Jste zde

Masturbace třením vulvy o předměty nebo tělo

Masturbace třením vulvy o předměty nebo tělo

Hlavní článek tématu "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření".
Téma pokračuje články "Stimulace vulvy tlakem a třením o předměty" a "Stimulace vulvy tlakem a třením o tělo".

Jsou ženy, které jsou jen schopné zažít orgasmus pouze tehdy, když budou třít vulvu a klitoris o nějaký předmět. Základní stimulující podněty při této praktice jsou tlak, tření a rytmus pohybu. Z tohoto pohledu je tedy možné vytvořit opravdu velké množství kombinací podnětů a dráždění, které mohou vyvolat vzrušení a dovést ženu až k vyvrcholení. Forma provádění této sexuální praktiky je velice individuální, neboť každá žena má své jedinečné potřeby a touhy.

Je velmi pravděpodobné, že žena se s technikou tření seznámí většinou již v období dospívání a to především při experimentování s masturbací. Přitom zjistí, že právě technika tření pohlaví o předměty jí přináší mnohem příjemnější podněty a pocity, které její vzrušení vystupňují až k vyvrcholení.

Pokud žena tyto zkušenosti z masturbace nemá a klasická masturbace ji neuspokojuje, bude hledat jiné formy uvolnění sexuálního napětí a na techniky tření vulvy o předměty většinou časem přijde sama.

Řada žen případně vyzkouší techniku odpozorovanou z erotického filmu či porna, ta je osloví a tak ji dále používají místo "klasické" masturbace.

Je možné, že dospívající dívky i dospělé ženy se ke tření vulvy o předměty podvědomě vracejí díky zážitkům z dětství. Jako děti se takto naprosto bezelstně a zcela přirozeně třely o hračky, různé předměty a přitom prožívaly radost a dosud nepoznané příjemné pocity. Některé děti mohou při těchto hrách zažít i něco podobného orgasmu. U malých dětí se ještě nejedná o formu masturbace, ale dělají to, protože je jim to příjemné. Jako malé děti samozřejmě neví co dělají, jen jim to je příjemné a některé to uklidňuje a případně pak i lépe usínají.

Není za tím žádné sebeukájení, ale radost z pocitů. Pocity děvčátek nejsou na první pohled tak viditelné, jako vzrušení malých chlapců. V tomto dětském věku si malí chlapci běžně hrají s přirozením a jsou u toho vzrušeni. Podobně je to i s malými děvčátky, jen jim jsou příjemné jiné druhy doteků. Dívky v tomto věku prožívají příjemné pocity při tření přirození o hračky a málokdy se ho dotýkají přímo rukou.

Dospělí, kteří toto jednání dětí odsuzují a mnohdy i trestají, by si měli uvědomit, že děti neví, co je to klitoris nebo penis a co je příčinou jejich příjemných pocitů při tření nebo tlaku na přirození. Děti v takové stimulaci žádný problém nevidí. Vzájemně se před sebou ještě nestydí a tak jim ani z pocitů vzrušení nemají žádný problém. Tření pohlaví o předměty nebo dotýkání se přirození dělají výhradně proto, že jim to je příjemné a neřeší proč.

Konfliktem a zdrojem nepochopení je až reakce dospělých , kteří je kárají a zakazují jim dotýkat se svého přirození a dokonce je za to někdy i trestají. Výsledkem pak bývá, že děti se poučí a před rodiči a dospělými jsou opatrné. V ústraní však vesele pokračují, protože je jim to příjemné a nemají důvod se své radosti zbavovat. Jen rodiče si myslí, že že je to odnaučili ....

Postupem času se z dotýkání na pohlavních orgánech dívek i chlapců vyvine v potřebu většího dráždění a jejich stimulace bývá cílenější a dokonalejší. To se rozvíjí tak dlouho, až dítě naprosto mimovolně a zcela přirozeně prožije svůj první orgasmus. Od tohoto okamžiku již děti chápou, že si touto příjemnou činností mohou připravit spoustu krásných zážitků a úžasných pocitů. Začaly rozvíjet svoji sexualitu a učí se poznávat své tělo.

V případě, že masturbaci dítěte zaznamená rodič, pak to nejhorší, co může pro dítě udělat, je, že ho začne zesměšňovat nebo dokonce trestat. Masturbace je přirozená součást rozvoje lidské sexuality. Není to tabu a veškeré mýty kolem masturbace je potřeba zavčas vysvětlit a odsoudit.

Mnohé ženy však v masturbaci třením vulvy o předměty pokračují i období dospívání a je jim příjemnější než přímá stimulace klitorisu prsty. Při tření o předměty, tlacích na klitoris, případně při intenzivním stahování stehen k sobě, zažívají příjemné pocity a jsou touto cestou schopné relativně snadno dosahovat orgasmu.

