Jste zde

Techniky tření a tlaku - patří do partnerského života?

Techniky tření a tlaku - patří do partnerského života?

Volné pokračování článku "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření".

Nejedna žena řeší otázku "Jak zapojit techniky tření a tlaku do partnerského života?"... Několik "nápadů", jak v takovýchto případech postupovat, naleznete právě v tomto v článku.

Hned na úvod si troufám prohlásit, že techniky tření a tlaku do partnerského života jednoznačně PATŘÍ!

V heterosexuálním vztahu
Ženy, které pro dosažení vyvrcholení potřebují specifické podmínky tlaku a tření v oblasti vulvy a především klitorisu, mívají v počátcích partnerského života problémy s dosažením orgasmu. Většinou se však jedná jen o přechodný problém, který se se získáním nových sexuálních zkušeností s partnerem časem sám vyřeší.

Až se žena seznámí s dalšími formami sexuálních stimulací, poměrně rychle se adaptuje na nové možnosti. A do doby, než se naučí prožívat orgasmus při sexu, může prožívat vzrušení a orgasmus tímto svým, pro někoho možná netradičním způsobem. Partner by o této potřebě samozřejmě měl vědět a pak se může ženě stát svou přítomností silnou oporou. Pokud ženě jako jediná možnost prožití orgasmu zůstane stimulace vulvy tlakem a třením o předměty nebo nyní nově i stimulace vulvy tlakem a třením o tělo partnera, pak je potřeba si o tom s partnerem promluvit a zůstat při technice uspokojování, na kterou je žena zvyklá.

V partnerském životě totiž žena může může získat pocit, že to, že není schopna dosáhnout vyvrcholení jinou technikou nebo souloží, vytváří vztahový problém. Někteří muži prostě nemohou pochopit, že není v jejich silách dovést ženu k vyvrcholení technikami, které jim připadají jako "ty správné"... Z toho, že nedokážou ženu uspokojit mají nakonec nepříjemný pocit, často přecházející až v deprese a stavy zoufalství. Mnozí muži si přestávají věřit, což se ještě více projeví na jejich schopnosti udržet dostatečnou erekci... Přitom stačí si otevřeně promluvit o tom, co žena pro dosažení vyvrcholení doopravdy potřebuje... a je po problému...

Jsou techniky, které se dají používat tak, že muž ani netuší, že žena si tím, že je preferuje, vlastně řeší svůj problém s potřebou tření a tlaku v oblasti vulvy a klitorisu. Mezi takové klasické techniky patří "Sumata", kdy žena tře o stydké pysky a klitoris penis muže. Jedná se o typ stimulace ženského genitálu o mužský. Žena v dominantní roli tře svá stehna, velké stydké pysky a klitoris o mužův penis. Tato technika však může být velmi úspěšně prováděna i opačně, kdy muž tře penis o stehna, stydké pysky a klitoris ženy. Tato varianta stimulace se nazývá "Femorální pohlavní styk".

Lesbický vztah
V případě lesbického vztahu
tření pohlaví o tělo partnerky nebývá vůbec žádný problém. Lesbické páry používají při milování techniku které se říká "tribadismus" - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky. Jedná se typickou sexuální praktiku lesbických žen. Sexuální praktiky lesbických žen jsou jiné a většinou jemnější než praktiky heterosexuálních párů. Podobně v lesbických vztazích často používané jsou techniky při kterých žena tře pohlaví po partnerčinu nohu, stehno nebo ruku. Neznamená ale, že tribadismus - tedy tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky je jejich výhradní sexuální praktikou. Jen ji častěji využívají ke vzájemnému vzrušování, například v období milostné předehry. Ženy navzájem více chápou své potřeby a proto si možná umí vzájemně lépe vyhovět.

Termín tribadismus (anglicky tribbing) se často používá v souvislosti s lesbickým sexem, ale netýká se výlučně jen lesbických žen. V souvislosti s lesbickým sexem se předpokládá některá z technik tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky.
Nejčastěji se při tření vulvy o vulvu jedná o techniky:

V případech, kdy žena preferuje tření vulvy o jinou část partnerčina těla, jsou to techniky tribbingu - tření vulvy o stehno partnera (partnerky):

Ani muži nemusí přijít zkrátka

Sex má být nápaditý. Muži sice techniky tlaku a tření zas až tak nevyhledávají, ale rozhodně některé techniky považují za velmi příjemnou změnu v milování.

Pro mnoho mužů je vzrušující, když jim žena nabídne místo "klasické soulože" tření penisu mezi půlkami zadečku. Na rozdíl od análního sexu při této technice nedochází k penetraci konečníku, ale penis se tře mezi hýžděmi a po nich. Muže zadeček ženy rozhodně vzrušuje a tak stimulace penisu třením mezi hýžděmi v krátké době skončí vyvrcholením. Podobně je to s "Coitus ante portas" neboli "souloží před branami", kdy muž penis mezi lýtka nebo stehna partnerky a "souloží"...

Mimořádně je mezi muži oblíbený "Španělský sex" neboli "soulož mezi prsy". Muž tře penis mezi prsy partnerky, případně partnerka tře prsa o penis muže. Je to pro oba velmi intimní a přitom vzrušující...

Určitě by se těch technik a situací dalo vymyslet více. Protože sex by měl být nápaditý, další varianty ponechám na Vás.

Jen na závěr připomenu, že, techniky tření a tlaku do partnerského života jednoznačně PATŘÍ!

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)

Štítky: