Jste zde

"Otevřené nůžky" poloha pro tribbing lesbických žen

"Otevřené nůžky" poloha pro tribbing lesbických žen

Hlavní téma: "Lesbický sex" a "Sexuální polohy v lesbickém sexu".
Volné pokračování článků "Nepenetrační sex - "frottage"" a "Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky".

Začneme tím, že si připomeneme, co pojem "Tribadismus", tribadism nebo tribbing představuje. Jedná se o sexuální praktiku při které si dvě ženy si vzájemně o sebe třou vulvy, nebo si třou vulvu o nohy, ruce, kolena, lokty a další části těla partnerky.

"Otevřené nůžky" je nejznámější poloha lesbického sexu.

Této poloze se někdy říká "scissoring", některé ženy ji znají jako "Otevřené nůžky". Je považována za "klasickou polohu lesbického sexu" ve které dochází k maximálnímu kontaktu pohlaví obou žen. Pro srovnání - v  heterosexuálním sexu by se asi pocitově nejvíce přiblížila poloze, které se říká poloha "Nůžky". Ženy v ní zažívají podobné pocity, které by muži očekávali při souloži. Většina lesbických a bisexuálních žen toto spojení považuje za nejintimnější vzhledem k tomu, že kontakt pohlaví (tření vulvy o vulvu) je velmi intenzivní a obě ženy v této poloze mají možnost prožívat podobné pocity.

Tato poloha je sice na první pohled jednoduchá, srozumitelná, ale část lesbických žen ji považuje za málo pohodlnou a méně vhodnou pro dlouhodobou vzájemnou stimulaci pohlaví. Faktem však je, právě takto si lesbický sex představuje většina mužů. Také v lesbickém pornu je pro tribbing tato poloha nejčastěji používaná. Většina lesbických žen tuto polohu zná, ale moc lesbicky orientovaných žen ji pro milování nevyhledává. Není to zrovna poloha ve které vyvrcholení jedné nebo obou žen bývá nejsnadnější.

Ženy si sednou proti sobě, rozevřou nohy a přisunou se směrem k sobě. Posunou se tak, aby se jejich vulvy k sobě přitiskly a aby bylo možné vyvinout tlak jedné na druhou a vzájemně je o sebe třít. Pokud se ženám podaří ji správně zaujmout, poskytuje vynikající vzájemný kontakt pohlaví obou žen. Pohybem těla dopředu a dozadu, krouživým pohybem, pohybem nahoru a dolů nebo tlakem, si pak současně vzájemně stimulují velké stydké pyskymalé stydké pysky a především klitoris. Aby tření a stimulace klitorisu byla co nejintenzivnější, upravují si před zahájení tribbingu stydké pysky tak, aby o sebe třely sliznicemi. Vhodnou polohou těl pak docílí i vzájemnou stimulaci klitorisu a tlak na klitoris a jeho ramena v oblasti stydkého pahorku (Venušina pahorku).

Obě ženy pro kontrolu pohybu těl a pro vzájemné usměrňování nátisku pohlaví mají možnost přitahovat se k partnerce nebo přitahovat partnerku k sobě. Obě ženy se vzájemně drží nohou partnerky a přitahují ji k sobě. Tak se obě ženy mohou do tribbingu zapojovat prakticky rovnoprávně. Z pohledu "řízení a kontroly" podmínek vzájemné stimulace je to snad vůbec nejrovnoprávnější technika v sexu, protože intenzitu prožitků tribbingu obě hledají, přijímají a poskytují současně a vzájemně.

Tribbing je o tření. Proto se doporučuje používat kvalitní lubrikant. Některé ženy však při přímém tření vulvy o vulvu lubrikant nepoužívají, protože je jim příjemnější pocit z jich vzájemné přirozená lubrikace. I tak je vhodné mít nějaký lubrikant v záloze...

Tato poloha, přestože se zdá být jednoduchá, vyžaduje určitou zručnost. Ženy se jí prostě musí společně naučit a musí se v ní vzájemně sladit. Některé ženy více vzrušuje, když střídají tření pomocí pohybu těla s okamžiky klidu a vzájemné stimulace klitorisů prsty. Protože se jedná o polohu relativně fyzicky náročnou, některé ženy raději pro tribbing volí polohu "Misionářskou".

Variantou polohy "Otevřené nůžky" je poloha pro tribbing, které se říká "Zavřené nůžky".

 

POZNÁMKA
Ilustrační obrázky jsou v souladu s licencí použity z https://en.wikipedia.org/wiki/Tribadism.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)