Jste zde

Stimulace klitorisu tlakem a jiné praktiky

Stimulace klitorisu tlakem a jiné praktiky

Hlavní téma: "Klitoris neboli poštěváček".
Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Mezi další techniky stimulace klitorisu můžeme započítat i tlak na joni, stydké pysky a tedy i klitoris. Velmi častá a ženami oblíbená je masturbace třením vulvy o předměty nebo tělo. Tato technika se zpočátku sexuálního života využívá při masturbaci a stimulaci vulvy tlakem a třením o předměty, později, v období partnerského života, se rozšiřuje o stimulaci vulvy tlakem a třením o tělo partnera nebo partnerky.

Určitě jste někde viděli ukázku, jak dívka jede na kole, postupně se jí jízda začíná líbit víc a víc, až nakonec skončí u sloupu veřejného osvětlení, který ji zachrání, aby z kola nespadla s blaženým výrazem ve tváři, který jasně vyjadřuje, že právě "dojela do cíle". Ano, tak to byla filmová verze orgasmu vyvolaného kombinací tlaku a tření v oblasti joni a tedy i klitorisu.

Podobně však je možné prožít vzrušení nebo orgasmus i pomocí mnoha dalších technik využívajících tlak nebo tření pohlaví. Upozorňuji, že tyto techniky nemusí fungovat u každé ženy !!! Každá žena však může vyzkoušet, zda nefungují právě u ní.

Techniky nepřímé stimulace klitorisu tlakem potřebují určité "naladění"...

Některé ženy změnou intenzity stahování svalů stehen dokáží vzrušení rozvinout až k vyvrcholení. Takovému vzrušení a následně orgasmu nejspíš musí předcházet určitá sexuální touha po vyvrcholení a sexuálním uvolnění.

Nejsnadněji to jde, když je žena "nadržená jak polární králík"... jak říká jeden můj známý...

Tato technika se však při jisté praxi dá zvládnout opravdu dokonale. Po nějakém čase většina žen nemá s dosažením orgasmu touto cestou větší problém. Problémy však mohou nastat ve chvílích, kdy žena najde partnera a začne s ním sexuálně žít. Pokud partnerovi neřekne o tom, jak vyvrcholení umí dosáhnout, stává se, že při sexu to "klasickými technikami" nejde a nejde... Musí se o své technice dosahování vyvrcholení partnerovi svěřit a společně se pak budou učit ty nové, párové..

Technika nepřímé stimulace tlakem na klitoris a jeho ramena

Základem všech technik masturbace pomocí vytvoření nepřímého tlaku na klitoris, za jeho souběžné stimulace nepřímým třením, je tlak a pohyb pánve, ruky nebo předmětu, který takovou kombinaci stimulace zajistí. Je celkem jedno, zda ten tlak a pohyb navodíte pomocí ruky sevření v pěst, pomocí prstů nebo o předměty tuhé, pevné nebo přijatelně měkké.

Vždy se jedná o kombinaci nepřímé stimulace klitorisu a jeho prostorové tkáně, uložené za klitoridální kapucí v oblasti Venušina pahorku. Začneme tím nejjednodušším, nejsnáze dostupným

Vytvoření tlaku pomocí bříška prstu.

Přítlak bříška prstu nebo prstů (většinou palce) se provádí jeho pomalým a jemným kroužením na prostorové tkáni klitorisu. Ta se nachází pod kůží a tukovou vrstvou za klitoridální kapucí směrem do Venušina pahorku. Podrobněji je tato technika popsána v článku "Masturbace - nepřímá stimulace klitorisu tlakem prstů".

Tlak navozený nasednutím na zábradlí, pelest postele, opěrku křesla...

​Tlak na vulvu, stydké pysky a klitoris se dá vyvinout i tak, že si žena obkročmo nasedne na zábradlí a lehce se na něm bude pohybovat dopředu-dozadu. Asi si řeknete, že je to pěkná hloupost, ale podívejte se někdy na mládež sedící na zábradlích před školou! Možná to některým dívkám nebo i ženám přináší příjemné vzrušení, které si touto cestou nenápadně dopřávají.

