-A A +A

Jste zde

Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky

Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky

Volné pokračování článku "Sexuální praktiky - přehled", "Lesba, lesbismus, ženská homosexualita".

Tribadismus je nepenetrativní sexuální praktika a forma vzájemné masturbace v lesbickém sexu. Žena otírá svou vulvu o partnerčino tělo nebo vulvu, za účelem dosažení sexuálního vzrušení.

Pojem tribadismus (anglicky tribbing) se často používá v souvislosti s lesbickým sexem, ale netýká se výlučně jen lesbických žen. Vztahuje se také k masturbační technice, při níž žena tře svou vulvu o nějaký předmět, například polštář, podhlavník, čalouněnou část křesla nebo jiný měkčí předmět, s cílem dosažení orgasmu.

Bezpečný sex a tribadismus

Vzhledem k tomu, že "tribadismus" patří mezi nepenetrační sexuální praktiky, je riziko přenosu sexuálně přenosných infekcí menší jak u penetračního sexu. Snížení nebezpeční nákazy se týká těch druhů pohlavních chorob, které pro své šíření potřebují přímý kontakt mezi sliznicí, pre-ejakulátem nebo spermatem. Mezi ně patří například smrtelně nebezpečné nákazy virem HIV, ale i jiné sexuálně přenosné infekce, jako je HPV, HSV-II (genitální herpes) nebo genitální bradavice. Předpokladem je samozřejmě zabránění vzájemného styku s tělními tekutinami a dodržení zásad bezpečného sexu.

Pokud je tato praktika používána jako tření vulvy o kolena, stehna ruce nebo nohy partnerky, pak je nebezpečí přenosu nákazy relativně malé. Pokud se však používá i praktika přímého tření vulvy o vulvu, pak platí stejné riziko jako u nechráněného penetračního sexu.

Tělní tekutiny vzrušených žen se navzájem promíchávají a může dojít i k vzniku oděrek na sliznicích velkých a malých pysků. V takovémto případě se jedná z pohledu nebezpečí přenosu nákazy o naprosto nechráněný styk. Jedinou možnou ochranou je stejná ústní rouška, jaká je doporučovaná jako ochrana při orálním sexu pro muže, ale i pro ženy. Jen je potřeba zajistit, aby rouška splnila svůj úkol - oddělení dvou těl od sebe navzájem. Zatímco u orálního sexu je rouška relativně snadno udržitelná na ženině pohlaví a dá se případně přidržet rukou, u praktiky tření vulvy o vulvu bude její fixace jen velmi obtížná, možná i nemožná. Tuto sexuální praktiku z hlediska bezpečného sexu lze doporučit pouze za předpokladu naprosté partnerské věrnosti v lesbickém páru.

Tribadismus u živočichů

Tato sexuální praktika není výlučně lidská. Byla pozorována u samic šimpanze bonobo v Demokratické republice Kongo, které praktikovaly lesbický genitální sex.

Sexuální polohy vhodné pro tribasismus

Tato sexuální praktika se mezi ženami může může provádět v několika sexuálních polohách. Mezi nejoblíbenější však patří misionářská poloha.Je potřeba si uvědomit, že technika tření vulvy o vulvu se týká žen. V misionářské poloze ženy třou vulvy o sebe. Je to podobná situace jako při misionářské poloze při heterosexuálním pohlavním styku. Ženy se však přímo nepenetrují, ale třou se vulvou o vulvu a tím si tlakem a třením vzájemně dráždí klitorisy. Často je tato technika spojována se stimulací klitorisu prsty a to tak, že jedna žena dráždí klitoris a vulvu sobě a své partnerce nebo se dráždí obě navzájem. 

Další častou variantou tribadismu je využití sexuálních pomůcek nebo oboustranného didla. Právě oboustranné didlo ženám umožní současnou hlubokou vaginální stimulaci. Tření vulvy o vulvu pak při zasunutém oboustranném didlu kromě vaginální stimulace přidá i stimulaci třením klitorisu o klitoris. Tímto způsobem je mnoho ženských lesbických párů dosáhnout alespoň u jedné ženy orgasmu. Dosažení orgasmu i pro druhou ženu je nakonec zajištěno masturbací nebo orálním sexem.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)