Jste zde

Stimulace těla klitorisu - část Venušina pahorku

Stimulace těla klitorisu - část Venušina pahorku

Volné pokračování článku "Klitoris neboli poštěváček".

Tělo klitorisu vystupuje zpod klitoridální kapuce jako "špička" - viditelný hrbolek. Jeho tkáň je nesmírně citlivá na dotek a tedy i na stimulaci. Při sexuální stimulaci dochází k jeho "erekci", zvětšení jeho objemu díky naplnění topořivých tělísek klitoridální tkáně krví. Je to podobný efekt jaký způsobuje erekci penisu u mužů. Klitoris pokračuje do těla ženy a pod Venušiným pahorkem se dělí a větví. Kopíruje tvar Venušina pahorku a "obemyká" svalovou část trubice pochvy. To vše jsme si už vysvětlili v úvodu. Pro pochopení další podoby stimulace klitorisu je to však důležité.

Pokud je jemně stimulovaná oblast vedoucí pod klitoridální kapucí do Venušina pahorku, může to být (a je to) pro většinu žen velmi silný erotický podnět, který vede k jejímu intenzivnímu vzrušení. ​Právě ta část, která ještě není kryta tukovou vrstvou, kterou tvoří začátek Venušina pahorku, je snadno dostupná pro přímou stimulaci prsty. V těchto místech je krytá jen kůží klitoridální kapuce a prsty ji snadno rozpoznáte jako tužší tkáň, "provázek". Tělo klitorisu zde leží tak blízko pod kůži, že je můžete velmi dobře vnímat pohmatem. Začíná za viditelnou částí klitorisu (viditelnou špičkou klitorisu) a končící na místě pod Venušiným pahorkem, kde se dělí na levou a pravou větev , která pak "obemyká" svalovou část trubice pochvy. Relativně snadno a rychle se můžete naučit tento kousek nesmírně citlivé části tkáně klitorisu správně vyhmátnout a stimulovat. Budete k tomu potřebovat palec a ukazováček a trochu šikovnosti...

Pokud ke stimulaci těla klitorisu dojde třením mezi prsty v době, když žena bude již správně naladěná, začne ji tato stimulace vzrušovat nebo jí bude minimálně velmi příjemná.

 • Tření mezi palcem a ukazováčkem
  Když hned za klitoridální kapuci vyhmátnete tenký svazek vláken tkáně klitorisu (je podobný tkanici nebo tenkému kabelu) a sevřete ho přes kůži mezi palec a ukazováček. Sevření by nemělo být moc silné, jen "tak akorát"...
  • Jako první si vyzkoušejte stisk tkáně klitorisu mezi prsty. Jemně přes kůži stiskněte mezi palcem a kůží tělo klitorisu. Stisk by neměl být moc silný. Pozorujte jak žena reaguje. Zpočátku možná nebude reagovat nijak výrazně, to je v pořádku. I ona si musí uvědomit, že zkoušíte něco nového a musí se naučit rozpoznat nové pocity, které vaše stimulace přináší. Sevření mezi prsty pomalu zesilujte a pak povolujte. To už bude žena nejspíš na vaši stimulaci reagovat.
  • Pak vyzkoušejte tření mezi prsty. Jemně tělo klitorisu třete mezi palcem a ukazováčkem a pomaličku zvyšujte tlak prstů. Nikdy to s tlakem moc nepřehánějte. Sledujte reakci ženy a snažte se nalézt takovou kombinaci tlaku a tření, která se jí bude nejvíc líbit.
  • Druhou techniku, kterou určitě vyzkoušejte, je pomalý pohyb prstů svírajících tělo klitorisu, dopředu a dozadu. Pomalu a s citem mezi prsty jemně svírejte tělo klitorisu a pohybujte kůží dopředu a dozadu (jako při mikro masturbaci). Pro ženu to bude velmi příjemný a vzrušující podnět. Nesnažte se pohyb zrychlovat - nedokážete pak udrže tělo klitorisu mezi prsty a ženě velká rychlost masturbace ani nemusí být příjemná.

Největší chybou je, pokud se muž pokouší mezi prsty svírat přímo i obnaženou část klitorisu. Nejspíš by takové sevření bylo ženě nepříjemné nebo až bolestivé. Tato stimulace se provádí zásadně přes klitoridální kapuci.

Také nemá smysl chtít uchopit delší část těla klitorisu, než dokážete uchopit mezi palec a ukazováček. Tělo klitorisu, od jeho špičky do místa, kde se dělí na levou a pravou část pod Venušiným pahorkem, není delší, než se dá těmito prsty přes kůži vyhmátnout a mezi prsty uchopit. Po chvíli stimulace touto technikou budete vnímat, že klitorisu je výrazně zřetelnější, jeho uchopení snadnější a možnost "masturbace" klitorisu přes kůži je snazší.

Pokud by stisk mezi prsty nebo pohyb kůží dopředu a dozadu po těle klitorisu byl příliš intenzivní a nebude neodpovídat míře aktuálního vzrušení, může žena reagovat prudkým škubnutím těla. Vzrušovat ji to může, jen bude aktuální stimulace nejspíš příliš intenzivní.

