Jste zde

Masturbace ženy

Masturbace ženy

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Sexualita člověka je v podstatě založena na masturbaci a souložení. Z doby, kterou člověk za život věnuje sexu, připadá odhadem pouze desetina na souložení a devět desetin na masturbaci. Masturbace bývá prováděna jako autoerotika nebo formou vzájemné stimulace a to heterosexuální nebo homosexuální.

Masturbace je nejběžnější sexuální praktika. Hlavním důvodem pro masturbaci je navození sexuálního uvolnění dosažením orgasmu, a nejlepší způsob, jak se naučit orgasmus je cestou masturbace.

Velmi významnou změnou je v postojích společnosti k masturbaci je, že není většinou odsuzována. Lidé již převážně netrpí výčitkami, že masturbace je nesprávná, nevhodná, zakázaná nebo že by se měla trestat... Tyto naprosto nesprávné názory se naštěstí díky usilovné osvětě, prováděné v posledních desetiletích, podařilo potlačit. A tam, kde tyto pochybnosti nebo traumata přetrvávají, je potřeba naprosto jasně říci, že masturbace je přirozená a zdraví prospěšná a v osobním sexuálním rozvoji člověka nezastupitelná!

Důležité je naučit se poznávat reakce vlastního těla na vzrušivé podněty. Bez této znalosti je totiž velmi málo pravděpodobné, že situace, kdy dojde k milování s partnerem opačného nebo stejného pohlaví, půjde vše bez problémů a příroda si sama poradí. Ano poradí, ale po stránce zachování druhu. Milování však není jen o plození dětí. Tím se lidský druh liší od ostatních druhů a forem život na Zemi. 

V milostném a sexuálním životě každé ženy hraje autoerotika nezastupitelnou roli .

Autoerotika ženy

Jak již jsme si vysvětlili, žena masturbuje. Při masturbaci je pro naprostou většinu žen tím nejvýznamnějším místem stimulace klitoris (poštěváček) - nejznámější a nejcitlivější místo ženského těla. Je to poměrně malý a nenápadný orgán a najdeme ho na spojnici malých stydkých pysků, kde je z části nebo úplně skrytý pod klitoridální kapucí. Příjemné pocity na dotek však žena zaznamená na všech svých erotogenních zónách. Autoerotika vedená s cílem dosažení orgasmu se odehrává většinou cestou ruční masturbace poštěváčku. Další možností stimulace vedoucí k prožitku orgasmu je zavádění různých předmětů podobných mužského penisu, jako je vibrátor, masturbátor nebo didlo, do pochvy. V poslední době se na trh uvádí novodobé, dokonalejší, penisu jen málo podobné, masturbační přístroje, které jsou mnohdy pro stimulaci pochvy a klitorisu dokonale navržené a výkonnější, jak jakýkoli penis.

Manuální stimulace - masturbace

Dále se však zatím budeme zabývat pouze manuální stimulací, která je nejpřirozenější a pro další rozvoj sexuality ženy má největší význam. Žena při manuální stimulaci získává neocenitelné zkušenosti z doteků, které na svém těle prožívá. Autoerotika ji naučí prožívat reakce na erotogenních zónách a především na genitálu. Naučí se rozeznávat, jaké pohyby a doteky ji vzruší nebo jaká intenzita pohybu je nejlepší. Ze všech míst na ženském genitálu je to právě poštěváček, který je zdrojem nejsilnějšího vzrušení a žena jeho stimulací získá zkušenost, jak dosáhnout orgasmu. Po těchto zkušenostech dokáže lépe rozeznat vzrušení, jeho průběh a nástup vyvrcholení. Získá potřebnou představu o tom, jaké a jak dlouhé dráždění potřebuje, než dosáhne orgasmu a jak na něj reaguje celé její tělo. To jsou znalosti, zkušenosti a dovednosti, které může udělat jedině každý sám za sebe. Tady naplno platí, že lepší vlastní zkušenost nad stovky přečtených knih.

Většina ženských masturbačních technik se časem moc nemění. Anatomie ženského pohlavního orgánu je prakticky stále stejná a tak bychom se s některými z nich určitě setkali již před staletími.

O masturbaci se mezi ženami mluví jen málo. Když o nich ženy mluví, pak většinou jen s kamarádkami, výjimečně se svými partnery. Některé ženy pak při porovnání svých zkušeností s informacemi od kamarádek získají pocit, že jsou tak trochu "jiné", protože masturbují z jejich pohledu neobvyklým způsobem. Není třeba se však obávat. Každá žena používá svoji individuální techniku, která jí vyhovuje a přináší radost a sexuální uvolnění. Každá potřebuje jinou stimulaci nebo techniku masturbace, není tedy nutné se obávat o svoji "normálnost". Pokud toto pochopí, mohou se pak cítit lépe a bez obav se věnovat poznávání svého těla. 

V průběhu života se používaná technika masturbace mění nejen podle ženiných individuálních potřeb, ale především podle sexuální touhy. Hodně vztah ženy k masturbaci ovlivňuje její vztah k sobě, ale také to, jaký vztah má ke svým pohlavním orgánům. To bývá dost častý psychický problém - když se žena za své tělo stydí, neoceňuje je, mnohdy až nenávidí. Tento stav se však dá změnit. Je potřeba brát své tělo takové jaké je a snažit se o to, aby bylo především zdravé.

Z pohledu dnešní doby mají ženy mnohem snadnější přístup k sexuálním pomůckám, jako jsou vibrátory, didla nebo erotická literatura a video. Popis metod, kterými se budeme zabývat, může pomoci ženám které chtějí prozkoumat nové způsoby, jak masturbovat nebo jak se naučit dosáhnout orgasmu sama i při sexu.

Pro nějakou představu o ženské masturbaci je možné seznámit se s odbornou literaturou, případně si přečíst nějakou erotickou literaturu nebo časopisy. Možná tam najdete různé vzrušujících nápady a návody. Můžete se však i začíst do technik, které jsem pro vás shromáždil na webu www.milovani.cz nebo www.kamasutra.cz.

Nejčastější ženské masturbační techniky

Najděte si dostatek času, pohodu a klid. Určitě si však zajistěte soukromí a klidnou místnost, kde vás nikdo nevyruší a kde se můžete uvolnit. Nikam nespěchejte. Masturbace není úkol! Nikdo vás za ni nebude ani hodnotit, tak není čeho se obávat. Příjemně se nalaďte, pusťte si meditační nebo tantrickou hudbu a soustřeďte se na vlastní myšlenky, představy a pocity. Svlékněte se tak moc, jak potřebujete. Hlaďte se na svých erotogenních zónách a prožívejte pocity, které vám doteky poskytují. Opravdu nespěchejte, vždyť není kam! Určitě nevynechejte prsa a jejich bradavky! Jaké jsou techniky ženy nejčastěji používají se dočtete v článku "Nejčastější ženské masturbační techniky".

Nesnažte se porovnávat své prožitky orgasmu při masturbaci s vyprávěním kamarádek. Nejde popsat pocity dvou lidí a vzájemně je porovnávat stejným pohledem. Jestli mi nevěříte, pak nechte své kamarádky popsat vůni čajové růže a bude vám jasné, že každá popisuje úplně něco jiného, než vnímáte vy.

Článek pokračuje jako "Nejčastější ženské masturbační techniky".

 

Pro zasmání:

Matka k patnáctileté dceři:
"Víš, že můžeš hřešit i myšlenkou?"
"Ano, ale není to ono."

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: