Jste zde

Lesbický sex - sexuální polohy pro tribbing

Lesbický sex - sexuální polohy pro tribbing

Hlavní téma: "Lesbický sex" a "Sexuální polohy v lesbickém sexu".
Volné pokračování článků "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření" a "Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky".

Začneme tím, že si připomeneme, co pojem "Tribadismus", tribadism nebo tribbing představuje.

Jedná se o sexuální praktiku při které si dvě ženy si vzájemně o sebe třou vulvy, nebo si třou vulvu o nohy, ruce, kolena, lokty a další části těla partnerky. Praktika může být prováděna jako homosexuální i heterosexuální. Vztahuje se také k masturbační technice, při níž žena tře svou vulvu o nějaký předmět, například polštář, podhlavník, čalouněnou část křesla nebo jiný měkčí předmět, s cílem dosažení orgasmu. Velmi často se technika tření vulvy o tělu uplatňuje při vynalézavé milostné předehře, kdy žena tře své pohlaví o tělo muže. I pro muže je to velmi silný erotický zážitek.

Tuto techniku někdy využívají i ženy heterosexuální nebo bisexuální při zkoumání nových prožitků ve skupinovém sexu. Může to pak být i jedna z technik kterými se vzrušují ženy například ve trojici (FMF) nebo častěji ve trojici (FFM), ve které je jedna z žen bisexuální nebo lesbicky orientovaná. Tyto techniky jsou řešeny v článku "Co může dělat žena ve trojici (FMF) nebo (FFM)?".

Přejděme nyní k sexuálním polohám pro tribbing

Lesbicky orientované ženy mají pro vzájemnou stimulaci pohlavních své osvědčené sexuální polohy. Některé polohy částečně vycházejí z poloh penetračního sexu. Vzhledem k tomu, že pojem "Tribadismus" je poměrně široký a nevtahuje se pouze na vzájemné tření pohlaví o sebe, bude "seznam" vhodných poloh poměrně rozsáhlý. Vlastně se dá říct, že ženy mohou svou vulvu třít o celé tělo partnerky a to prakticky v jakékoli poloze, která takové vzájemné kontakty dovolí. Pro tribbing se k použití doporučují lubrikační prostředky navržené pro tribbing. Mnohé ženy však nepožívají žádnou dodatečnou lubrikaci a vystačí si se svou přirozenou lubrikací navozenou vzrušením.

Vlastní stimulaci pohlaví o tělo partnerky předchází milostná předehra, kterou lesbické ženy rozhodně nevynechávají. Už při ní mohou techniky tribbingu využít a také často využívají. Na rozdíl od penetračního sexu pak takováto stimulace mezi ženami nemusí a nebývá prováděna s cílem dosáhnout vyvrcholení. Orgasmus, jako cíl vzájemného mazlení, ženy mnohdy ani nemusí mít.

Představu o tom, jak má "správný lesbický sex" vypadat, především v mužích, vyvolávají pornofilmy. Lesbické ženy své milování směřují především na vzájemné poskytování krásných pocitů vzrušení, blízkosti, něhy, porozumění... Vyvrcholení se rozhodně nebrání, jen nemusí být tím nejdůležitějším okamžikem jejich milování. Je to dáno už tím, že sexuální vzrušení ženy má jiný průběh než u muže. Lesbické ženy se mnohem víc, než muži, zajímají o to, zda milování partnerce přineslo to, co od něho očekávala, co se jí líbí, co potřebuje a nebojí se jí zeptat, zda jí milování naplnilo pocity spokojenosti, radosti a vnitřního klidu.

Za připomenutí stojí, že lesbické ženy při lesbickém milování vyvrcholení dosahují častěji, než ženy heterosexuální při milování s mužem.

V roce 1953 Alfred Kinsey zkoumal sexuální chování žen a zdokumentoval, že v posledních pěti letech sexuální aktivity prožilo 78% žen orgasmus u 60% až 100% pohlavních styků s jinými ženami, ve srovnání s 55% žen, které orgasmus prožily při heterosexuálním sexu.

Sex lesbických žen, z pohledu muže, může vypadat jako nekonečná milostná předehra. Z pohledu heterosexuální ženy by to naopak mohlo být to, co by od muže očekávala...

Sexuální polohy pro tribbing (klasické)

Sexuální polohy pro tribbing (klasické)

"Otevřené nůžky" je nejznámnější poloha lesbického sexu. 

Této poloze se někdy říká "scissoring", některé ženy ji znají jako "Otevřené nůžky". Je považována za "klasickou polohu lesbického sexu" ve které dochází k maximálnímu kontaktu pohlaví obou žen. Pro srovnání - v heterosexuálním sexu by se asi nejvíce přiblížila poloze, které se říká "poloha "Nůžky". Ženy v ní zažívají podobné pocity, které by muži očekávali při souloži. Většina lesbických a bisexuálních žen toto spojení považuje za nejintimnější vzhledem k tomu, že kontakt pohlaví je velmi intenzivní a obě ženy v této poloze mají možnost prožívat podobné pocity. Více v článku "Otevřené nůžky" - poloha pro tribbing lesbických žen.


Variantou polohy "Otevřené nůžky" je poloha pro tribbing, které se říká "Zavřené nůžky".
Jedna žena leží na zádech a druhá klečí mezi jejíma rozevřenýma nohama. Zaujme se tak, že žena, která je nahoře se šikmo posadí mezi rozevřené nohy ženy, která je dole. Posadí se tak, aby se svou vzájemně dotýkaly stehny a vulvou vulvy. Když se ženy tuto polohu naučí spolehlivě zaujmout, mohou nasednutím ženy nahoře regulovat přítlak jedné vulvy na druhou. Pro některé ženy je pak tato poloha pohodlnější. Nahoru se posadí většinou žena, která je méně hmotná a svou váhou méně zatíží partnerku. Intenzitu tření a přítlak a pohyby pánví většinou řídí žena nahoře. Žena dole se nastavením pánve proti pánvi partnerky snaží o co nejintimnější vzájemný kontakt pohlaví. Více v článku "Zavřené nůžky" - poloha pro tribbing lesbických žen.


Misionářská poloha pro lesbické páry

"Misionářská poloha" pro lesbické páry

"Misionářská" poloha je pro obě ženy relativně pohodlnější a také dovoluje vzájemný kontakt, tření a tlak na pohlaví obou žen. Lesbicky orientovanými ženami je nejčastější používaná. Je to asi nejjednodušší a nejpohodlnější poloha pro tribbing vůbec. Především je však mnohem více osobní, intimní a výrazně emotivnější. Za více intimní "Misionářskou polohu" lesbické ženy považují proto, protože jim dovoluje větší vzájemný kontakt těla, vzájemné objímání, líbání a vzájemnou stimulaci prsou. V této poloze je pro ženy snadnější i vzájemná stimulace klitorisu. Právě stimulace klitorisu přináší největší podněty vzrušení a proto ji v "Misionářské poloze" využívají častěji, než v jiných.. Pocity vzájemného objetí považují za ten nejkrásnější dar o partnerky. Více v článku "Misionářská poloha" - pro tribbing lesbických žen.

"Jezdecká poloha" pro lesbické páry

"Jezdecká poloha" pro tribbing lesbických žen se používá jako jedna z poloh pro sexuální tření pohlaví o pohlaví při milostné předehře nebo je to jen jedna z poloh milování. Je to však poloha, ve které je možné při technikách tribbingu dosáhnout vyvrcholení jedné nebo i obou žen. V lesbickém sexu se jedná o polohu, kdy jedna žena leží na zádech, nohy má přinožené a druhá žena obkročmo sedí na ní a nohy má okolo jejích boků. Sedí tak, aby její vulva tlačila na vulvu druhé ženy. Jsou v poloze "Tváří v tvář", tedy na sebe vidí. Žena která leží na zádech je v pasivní roli, žena nahoře je v roli aktivní a má naprostou kontrolu nad průběhem celého milováním. Důležité je, aby žena nahoře seděla tak, aby svou váhou netlačila na břicho nebo podbřišek své partnerky. Většinou polohu nahoře zaujme žena o menší hmotnosti - pro ženu dole je to rozhodně příjemnější. Podrobněji je technika popsána v článku "Jezdecká poloha" - pro tribbing lesbických žen.


 

Další sexuální polohy pro lesbický sex

Jak jsem již uvedl, poloh pro tribbing může být mnoho. Mezi ty další, neméně oblíbené patří sexuální polohy pro tribbing lesbických žen "Zezadu". Mezi ty se řadí například:

Zatím jsme si představili polohy při kterých dochází ke vzájemnému tření pohlaví obou žen. Pokud se ženy chtějí vzrušovat postupně, jedna se zaměří na tření pohlaví a druhá nabídne své tělo... Vlastně se dá říct, že ženy mohou svou vulvu třít o celé tělo partnerky a to prakticky v jakékoli poloze, která takové vzájemné kontakty dovolí. Nejčastěji využívaná sexuální poloha pro "sexuální tření" je popsána v článku "Frottage - tření o stehno partnera (partnerky)".

Řadu takovýchto variant heterosexuální sex ani nezná nebo je prostě nepoužívá. Někdy ženy využívají i "klasické" polohy jako je "Žena nahoře" nebo poloha "Na pejska". Jsou to však polohy ve kterých se lesbické ženy spíše jen pohlavím přitisknou jedna k druhé. Stimulaci tlakem a vzájemným tření pohlaví o pohlaví často "vylepšují" stimulací klitorisů prsty nebo pomocí sexuální pomůcky.


Tak jako v heterosexuálním sexu, každý pár si pro milování najde to, co mu nejvíce vyhovuje. Experimentování je vhodné a vzrušující. Ale i lesbické ženy si nakonec nejvíce oblíbí právě tu svou techniku, která jim přináší nejvíce vzrušení a radosti.

Lesbický sex je prostě trochu jiný než heterosexuální. Není možné je přímo srovnávat, protože u lesbického sexu se především jedná i o výrazně jiné vnímání sexuality. Proto ho spíše ocení ženy, které ho prožijí, než muži, kteří by ho případně sledovali.

 

Když si to shrneme, pak nejpoužívanější polohy pro tribbing jsou

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

POZNÁMKA
Ilustrační obrázky jsou v souladu s licencí použity z https://en.wikipedia.org/wiki/Tribadism.

(AK)(Z)(L)