Podobně je tomu, když se žena obkročmo posadí na opěradlo křesla a přitlačí se k němu vulvou a lehce tělem pohupuje dopředu a dozadu. Vizuálně to připomíná "kývání tělem" dopředu-dozadu"...  a patří mezi techniky masturbace, kde se jí říká "stimulace vulvy tlakem a třením o předměty". Při využití opěrky křesla nebo pelesti postele, je možné se více a přesněji zaměřit na tlak na klitoris.

PS pro dívky: Moc experimentovat se zábradlím nedoporučuji. Snadno se můžete stát středem posměchu... Jen se podívejte kolik dívek na něm rádo sedává. Kdo však tuto techniku zná nebo ji dokonce používá - ten ví proč tam tak ráda sedáváte ...

Tlak a nepřímé tření klitorisu o roh stolu

Jedná se o zcela běžnou techniku vzrušování využívanou především mladými a dospívajícími dívkami, které už zjistily jak příjemný je nepřímý tlak na klitoris a jak snadno je dostupné vzrušení a dokonce i vyvrcholení navozené touto technikou. Výhodou je i to, že kromě stolu (s rohy, ne kulatého), nepotřebujete už vůbec nic. Velkou předností je i to, že tato forma masturbace je naprosto nenápadná a dá se bez obav (dokonce je to i lepší) provádět v kalhotkách nebo lehkém oděvu. Stačí trochu vyhrnout sukni nebo se opřít o roh stolu v elastických kalhotách a houpavým pohybem vulvy dopředu-dozadu a mírným tlakem od lehkého nasednutí na roh stolu, můžete naprosto nenápadně masturbovat. Většinou první zkušenost s tímto způsobem masturbace mají dívky které "dorostly" takové výšky, že jim nedělá problém zlehka nasednout na roh stolu a takto navodit nepřímý tlak na klitoris. Menší dívky potřebují ještě trochu "vyrůst", aby stůl mohly využít i jinak...


Zatím se jednalo o techniky vyvolání tlaku vulvu a především nepřímého tlaku klitoris nebo na jeho "ramena" skrytá v tukové vrstvě Venušina pahorku. Způsob navození vzrušení zůstává, změníme pouze techniku, jak takové stimulace dosáhnout.


 

Tlak vyvolaný svíráním stehen

Jsou ženy, které pouhým svíráním stehen dokáží dosáhnout dosáhnout orgasmu. Svíráním a povolováním svalů stehen dochází k nepřímému dráždění oblasti klitorisu. Hodně však bude záležet na konkrétní poloze uložení klitorisu a asi i na jeho klidové velikosti. Některé ženy tuto techniku používají bez pomoci pomůcek, některé mají své oblíbené předměty, které vloží mezi stehna a vytvoří si tak protitlak. Nejedná se o techniky spojené se třením pohlaví o předměty, ale o využití předmětů (většinou pevných, polstrovaných) pro vytvoření napětí svalů nohou a nepřímého tlaku na klitoris, při jejich svírání.

Je však potřeba upřesnit ještě jednu podstatnou informaci, na kterou se většinou zapomíná. Stisk a povolování svalů stehen nemá vliv jen na vytvoření nepřímého tlaku na vulvu a na klitoris. To by možná pro většinu žen nebyl dostatečně silný podnět vzrušení, který by je dovedl až k vyvrcholení. Technika stisku svalů stehen a jejich povolení vytváří určité svalové stahy, které se přenáší i svalů pánevního dna. Dalo by se to přirovnat k pulzování, při kterém dochází k stažení svalů a jejich uvolnění... to vytváří určitou pulzaci podnětů, které žena vnímá. Dívky nebo ženy nemusí vůbec nic vědět o stahování a povolování PC svalů a přesto se je podvědomě k zvyšování vzrušení naučí využívat. O tom, co jsou to PC svaly je na webu www.milovani.cz napsáno a zveřejněno několik článků, se kterými doporučuji se seznámit.

