Jste zde

Jak se žena může masturbací naučit dosahovat orgasmu

Jak se žena může masturbací naučit dosahovat orgasmu

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Problémů s dosahováním orgasmu u žen neubývá. Mnoho žen má potíže dosáhnout orgasmu i při masturbaci nebo si nejsou jisté, zda to co prožily byl orgasmus.

Každá žena , která má s prožíváním orgasmu problémy, by se rozhodně neměla spokojit s konstatováním, že jí se orgasmus netýká. Je opravdu jen velmi, velmi malé procento žen, které orgasmu, většinou ze zdravotních důvodů, dosáhnout nemohou. Ty ostatní se spíš nenaučily orgasmu dosáhnout z jiných, většinou osobních důvodů. Představa, že žena vše dožene až se vdá nebo si najde sexuálního partnera je nesprávná. Pokud se žena nenaučí své vzrušení navodit a dovést k vyvrcholení sama, pak je malá pravděpodobnost, že se jí to podaří díky někomu jinému. Samozřejmě to možné je, ale bude mnohem rozumnější, když se žena této dovednosti naučí nejdříve sama. Získá tím mimo jiné představu o tom, co ji vzrušuje a jaký průběh její vzrušení má. Naučí se také připravit na vyvrcholení a prožívat ho.

K tomu, aby žena mohla prožít orgasmus je potřeba souhra vhodných okolností.

Orgasmus ve spánku

Některé ženy prožijí orgasmus ve spánku při erotickém snu nebo při nějakém intenzivní prožitku ve fázi spánku. Možná ani nedovedou popsat, co přesně prožily, je ví, že to bylo příjemné a že by se něco podobného klidně mohlo kdykoli opakovat. Takovýto orgasmus provází i zvlhnutí a orgasmické stahy. U žen je to vlastně obdoba mužského orgasmu doprovázeného noční polucí. U chlapců se tento stav udrží do věku, kdy začnou žít pravidelným sexuálním životem a tak samoregulací snižují i jejich sexuální tenzi. Postupně stárnutím muže se frekvence výrazně snižuje, až v dospělém věku pomalu vymizí a jen jako připomínka se někdy (stále méně často) připomene. U žen je tomu podobně. Také se tento stav snižuje s přibývajícím věkem a snižováním sexuální potřeby.

Orgasmus ve snu však není tím, co by ženě pomohlo naučit se orgasmus prožívat v reálném životě. Ve snění však žena pozná, jak příjemné okamžiky to jsou a podvědomě touží je zažívat i mimo spánek. V reálném životě je správnou cestou naučit se vhodné technice masturbace, která by ženě pomohla snížit nebo uvolnit sexuální tenzi, navodila jí příjemné pocity a stavy blaženosti.

Jak se naučit správně masturbovat

K tomu, aby se žena cestou masturbace naučila orgasmu dosáhnout by měla vzít na vědomí tyto čtyři zásady:

