Jste zde

Sumata a žena - panna

Sumata a žena - panna

Hlavní téma: "Sumata".
Pokračování článku "Sex bez penetrace penisem (nepenetrační sex)".

Technika sumata je nepenetrační technika, kterou je možné využívat i tehdy, pokud je žena panna. Vyžaduje však od obou partnerů velkou pozornost a ohleduplnost, aby neúmyslně nedošlo k penetraci a poškození panenské blány. V takovémto případě se však už jedná víceméně o "technické" panenství neboť ke klasické souloži už je opravdu velmi blízko. Riziko nechtěného těhotenství je však velmi vysoké.

Z několika variant této techniky pak přichází do úvahy ty, při kterých žena svou vulvou přímo tře mužův penis. Jedná se o varianty, kdy

  • muž leží na zádech a žena na něm sedí podobně jako v poloze "Na koníčka". Tře o mužův penis vaginou. Může být oblečena v kalhotkách, případně v odvážnější variantě tře mužův penis mezi stydkými pysky a o klitoris.
  • Odvrácenou variantou je technika při které muž leží na zádech a žena na něm sedí podobně jako v odvrácené poloze "Na koníčka". Žena mužův penis tře mezi stydkými pysky a mezi hýžděmi. V tomto případě je klitoris mimo stimulaci penisem, ale o to intenzivnější je tření penisu mezi hýžděmi.
  • Opačnou variantou je, když žena leží na zádech a muž podobně jako v "Misionářské poloze" tře penis o kalhotky ženy nebo v odvážnější variantě tře penis mezi stydkými pysky a o klitoris.

Panenství ženy zůstane zachováno za předpokladu, že nedojde k penetraci a tím i k možnému poškození panenské blány ženy. Proto je vhodnější, když je žena dominantní a sama kontroluje pohyby pánví dopředu a dozadu. Musí se soustředit na to, aby nedošlo k zaklouznutí žaludu penisu do poševního vchodu. Nejlépe se dá tento kontrolovaný pohyb provádět v poloze kdy muž leží na zádech a žena na něm sedí podobně jako v poloze "Na koníčka". Tře mužův penis mezi stydkými pysky a o klitoris. Už při zaujetí této polohy musí být velmi opatrná aby na penis nenasedla ve "špatném" úhlu a neprovedla defloraci. Penis musí nejdříve opatrně rukou sklonit na mužovu stydkou kost a pak se na jeho tělo posadit tak, aby žalud byl bezpečně mimo vulvu. Upraví si stydké pysky tak, aby tělo penisu bylo mezi nimi a žalud byl vně před jejím pohlavím. Třecí pohyby pak musí být kratší, aby nemohlo dojít k zaklouznutí penisu do poševního vchodu a k penetraci panenské blány.

Technika Sumata je velmi intenzivní

Přímý kontakt stydkých pysků a klitorisu s tělem penisu vyvolává intenzivní stimulaci obou pohlaví. Přestože je použit lubrikační prostředek, bude stimulace ženy i muže podobně vzrušující a je pravděpodobné, že touto cestou dojde k dosažení vyvrcholení. I žena, která má jinak s dosažením orgasmu problémy, může vyvrcholit dříve než muž. Jde jen o to, jak bude "šikovná" a jak intenzivně bude třít klitoris o tělo penisu. Pokud bude "šetřit" žalud penisu a tlakem a třením se zaměří především na svou stimulaci, může být překvapena tím, jak relativně rychle dosáhne orgasmu. Pokud však mezi stydkými pysky a o klitoris bude třít nejen tělo penis, ale i jeho žalud, bude pro muže velmi obtížné kontrolovat své vzrušení. Partneři se však mohou naučit spolupracovat a muž své vzrušení může kontrolovat. Ženu pak musí včas upozornit, že je potřeba tření omezit nebo změnit směr tření úhlem nasednutí nebo intenzitou nasednutí. Vše se dá naučit, ale spolupráce mezi partnery je nutná. Vzhledem k tomu, že žena je panna, je nutné nejen spolupracovat, ale také se vzájemně kontrolovat.

Rizika Sumaty v případě, že žena je panna

Některá rizika jsou obecná, to podstatné riziko však spočívá v možném poškození panenské blány.

  • Při takovémto nepenetračním sexu se dá mluvit pouze o "technickém panenství". Panenská blána sice poškozena nebude, o skutečném panenství ženy se však v tomto případě dá už jen meditovat... 
  • Hrozí riziko neúmyslného poškození panenské blány v situaci, kdy žalud penisu se při kopulačních pohybech dostane na úroveň poševního vchodu a dalším pohybem zaklouzne do otvoru panenské blány a poškodí ji.
  • Sumata v žádném případě nemůže být považována za bezpečný sex.
  • Při ejakulaci muže je skoro jisté, že žena pohybem vulvy po penisu zatře sperma do pochvy. Provádět Sumatu bez kondomu nebo hormonální antikoncepce je pak velmi rizikové.
  • Sumata nechrání před možnou nákazou sexuálně přenosnou infekcí.

Technika Sumata je tedy pro zachování panenství vhodná (možná), paří ale spíše mezi rizikovější nepenetrační techniky. Vzhledem k tomu, že žena má nějaký důvod proč nechce přijít o panenství, je vhodnější uvažovat i o jiných technikách nepenetračního sexu. Penis mezi stydkými pysky je prostě možné považovat skoro za soulož a neopatrným pohybem k ní také opravdu může dojít...

 

 

Související články

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)