Pokud tato potřeba přetrvá do dospělosti, může se stát, že přirozeně a podvědomě bude žena prožívat orgasmus pouze nebo většinou při těchto stimulacích. Důležité je si uvědomit, že se neděje nic špatného. Pokud žena nebo dívka preferuje tento druh stimulace, nemusí to představovat žádný problém v jejích dalších a budoucích vztazích. Dokáže prožívat orgasmus, je ho tedy schopna a to je základní předpoklad pro prožívání orgasmu při milování. Problém to pro ženu bývá většinou jen v prvních obdobích společného sexuálního života s partnerem nebo partnerkou.

Je potřeba zdůraznit, že techniku tření vulvy o předměty nebo tělo rozhodně není možné spojovat pouze s ženskou homosexualitou. Bylo by to naprosto špatné zařazení!!! Lesbicky orientované ženy ji samozřejmě využívají při masturbaci, milování nebo vzájemné stimulaci. Potřebu třít pohlaví o předměty nebo tělo však mají i ženy heterosexuální.

Změny pocitů ovlivní ochlupení i množství tělesného tuku

Je poměrně velký rozdíl v stimulaci vulvy, která je vyholená a vulvy s hustým ochlupením. Vyholená vulva má lepší kontakt s třeným předmětem nebo částí těla a dochází tak k větší a intenzivnější stimulaci nervových zakončení na povrchu kůže. Pokud se navíc přidá kapka oleje, je možné rozevřít stydké pysky a jemně třít o kůži partnera nebo partnerky i poštěváček a jemnou sliznici stydkých pysků. Pocit tření ještě intenzivnější a přináší i více vzrušujících pocitů. Žena může experimentovat i s oholením vulvy a Venušina pahorku. Pro některé muže bývá vyholené ženský klín velmi silným sexuálním podnětem a rádi si prohlížejí právě ty detaily, které jsou jindy skryty v ochlupení. Jsou muži, které vyholený ženský klín vzrušuje i proto, že je pak i zralá žena více "dívčí"...

Změnu pocitů způsobí i přítomnost ochlupení nebo vyholení a samozřejmě i zvýšení nebo snížení množství tělesného tuku v okolí vulvy. To vše může mít v průběhu života ženy vliv na techniku a preference určitých forem provádění masturbace třením vulvy o předměty nebo tělo.

Lubrikační prostředky

V dnešní době již není tak velký problém si opatřit lubrikační přípravky vhodné pro sexuální stimulaci vulvy a pro masturbaci. Jsou k dostání bez omezení věku ve kterékoli lékárně a někdy i drogerii. Lubrikanty by měly být nezbytnou pomůckou všech jejich sexuálních aktivitách. Tření vulvy za pomoci lubrikantu zvyšuje prožitek pocitů ze stimulace a je pro ženu mnohem příjemnější. Tření na sucho může způsobit oděrky a záněty a po odeznění vzrušení znepříjemnit pocity z vyvrcholení. Lubrikantem může být natřena celá vulva, vnitřní část stydkých pysků a především klitoris. Pokud je kapuce klitorisu úzká nebo dlouhá a výrazně překrývá klitoris, pak je vhodné lubrikant zatlačit až pod ni. U kvalitního lubrikantu samozřejmě nebude vadit ani to, že se částečně může dostat i do pochvy. Lubrikanty pro sexuální stimulaci jsou bezpečné a pro takovýto účel vyrobené. Více informací naleznete v článku "Lubrikační prostředky vhodné pro tribbing".

Stimulace vulvy tlakem a třením o předměty

Většina dívek a žen při tření vulvy a stimulaci klitorisu využívá zkušenosti, které získaly v období dětství a dospívání. Dívky při různých příležitostech a situacích postupně zjišťují, jaké doteky a podněty jsou jim příjemné a postupně se učí, jak pomocí tření vulvy a tlaků na poštěváček masturbovat. Často na dívky první překvapení čeká v okamžiku, když sednou na plyšovou hračku, případně sevřou hračku nebo polštář mezi nohama.

Podrobněji a v souvislostech tuto otázku řeší článek "Stimulace vulvy tlakem a třením o předměty".

Stimulace vulvy tlakem a třením o tělo

Pomalu jsme se dostali k partnerskému sexuálnímu životu. Samostatnou kapitolou sexuálního života ženy zvyklé na tření pohlaví o předměty je období vztahu s partnerem nebo partnerkou. Je jasné, že vzdát se těch nejpříjemnějších technik ze dne na den může být pro někoho problém. Bude rozdíl, zda je jedná o heterosexuální vztah nebo vztah dvou lesbických nebo bisexuálních žen. Především bude záležet na tom, zda žena techniku tribbingu má za základní techniku svého sexuálního uspokojení, nebo zda vyvrcholení snadněji dosahuje také jinými technikami... Podrobněji se etapou potřeby vzájemného tření pohlavních orgánů ženy (i muže) v partnerském vztahu zabývá článek "Tření pohlaví v partnerských vztazích".

Pro mnoho žen je příjemné třít vulvu o tělo jiné osoby, kdy se spojuje kombinace emocí, intimity, tepla, pevnosti a měkkosti těla. Podvědomě tyto techniky používají ženy i při běžném partnerském sexu, především při milostní předehře, při prožívání doteků a intimních okamžiků, kdy je ženě velice příjemné přitisknout vulvu například ke stehnu partnera nebo k jiné části jeho těla. Podrobněji a v souvislostech tuto otázku řeší článek "Stimulace vulvy tlakem a třením o tělo".

