuji se na ně podívat a vyzkoušet si je. Najdete je v článku "Klitoris - techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu" a v článku "Klitoris - jak ho stimulovat rukou?".

Pokud jste správně, pak se vaše vzrušení bude stupňovat až vám bude velmi příjemné. V těchto chvílích na chvíli stimulaci přerušte a prohlédněte si klitoris a jeho okolí. Pozornost věnujte barvě kůže a sliznice a velikosti klitorisu nebo místa, kde je uložený. Při vzrušení zvětší svou velikost a je tužší, pokud jste vzrušená a stimulace byla příjemná, musí se tyto pocity odrazit i na velikosti klitorisu, i jeho barvě. Při vzrušení je hmatatelnější a tlak na něj je příjemný.

Pokud se vám podařilo klitoris lokalizovat, pak klidně pokračujte v jeho další stimulaci a průběžně se podívejte jak se tato oblast mění. Nespěchejte, zapomeňte na obavy, věnujte se tomu, co je vám příjemné. Když dosáhnete orgasmu, v klidu ho prožijte. ponechte při něm ukazováček nebo prostředníček levé ruky s lubrikantem na jeho povrchu. Budete vnímat orgasmiské stahy pochvy a ťukání na klitorisu, To se orgasmické stahy přenesou až do klitoridální tkáně. Nezapomínejte na po, že klitoris není jen jeho špička, ale je to, i ta část, která je kryto pod kůží a tukem Venušina pahorku a vede do těla. Proto se orgasmus přenese i do těchto míst a jeho stahy jsou vnímatelné. Zároveň bude při orgasmu tužší a lépe hmatný.

Po prožitku orgasmu se opět podívejte, jak celá oblast klitorisu vypadá, jak se změnil jeho tvar, případně velikost a jak se vzrušení projevilo na stydkých pyscích a jejich barvě. pokud budete chtít pokračovat ve stimulaci, můžete prožít další orgasmus a celá situace se bude opakovat. Vícenásobného orgasmu je schopna značná část žen, tak stojí za to zjistit, zda k nim patříte i vy.

 

(AK)(Z)(L)