Jste zde

Předstíráním orgasmu si ženy škodí

Předstíráním orgasmu si ženy škodí

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus".
Volné pokračování článku "Sexuální sebevědomí".

Vyvrcholení vzrušení u ženy provází celá řada příznaků, z nichž některé žena v okamžiku vyvrcholení není schopna ovlivnit.

Mnoho mužů, ale i žen se domnívá, že čím bude sex hlučnější a akčnější, tím bude pro partnera nebo partnerku přitažlivější. Asi to u některých lidí bude fungovat, v našich končinách však takový sex a hlavně závěrečný orgasmus nemusí být tím nejsilnějším zážitkem a nakonec ani nemusí působit přirozeně. Určitě záleží na povaze a temperamentu lidí. Většinou se však lidé v sexu chovají podobně jak v jiných partnerských situacích. Pokud jsou projevy při milování přirozené, působí to na oba nakonec mnohem intenzivněji, než když bude jeden z partnerů "přehrávat". Je to vlastně stejné jako v běžném životě - většinou snadno poznáte kdy se ten druhý chová jinak, než je pro něj přirozené. A při vyvrcholení se to dá poznat poměrně snadno. Přirozené chování se totiž napodobuje jen velmi obtížně. Samozřejmě záleží na tom, co muž nebo žena od toho druhého očekávají. Zda je to přirozený pocit vzrušení a vyvrcholení nebo ji stačí divadelní výstup na téma vzrušení a vyvrcholení... Jsou i lidé, kteří se pozitivně nechat klamat prostě chtějí...

Úplná neschopnost ženy dosáhnout při milování orgasmu je víceméně málo pravděpodobná. Skutečnou ženskou anorgasmií (neschopností dosáhnout orgasmu) totiž na základě vážných zdravotních fyzických nebo psychických důvodů trpí přibližně "pouhých" deset procent žen. V České republice se odhaduje, že orgasmus nikdy neprožilo asi 8 % žen. Více jak 10 % dotázaných žen přiznalo, že trpí poruchou sexuálního vzrušení, ke kterému většinou nikdy nedochází, a asi 8 % cítí při pohlavním styku nepříjemnou bolest. To ale neznamená, že ty zbývající ženy orgasmu při milování dosáhnou bez problémů nebo při každém milování. Obecně je známé, že naprostá většina žen dosáhne při milování vyvrcholení masturbací nebo ještě snadněji při orální stimulaci klitorisu. Je známé, že většina žen upřednostňuje vyvrcholení při orálním sexu před souloží.

Předstírání vyvrcholení

Prožívat vyvrcholení při každém milování je sice krásná představa, ale v praxi vůbec nevadí, když tohoto stavu jeden nebi klidně i oba partneři nedosáhnou. Orgasmus totiž není "povinným" zakončením každého milování. Honba za ním nakonec může být pro oba partnery stresující a hlavně je zbytečná. Vyvrcholení totiž nemusí být pokaždé zakončením milování. Co se žen týká, tak existuje celá řada příčin, proč ženy orgasmu nedosáhnou.

Každá žena, která se rozhodne své vzrušení nebo vyvrcholení pouze předstírat, škodí především sama sobě. Poskytuje muži falešnou iluzi, že vše probíhá snadno a dokonale a pak pomalu, ale jistě ztrácí snahu být ještě lepším. Když se nad tím zamyslíte, tak vám dojde, že mu to nakonec ani není možné vyčítat. On totiž ať dělá (nebo nedělá) cokoli, stejně ženu k vyvrcholení dovede... A jak už jsem uvedl, jsou lidé, kteří se klamat nechají rádi...

Předstírat vyvrcholení je pro ženu poměrně snadné. Pro muže poznat, kdy žena vyvrcholení jen předstírá není zas tak úplně jednoduché. Obtížné je to především tehdy, když žena ví, jak se u opravdu prožitého vyvrcholení běžně chová a při předstírání "nepřehrává", ale zůstává u svých běžných přirozených projevů. Muž nemá nejmenší důvod o jejím vyvrcholení pochybovat a ani nepředpokládá, že by se žena vědomě vzdala možnosti prožít krásné pocity, které vyvrcholení provází. Když muž o pravosti ženina vzrušení a vyvrcholení začne pochybovat, je už něco moc špatně...

