Jste zde

Soulož se stimulací vnitřních struktur klitorisu

Soulož se stimulací vnitřních struktur klitorisu

Hlavní téma: "Pohlavní styk - soulož".
Volné pokračování článků "Klitoris neboli poštěváček" a "Klitoris a jeho význam pro dosažení ženského orgasmu".

Při masturbaci, orálním sexu i souloži se často zdůrazňuje, že žena je v pochvě citlivá především v první třetině horní stěny pochvy. Této oblasti se říká oblast Bodu G. Není přesně jasné proč je tato tkáň tak vnímavá na stimulaci a proč dochází k jejímu zduření při stimulaci a vzrušení. Touto problematikou se zabývá článek Bod G - Grafenbergův bod. V každém případě většina žen považuje za velmi příjemné a vzrušující, když je stimulována třením nebo hlubokým přiměřeným tlakem na přední stěně pochvy. Této stimulace se dá dosáhnout jednak prsty, erotickou pomůckou, ale také při souloži penisem.

Vzrušení ze stimulace oblasti bodu G může být zdrojem přenesené stimulace hluboké tkáně klitorisu.

Ženy nedokáží rozlišit, co je příčinou vzrušení a příjemných pocitů, která stimulaci první třetiny horní stěny pochvy provází. Ať už je příčinou vzrušení z dráždění tkáně oblasti bodu G nebo přenesené vzrušení vznikající sekundární stimulací klitorisu, je potřeba toho vzrušení využít pro podporu celkového vzrušení ženy a k dosažení jejího vyvrcholení.

  • Stimulaci se žena může provádět sama nebo ji může navodit partner při orálním sexu nebo masturbací.
  • Stejného dráždění je však možné dosáhnout vhodnou sexuální polohou při které je horní stěna pochvy, v její první třetině, stimulována penisem. Při souloži pak dochází k nárůstu vzrušení v oblasti bodu G a uvnitř pochvy, což může vést k dosažení orgasmu, kterému se říká hluboký orgasmus vaginálního typu. Při souloži ho však dosahuje opravdu jen malá část žen.

    Kde je žena na vnitřní tlak nebo tření na stěně pochvy vnímavá, zjistí i sama. Nejsnadnější je to při masturbaci, kdy je vzrušená a přirozeně zvlhnutá. Když při masturbaci vloží prst nebo dva do vagíny a pomalu začne třít bříškem prstu první třetinu přední horní stěny pochvy, může začít prožívat příjemné vzrušující pocity a pod bříškem prstu zpozoruje, jak se na stěně pochvy zvýrazňuje malý útvar velikosti mince, který je na pohmat jiný, než okolní stěna pochvy. Toto tření pak v kombinaci s další stimulací může vést až k vyvrcholení. Technika je popsána v článku "Stimulace pochvy prsty - "prstění"" nebo "Techniky stimulace klitorisu a pochvy pomocí prstů".
     

  • Podobně může stimulaci oblasti Bodu G provádět partner a vně pochvy zprostředkované tlakem na ramena klitorisu (jeho kořeny) uložené pod tukovou vrstvou Venušina pahorku. Technika je stejná jako při stimulaci oblasti bodu G prsty. Není nutné řešit, zda vznikající vzrušení je následkem stimulace uvnitř pochvy nebo přeneseně drážděním struktur klitorisu, které jsou z vnější strany pochvy a končí pod Venušiným pahorkem. Podstatné je, že je takováto stimulace ženě příjemná a že napomáhá nárůstu vzrušení, případně vede až k vyvrcholení.
  • Asi nejvíce intenzivní pocity ženy zažívají při orálním sexu kdy je kromě přímé stimulace klitorisu jazykem a ústy prováděna i vnitřní stimulace pochvy prsty. Spojení orální stimulace s drážděním oblasti Bodu G ženě poskytuje naprosto jiný prožitek, než jen samostatný orální sex nebo pouze stimulace pochvy  v okolí Bodu G. Tato technika je rozvedena v článku "Orální sex pro dosažení orgasmu ženy".
  • Vhodně zvolená sexuální poloha pro soulož může zajistit stimulaci pochvy v oblasti Bod G třením penisu o stěnu pochvy. Při pohlavním styku pak žalud penisu stimuluje přední stěnu pochvy nejen třením, ale také tlakem. K tomu dochází jen v některých sexuálních polohách. Takovouto stimulaci umožňují především polohy při kterých je žena nahoře, tedy polohách, kdy si sama může regulovat směr penetrace penisem, intenzitu a rychlost penetračních pohybů. Podobně je tomu při polohách zezadu a při misionářské poloze, když si žena cíleně podloží pánev a změní tak pronikání penisu do směru, kdy žalud dráždí její citlivou přední část pochvy.

 

Téma pokračuje článkem "Soulož se stimulací klitorisu tlakem kořene penisu".

 

Články s podobnou tematikou