Frekvence a intenzita tření

Frekvence a intenzita tření bude mít u každé ženy jinou potřebu a průběh. Pravděpodobně bude hodně záviset na úrovni vzrušení a především touze po sexuálním uvolnění. Čím vyšší bude úroveň vzrušení, tím vyšší bude i práh bolesti a tím vyšší může být i intenzita stimulace. Frekvence a intenzita tření však bude u každé ženu vždy souviset s její individuální potřebou. Některé ženy mohou své příjemné pocity přijímat dlouho a v klidu, jiné budou potřebovat intenzivní až agresivní pohyb vedoucí k intenzivnímu prožitku. O tom, jaký bude průběh stimulace však rozhodne nejspíš právě AKTUÁLNÍ potřeba sexuálního uvolnění...

Vyzkoušejte si to
Ženy, které s touto technikou začínají, mohou v počátcích vyzkoušet pomalé houpání nebo třecí pohyby a jak bude jejich vzrušení narůstat, postupně docílí toho, že jejich tělo si samo najde svůj vlastní rytmus a intenzitu pohybů.

Nemějte hned na počátku poznávání této praktiky příliš velká očekávání. Určitě prožijete příjemné pocity, možná i intenzivní pocity vzrušení nebo dokonce orgasmus. Tak jako u jiných sexuálních praktik, tak i u masturbace jde zpočátku především o postupné poznání svého těla. Zapojujte svoji fantazii, radujte se z vlnek příjemných pocitů a prožitků. Dopřejte si čas a nespěchejte. Tělo i mysl potřebují zpracovat nové zkušenosti a pocity a přizpůsobit se jim. Tělo si potřebuje zvyknout na nové podněty ze stimulace a teprve potom může jejich intenzita nastoupat až k prožití spontánního orgasmu. Není nutné orgasmus "vydřít" za každou cenu. V tantrické a taoistické filosofii se říká "Není důležitý vrchol, ale cesta k němu...".

Použití erotických pomůcek

Hodně žen při pohlavním vzrušení zažívá potřebu "vyplnění" vagíny. Tento pocit je při pohlavním vzrušení způsoben vnitřními stahy vagíny, které jí umožní vytvořit uvnitř dostatečný prostor pro ztopořený penis a později i pro ejakulát. Tato potřeba může donutit některé mladé ženy prožít vaginální pohlavní styk dříve, než na něj jsou skutečně připravené. Pokud se žena uspokojuje třením vulvy o nějaký předmět a má přitom potřebu mít "vyplněnou" vagínu, může místo ztopořeného penisu použít "Venušiny vaginální kuličky", "Nefritové vajíčko", vibrační vajíčko, případně malý vibrátor nebo didlo (opravdu malý). Podrobněji v článku "Frottage - použití erotických pomůcek".

Vyvrcholení...

Jsou ženy, které první vyvrcholení při tření o předměty nebo o tělo zažijí i za minutu a po chvilce odpočinku pokračují v masturbaci tak dlouho, dokud úplně neuvolní nahromaděné sexuální napětí. Multiorgasmické ženy při této technice prožijí i několik vyvrcholení za sebou. Většinou rychle a relativně snadno...

Na této praktice je však krásné to, že žena nemusí spěchat a může si ji prožívat tak dlouho, jak potřebuje. Zkušené ženy prožívají vzrušení klidně až hodinu, než se ji pokusí zakončit orgasmem. Někdy ani necítí potřebu ji zakončit vyvrcholením a přejdou na závěr do klidové fáze a své vzrušení nechají rozplynout do celého těla. Partner (partnerka) by na tak případně dlouhou dobu vzájemného kontaktu měl být připraven a rozhodně by neměl klást hloupou otázku "Kdy už budeš, miláčku?"...

Pocity vyvrcholení, které si žena navodí třením o předměty nebo tělo jiné osoby, jsou plnohodnotné. Rozhodně se nedá říct, že by byly horší nebo lepší než ty "klasické". Jsou jen navozeny jinou technikou, než ty "klasické"...

Forma masturbace třením vulvy o předměty nebo tělo se určitě bude v průběhu ženina života vyvíjet a se získanými zkušenostmi zdokonalovat. Sexuální představy, touhy a fantazie přirozeně zvyšují úroveň touhy, vzrušení a následně i prožitek z vyvrcholení. Nejdůležitější je nespěchat, mít dostatek času a nemít přehnaná očekávání. Neexistuje žádný dobrý nebo špatný způsob, jak tuto praktiku dělat, nemusíte mít žádnou představu ani cíl. Úplně bude stačit, že se při tom, co děláte, budete cítit dobře. Zkoušejte a brzy zjistíte, co je vám příjemné.

 

Článek dále pokračuje

Pro pochopení významu tlaku a "sexuálního tření" v sexuálním životě ženy, je vhodné podrobněji znát i důvody, proč mnohé ženy vyhledávají techniky

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(O)