 • Podobně sebou žena pravděpodobně prudce škubne i tehdy, když vám klitoris ze sevření mezi prsty vyklouzne neúmyslně (nebo úmyslně). Toho se dá využít tehdy, když cíleně necháte (za mírného tlaku prstů) tělo klitorisu vyklouznout ze sevření prstů opakovaně. Žena to pak vnímá jako vzrušující "brnknutí" a toto "brnknutí" jí přináší nové a často hodně překvapující pocity (pokud tuto techniku jemně několikrát zopakujete).
 • Pohyb, kdy mezi prsty přes kůži jemně svíráte tělo klitorisu a pohybujete jimi od klitoridální kapuce směrem k Venušinu pahorku a zpět, je možné vést až od špičky klitorisu. Uchopení těla klitorisu nebo jeho špičky však můžete provést zásadně pouze přes klitoridální kapuci! Nikdy touto technikou nestimulujte obnažený klitoris! Na takto intenzivní stimulaci je příliš citlivý.
 • Mezi další stimulace těla klitorisu patří jemný krouživý pohyb prstu (vetšinou "Božího prstu" prostředníčku) nebo prstů (prostředníčku a ukazováčku) přes klitoridální kapuci nad špičkou klitorisu a směrem k Venušinu pahorku. Vhodné je jemné tření krouživým pohybem nebo pohyby dopředu a dozadu.
 • Další možností je tlačit na špičku klitorisu (krytou kapucí) palcem za současného krouživého pohybu ukazováčku nebo prostředníčku. Kombinujete pak tlak na klitorisu se třením jeho těla a kořenů. Tření jemným kroužením je intenzivnější, statický tlak mírným přiměřeným tlakem je překvapivě vzrušující při delším působení.
 • Velmi účinné je, když tlak na špičku klitorisu (krytou kapucí) nebo na jeho tělo, po chvíli doplníte o jemné zachvění prstu...
 • Tuto techniku můžete mnohokrát opakovat a pokaždé bude žena prožívat Vaši stimulaci trochu jinak.

Tyto techniky je možné využít při milostné předehře a po nástupu vzrušení je kombinovat s jemnou masturbací špičky klitorisu "Božím prstem" nebo i jazykem. Velmi účinná je kombinace manuální a orální stimulace. Své místo mají i při nápadité souloži. Nejintenzivnější vzrušení však žena zažívá při jejich kombinaci s orálním sexem nebo jemnou, cílenou masturbací klitorisu. Tedy ve chvílích, kdy se žena může dokonale soustředit na pocity spojené se vzrušením na klitorisu.

Stimulace větvení tkáně klitorisu

Prostorový útvar klitorisu je citlivý na stimulaci nejen na jeho vrcholu, tedy přístupné (viditelné) špičce kryté klitoridální kapucí. Tkáň klitorisu je citlivá v celém jeho prostorovém útvaru. Celkem snadno se dá stimulovat i v místě, kde se klitoris větví. Jedná se o oblast ve tvaru trojúhelníku, která se nazývá mons pubis a je známá pod názvem Venušin pahorek, pod kterým se prostorová část klitorisu nachází. Tato část pohlaví je přirozeně krytá ochlupením různé hustoty a síly chloupků.

Ženy si tuto část přirození často vyholují nebo ji krášlí částečným vyholením a tvarováním chloupků.

 • Hlazení Venušina pahorku je každé ženě nesmírně příjemné a podporuje její vzrušení.
 • Tlak na Venušin pahorek se přímo přenáší na tkáň klitorisu, která se nachází blízko pod jeho kůží a krycí tukovou vrstvou. Pokud palcem nebo prsty tuto oblast budete masírovat, stimulujete vlastně skrytou vnitřní část tkáně jejího klitorisu. Pokud se na Venušin pahorek citlivě tlačí dlaní, tlak se také přenese na tkáň klitorisu. Tato jednoduchá stimulace pak podporuje ženino vzrušení. Nejsilněji se tento způsob stimulace projeví ve chvílích, kdy se kombinuje s přímou stimulací klitorisu ať už při masturbaci klitorisu prstem nebo při orálním sexu.
 • Pokud je žena při masturbaci stimulovaná na Venušině pahorku nebo klitorisu a ústy na bradavkách, pak se účinky těchto stimulací sčítají a zesilují.
 • Další variantou masturbace je patou dlaně citlivě tlačit a jemně masírovat Venušin pahorek, zatímco prsty (ukazováčkem a prsteníčkem) nahoru stáhnout klitoridální kapuci, obnažit tak klitorisu a "božím prstem" - prostředníčkem, opatrně stimulovat velmi citlivou část špičky klitorisu. Tato kombinace doteků a stimulací je už trochu náročnější na provedení, ale zato ženě (při správném provedení) nabídne mnoho vzrušujících podnětů. Technika je popsaná v článku "Stimulace vulvy prsty - Venušin pahorek dlaní a klitoris prsty".

Mnoho žen pro plné prožití okamžiku vyvrcholení potřebuje vnímat zvýšený plošný tlak na klitoris a na Venušin pahorek. Proto k sobě tak intenzivně při vyvrcholení přitáhne muže, který pak kořenem penisu přímo naléhá na klitoris a stydkou kostí tlačí na Venušin pahorek a tedy na skrytou část klitorisu.

Jiné ženy pak, například při masturbaci od muže očekávají, že jim při vyvrcholení přiloží na vulvu dlaň a rukou plošně zatlačí a prsty "zaryje" do Venušina pahorku. Každá žena to vnímá a potřebuje zažít jinak. Většina žen svého muže "naučí" jak má v těchto chvílích postupovat. A ty, které to muže nenaučí si na klitoris a a na Venušin pahorek prostě musí zatlačit samy...

 

Články s podobou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)