Jste zde

Muži a ženský orgasmus

Muži a ženský orgasmus

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Často, když se mluví o sexu, jsou muži podezříváni z toho, že jim jde jen o to, aby si užili především oni. Není to zase až tak úplně pravda. Určitě jsou muži, kteří opravdu myslí jen na sebe a o nic jiného jim nejde, s tím se však setkáte i v běžném životě. Prostě na světě jsou sobci a to platí nejen pro muže. S tím je potřeba počítat.

Milování však není jen o orgasmu a sebeuspokojení z jeho dosažení. Kdyby muži mysleli jen na sebe, pak by nebylo tolik mužů, které trápí, že jejich partnerka nedosáhla orgasmu, zatímco oni ano. Milování, aby bylo harmonické potřebuje naplnit obě sexuální energie - mužskou i ženskou. Orgasmus je vyvrcholením milování a pokud ho jeden z partnerů neprožije, pak je tak nějak neúplné. Neznamená to, že když jeden z partnerů jednou za čas orgasmu nedosáhne, že by to byl nějaký problém, ale když je hezky oběma, je to lepší ...

Prožitek orgasmu není zážitkem jen pro toho, kdo jej prožívá, ale je to také nesmírně silný prožitek pro partnera, který jej poskytl nebo mu bylo dovoleno jej prožít v intimním přítomnosti. Pro mnoho lidí je prožitek orgasmu partnera ještě silnější emocí, než prožitek jeho vlastního orgasmu. Být přítomen takovému okamžiku je něco výjimečného a skoro posvátného. A mnoho mužů i žen to tak i vnímá.

Asi se tedy shodneme na tom, že orgasmus ženy je velmi důležitý i pro muže. Proč tomu tak je, v tom se můžeme názorově odlišovat. Pokusme se najít některé důvody proč muži potřebují ženské vyvrcholení aby jejich pocit naplnění byl úplný.

Muži často chápou orgasmus jako povinnost

Asi je to mužská ješitnost, která jim říká, že musí být nejlepší a že musí vše zvládnout. Orgasmus ženy vlastně uspokojuje mužské ego a naplňuje mužskou touhu být dokonalý milenec. Dokázat ženě navodit orgasmus je chápaný jako jedna z mužských "povinností", kterou chtějí nejen zvládnout, ale ještě být nejlepší. Většina mužů touží být u žen považováni za schopné, úspěšné a v sexu to platí dvakrát tolik.

Právě problémy v sexu jsou velmi častou příčinou mužských depresí, obav, strachu ze selhání. Nenaplnění mužského úkolu přivést ženu k orgasmu je pak u muže častou příčinou psychického stresu, které může přerůst až v sexuální dysfunkci. Ženy tuto touhu mužů být dokonalý milenec vnímají a mnohdy raději volí cestu předstíraní orgasmu, aby měly klid... jaký jiný důvod by pro předstírání svého vlastního orgasmu před mužem musely mít? Znáte nějakou ženu, která by předstírala orgasmus sama před sebou při masturbaci? Možná tím důvodem někdy může být i obava ženy, aby ona nebyla pokládána za "divnou" nebo neschopnou. Ale stejně si myslím, že většinou orgasmus předstírají kvůli muži.

Napadá mne jeden vtip:

Kouří ženská chlapovi už asi přes půl hodiny a tomu se ne a ne postavit.
Po dalších 10 minutách povídá ten chlap:
"Hele a stává se ti to často?" 

Ženský orgasmus je jiný jak mužský

Muž svůj orgasmus zná. Ženský orgasmus je jiný a dokáže se pokaždé projevit v trochu jiné podobě. Ve srovnání s ním je mužský orgasmus prostě jednodušší. Žena může prožívat několik druhů orgasmu - klitoridální, vaginální i kombinovaný a to vždy přináší i jiný průběh vlastního vyvrcholení. Navíc je žena v některých případech schopná i "ženské ejakulace", která je i pro muže silným zážitkem. Proto muže zajímá, jak se bude projevovat právě ten orgasmus, o který se snaží. Očekává, že ten dnešní bude ještě lepší, jak ten minulý. Asi za tím bude opět stát mužova touha být nejlepší, ale to určitě není na závadu. Žena každý svůj orgasmus opravdu vnímá pokaždé trochu jinak. Je to dáno už tím, že je mnohem více závislá na souběžně prožívaných emocích, pocitech, náladách i stavu vnitřního vzrušení. Není tak moc závislá jen na vlastní stimulaci a orgasmus prožívá i více citově. Proto muže láká vidět nebo prožívat orgasmus ženy v co nejtěsnější blízkosti.

Pro muže je také nesmírně vzrušující to, že žena může mít i několik orgasmů za sebou. Většinou už po dosažení prvního není pro muže tak obtížné pokračovat v další stimulaci a dopřát ženě další vyvrcholení. S každým dalším orgasmem pak roste i jeho pocit štěstí, radosti i spokojenosti nad tím, jak je šikovný. Není to však něco negativního. Je to proto, že ženě touží dopřát více hlubších prožitků i vzrušení, než je schopen prožít on sám. Není to sobecký přístup, jen má radost z toho, že se mu podařilo ženu dostatečně uspokojit.