Příznaky předstírání orgasmu

Těmi základními příznaky, které provázení předstírání orgasmu jsem se zabýval v článku "Jak rozpoznat předstíraný orgasmus". Jen je v heslech znovu připomenu aby bylo zřejmé, že skutečný orgasmus se ve všech detailech prostě dokonale napodobit nedá. Dá se opravdu jen zahrát, předstírat...

Hlavním problémem předstírání orgasmu je to, že to může být snadnější, než skutečného orgasmu dosáhnout. Jednou to žena vyzkouší a když zjistí, že muž na nic nepřišel, získá pocit, že našla cestu, jak se nechtěnému sexu nebo sexu v nevhodnou chvíli vyhnout. Získá pocit, že muži vyšla vstříc a že tentokrát to celkem bez námahy za sebou. Takto často uvažují ženy, které sex moc nebaví, ale chtějí muži vyjít vstříc.

Týká se to i žen které sice sex baví, ale muž je nedokáže při souloži uspokojit a jinými technikami jí vyvrcholení nechce nebo neumí poskytnout.

Bohužel je to neschůdnější cesta i pro ženy, které sex svému partnerovi prostě poskytnout musí a to i tehdy, když na něj nemají nejmenší pomyšlení. Tehdy je to pro ně nejrychlejší cesta jak TO mít za sebou...

Pak je zde skupina žen, které sex baví, muže mají snaživého, ale i přes jeho obrovskou snahu žena vyvrcholení nedosáhne ať muž dělá cokoli a žena mu při tom i pomáhá. prostě to nejde a nejde... Výsledkem bývá, že muž je nešťastný z toho, že žena orgasmu při milování nedosáhne a trápí se tím a propadá depresím. Žena aby muži udělala radost raději orgasmus předstírá a sama si pak v klidu k uvolnění sexuálního napětí pomůže sama...

Důvodů. proč se ženy i muži uchylují k předstírání vyvrcholení je více. Podrobněji se jimi zabývají články "Orgasmus předstírají většinou ženy" a "Orgasmus předstírají i muži".

Mnoho mužů chce vědět, zda jejich žena orgasmus skutečně prožívá. Zajímá je to většinou proto, že chtějí mít jistotu, že jsou v sexu skutečně dokonalí... Málokdy je k tomu vede zájem o skutečné pocity, které jejich žena při milování prožívá. K takovémuto ověřování je vede více jejich EGO, než skutečný zájem o ženu. Většinou jsou to muži, kteří mají nízké sebevědomí nebo své ženě moc nevěří. Dokonce i v tak intimní a osobní situaci, jakou milování bezesporu je, mají pocit, že jim žena něco předstírá... Hlouběji se touto otázkou zabývají články "Jak rozpoznat předstíraný orgasmus" a "Předstíraný orgasmus? A co potom...?".

Ať už jsou důvody pro předstírání vyvrcholení na straně ženy nebo důvody pro nedůvěru na straně muže jakékoli, je předstírání vyvrcholení obrovskou chybou v partnerském sexuálním životě. Pokud se jedná o jednorázové předstírání v situaci, kdy to prostě nejde a nejde, dá se to považovat za jednorázové řešení "patové situace". Nesmí se z toho však stát pravidlo.

Pokud by se stav, kdy žena nebo muž opakovaně nemohou dosáhnout vyvrcholení a přitom je snaha veliká... je potřeba si o této situaci s partnerem nebo partnerkou otevřeně promluvit a hledat společné řešení. Pokud se nic nezmění ani v následujících dnech nebo i týdnech, pak je vodné navštívit sexuologa a požádat ho o názor nebo o pomoc. Rozhodně jení vhodné v předstírání vyvrcholení dlouhodobě pokračovat. Problém totiž nemusí spočívat v sexu jako takovém, ale jeho příčinou mohou být i zdravotní problémy, které se takovouto cestou teprve připomínají.

 

K zamyšlení

"Co sleduje žena tím, že simuluje orgasmus?"
"Chce posílit sebevědomí svého samečka."

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)