Dívky a ženy, aniž by o funkci a významu těchto svalů něco musely znát, naučí se je využívat při technikách stahování svalů stehen nebo při technikách vytvoření napětí ve stehnech překřížením nohou. Prostě brzy zjistí, že když svaly stisknou a zapojí "trochu jinak", je to příjemnější. Aniž by věděly proč, podvědomě se naučí PC svaly nejen využívat, ale také posilovat. Tyto svaly pak v pánevním dnu při stahování a povolování vytváří pulzující napětí, které společně s nepřímým tlakem na vulvu a klitoris navodí a postupně zvyšují sexuální vzrušení. Pokud je žena "správně naladěna", může vzrušení dosáhnout až z hranici, kdy dojde k vyvrcholení. Vezměte do úvahy to, že než žena při těchto technikách prožije první orgasmus, mnohokrát si bude se vzrušením jen hrát a užívat si příjemných pocitů, které jí tato forma masturbace přináší. První vyvrcholení je většinou velkým příjemným překvapením...
Podrobněji v článku "Masturbace tlakem vyvolaným svíráním stehen".


 

Vytvoření napětí ve stehnech překřížením nohou

Nejedná se o techniky spojené se třením pohlaví o předměty. S touto technikou, se v životě setkala podstatně větší skupina žen. Mnohé její výhody převedly do svého sexuální života a díky stažení svalů a vytvoření napětí ve stehnech dokáží dojít vyvrcholení například při masturbaci, stimulaci partnerem rukou nebo při orálním sexu. Každá žena to bude dělat jinak, každá si vytvoří svou vlastní techniku vytvoření napětí ve svalech stehen. Co je pro všechny ženy, které tak činí společné je to, že tato technika funguje a mnohé ženy díky ní překonají stav vysokého vzrušení, které ne a ne přesáhnout hranici za kterou se dostaví vyvrcholení.

Pro ty ženy, které se trápí, že "TO jinak nejde" mám dobrou zprávu. Není důležité, zda vyvrcholení dosáhnete za této, trochu specifické situace. Důležité je jen to, že víte, že vyvrcholení dosáhnout umíte a a že se tuto "pomůcku" nebojíte ve svém sexuálním životě používat!!! Vše ostatní je podružné.

Podrobněji v článku "Masturbace překřížením a stiskem stehen nohou".


Netvrdím, že to bude fungovat u každé ženy, ale je jasné že orgasmu je možné dosáhnout i jinou cestou, než je běžné a obvyklé. Znovu však opakuji, že dosažení takovéhoto vzrušení a následně orgasmu nejspíš musí předcházet určitá sexuální touha po vzrušení a vyvrcholení. Dá se to snadno vyzkoušet a není to nebezpečné.

Nebude to nejspíš masová záležitost, ale zcela jistě si tato technika najde své zastánkyně. Ženy, které touto cestou dokáží dojít vyvrcholení tvrdí, že když se naučíte správně svírat stehna k sobě, tak po několika pokusech to pro vás bude naprosto přirozená cesta pro dosažení orgasmu. Asi to nebude technika pro každou ženu, ale není tak obtížné ji vyzkoušet. Vyzkoušíte - a uvidíte, zda se týká i vás.


Až doposud jsme se zabývali technikami stimulace vulvy tlakem a třením o předměty nebo technikami  stimulace vulvy tlakem a třením o tělo. Dále pak masturbačnímu technikami při kterých si žena dokáže vzrušení navodit svíráním stehen nebo překřížením a stiskem stehen nohou. Nyní se budeme zabývat technikami používanými při partnerském sexu. Mnohé z nich jsou pro ženy závislé na tlaku na vulvu, klitoris a jeho skrytou část pod tkání a tukem Venušina pahorku, jedinou cestou jak při pohlavním styku - souloži prožít orgasmus.


 

Technika stimulace tlakem se dá využít i při souloži

Překřížení nohou řada žen využívá i při souloži s mužem. Techniku dosažení vyvrcholení překřížením a stisk stehen nohou mohou ženy zvládnout tak dokonale, že partner při souloži nemusí vůbec poznat, že žena nedosáhla orgasmu díky jeho snaze, ale že vyvrcholení dosáhla díky své tlakové technice uplatněné při souloži. Podrobněji se touto otázkou zabývá článek "Soulož s vytvořením napětí svalů pánevního dna".

Při "klasické" souloži se pak osvědčila technika soulože se stimulací klitorisu tlakem kořenu penisu. V tantře je oblíbená technika "Soulož se současnou stimulací klitorisu prsty" která se dá vyzkoušet v několika sexuálních polohách a může ji vést jak muž, tak také žena.

Téma pokračuje články

 

Související články a kapitoly

(AK)(Z)(L)