  • Prakticky každá žena může masturbací dosáhnout orgasmu. Musí se však naučit navodit a rozvíjet své  vzrušení. Bez vzrušení se orgasmu dosáhnout jen tak nedá. Přitom dosažení vzrušení nespočívá jen ve stimulaci pohlavního orgánu. Vzrušení je složitý proces a vyžaduje klid, pohodu i erotickou touhu nebo alespoň potřebu.
  • Každá žena má svou cestu k dosažení vzrušení. Je to cesta individuální a každá žena se musí naučit dotýkat svého těla tak, aby poznala, které doteky jí přinášejí příjemné pocity, slast a postupné vzrušení. Pro zvýšení vzrušení je potřeba dostatek podnětů, které ke vzrušení vedou. Proto je potřeba zjistit, co vzrušení navozuje a rozšiřuje. Může to být dotek na těle, hlazení, tření, laskání stydkých pysků, hráze, prsou, erotogenních zón, erotické představy nebo sledování erotického filmu. Tím nejdůležitějším místem vzrušujících podnětů je ale poštěváček. To je to nejdůležitější místo na ženském těle, orgán ženské rozkoše. Na jeho stimulaci je však potřebná ta správná doba, ten správný okamžik, kdy již je žena alespoň přiměřeně vzrušená. Začínat přímo stimulací klitorisu je častý omyl, který mnohdy k vyvrcholení ani přes sebevětší snahu nepovede. Proto je potřeba věnovat dostatečnou erotickou přípravu, řekněme milostnou přípravu, před stimulací poštěváčku i při masturbaci. Může to být i pomocí sexuálních hraček, proudu vody ve sprše nebo dotekem hebkým předmětem. Každou ženu opravdu vzrušuje něco trochu jiného. Ideální je vyzkoušet co nejvíce podnětů a k těm, které se osvědčily se pak vracet.
  • Když žena zjistí, že některý dotek nebo podnět jí přináší vzrušení, měla by se naučit jej pro své vzrušení využít. Každá situace nebo naladění, které přineslo vzrušení každou ženu posouvá v jejích zkušenostech blíž cíli - dosažení vyvrcholení. 
  • Ne každá masturbace musí být zakončena orgasmem. Důležité je, aby takováto "výuka" s cílem dosáhnout orgasmu byla ženě příjemná a aby se nenechala odradit tím, že dnes ještě nedosáhla toho, po čem touží. Důležité je naučit se poznávat své tělo a jeho pocity a naučit se tyto zkušenosti dále využívat. Pokud je vzrušování ženě příjemné, pak je vše v pořádku. Měla by se příště držet toho, o čem už ví, že jí je příjemné a co přináší pocity slasti a vzrušení. Pak už je vše jen otázkou času. Když vzrušení jednou dosáhne svého vrcholu, měla by poznat, že ta větší vlna byla tím orgasmem, který hledala a na který čekala. Ne každý orgasmus musí být bouřlivý. Pokud však zažila příjemnou vlnu vzrušení, která jí poskytla pocit uspokojení, měla by si ten pocit zapamatovat a porovnat ho při příští masturbaci s tím novým. Každý orgasmus je jiný, nejdůležitější však je, že jej žena prožila a naplnil ji pocitem uvolnění a radosti.

Výuka masturbace by se neměla rozhodně uspěchat. Ženy potřebují k dosažení vzrušení dostatek podnětů a hlavně dostatek času na stimulaci. Běžná doba masturbace ženy je mezi 15 minutami až 1/2 hodiny i déle. Opravdu není kam spěchat. Jednou se příjemné pocity navrší až do velkého vzrušení, které přeroste ve vyvrcholení. Opět zdůrazňuji, že klasický filmový orgasmus z pornofilmů zdaleka nemusí být tím, co žena prožije. Klidně to může být jen nesmírně příjemná klidná vlna vzrušení, po které přijde uvolnění a pocit naplnění a radosti. Ten příští orgasmus zcela jistě bude jiný, než ten minulý. Naprostá většina orgasmů, které ženy prožívají, jsou odlišné. A v tom je jejich krása....

Prožitku orgasmu a cestě k jeho dosažení je věnována značná část webu www.milovani.cz. Nemá smysl vyjmenovávat všechny články, které se tématem orgasmu na tomto webu zabývají. Naleznete je jako doplňující články pod hlavním tématem "Prožitek a orgasmus". Doporučuji se seznámit s těmi články, které se věnují nejen masturbaci, ale i způsoby navození orgasmu a s technikami stimulace klitorisu a ženského pohlaví. Teprve celková představa o ženském orgasmu je tou správnou cestou k jeho pochopení. Jen bych se znovu vrátil k tomu, že hlavním orgánem ženské rozkoše je klitoris. O významu klitorisu v ženské sexualitě pojednává i v souvislostech článek "Klitoris a jeho význam pro dosažení ženského orgasmu". Naučit se jeho správné stimulaci, ať už masturbací, orálním sexem, rukou, sexuálními pomůckami nebo souloží, je nejjistější cestou k navození vyvrcholení každé ženy.

Články s podobnou tematikou

 

(AK)(Z)(L)