Muže vzrušuje a uspokojuje vzrušení ženy

Sexuální odezva, kterou ženské vzrušení bezesporu je se přenáší i na muže a podporuje jeho vzrušení. Pokud se muži podaří ženu vzrušit až k hranici vyvrcholení a pak v ní prožije její orgasmus, je to pro něj neskutečně silný stimul, který jej většinou také přivede k vyvrcholení. Muž, který přivedl ženu až k orgasmu, její vyvrcholení prožívá bezprostředně a v té nejintimnější podobě. Orgasmické stahy vnímá přímo na penisu a to umocňuje jeho pocity vzrušení a uspokojení. Tím, že muž dokáže ženu dovést až k orgasmu vlastně potvrzuje svoji roli milence, který je schopen svoji partnerku uspokojit. Asi podvědomě si tak muž potvrzuje svoji dominantní roli v páru  a posiluje své sebevědomí. Mnoho mužů, kterým se nedaří orgasmus u partnerky vyvolat, trpí představou své nedokonalosti a srovnávají se s jinými muži, kteří tvrdí, že toho schopni jsou. To je také jedna z příčin depresí a někdy i problémů s udržením erekce nebo erektivní dysfunkcí. Muži se obávají toho, že partnerka začne mít pochybnosti o jejich mužnosti a najde si jiného milence.

Orgasmus ženy je pro muže vyjádřením jeho citů

Na ženský orgasmus bývá očima muže často nahlíženo ve více rovinách. Hodně asi bude záležet také na tom, v jaké fázi se partnerská vztah nachází. Mladí muži vidí v orgasmu ženy naplnění představ o ženině správné volbě partnera. Chtějí, aby je žena uznávala, obdivovala a vychvalovala. Minimálně aby nepochybovala o tom že správně zvolila

Ve fázi dlouhodobějšího vztahu muž někdy považuje orgasmus ženy za svou povinnost, kterou naplňuje své manželské povinnosti v praxi.

Často muž spojuje ženský orgasmus s vyjádřením hloubky citů které k němu žena má. Velký orgasmus - velké city, malý orgasmus nebo žádný = něco není v pořádku a kdoví, zda žena nemá jiného milence! Muži, kteří takto chápou milování si prožitek orgasmu postavili na úroveň vyjádření citů. Vůbec pak nehodnotí skutečný stav vztahu a pouze vztah budují a hodnotí na úrovni sexu.

Někdy je sex a následný orgasmus cestou, jak urovnat spory nebo nesoulad mezi partnery. Je sex, vzrušení a vyvrcholení je někdy používáno jako náhrada za řešení problémů. Málokterá žena nebo muž by hned po prožití orgasmu pokračují v hádce nebo výčitkách tam, kde před milováním přestali... Takovéto řešení partnerských problémů je v pořádku.

Období řešení problémů, kvůli kterým konflikt vznikl, ovšem musí někdy v dohledné době pokračovat a problémy se musí dořešit! Pokud by se problémy neřešily, mohlo by se stát, že ani léčba sexem za nějaký čas nebude dostatečně účinná.

Muže ženský orgasmus motivuje

Asi každý muž, když vnímá vzrušení ženy nemůže zůstat klidným. Ženské vzrušení se na muže přenáší, ale také ho motivuje k tomu, aby pokračoval dál. Většina mužů nepřestane se stimulací ženy ani poté, co prožili vlastní, možná trochu dřívější orgasmus. I přesto, že mužská touha už odezněla, touží dál poskytnout ženě její vyvrcholení. Takovýto přístup je maximálně vhodný, neboť eliminuje rozdíly v potřebném vzrušení mezi mužem a ženou. Zatímco muži stačí soulož v délce do 5-ti minut, žena potřebuje k dosažení orgasmu stimulaci několikanásobně delší. Právě touha muže po dosažení orgasmu ženy tento rozdíl dokáže překonat.

Muži touží po uznání

Asi každý muž touží být za milování chválen. Uspokojená žena se po prožitých okamžicích vyvrcholení, ale hlavně po prožitých okamžicích, kdy ji muž zahrnoval něhou, láskou, porozuměním i pozorností cítí blaženě a spokojeně. Je uvolněná, bezprostřední, nic po muži nechce, nic neplánuje, nic neřeší a je i mnohem více něžnější, než běžně bývá. Právě okamžiky po milování mají asi největší dopad na citové pouto mezi partnery. Jsou to právě tyto intimní společně prožité chvíle, které vytvářejí pozitivní emoce upevňující vzájemné vazby a vztahy. Díky těmto pozitivním emocím se pak snáze překonávají problémy, které běžný život přináší.

Zajímavé je, že i dominantní ženy jsou po prožitku vyvrcholení mnohem více přívětivé ke svým, jinak opomíjeným partnerům. Díky rozpoložení, ve kterém se žena po orgasmu nachází se pak může partner domilantní ženy cítit jako vítěz.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)