Jste zde

Masturbace - vzrušení navozené vodní stimulací

Masturbace - vzrušení navozené vodní stimulací

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Sexuální vzrušení není jen výsledkem běžných sexuálních praktik nebo sexuálních podnětů. Odborně se říká, že sexuální vzrušení člověka je souhrn projevů, ukazujících na připravenost k pohlavnímu styku. Tyto projevy jsou jak fyziologické, tak psychické povahy. Projevy sexuálního vzrušení nejsou z velké části ovladatelné vůlí. Stav sexuálního vzrušení je výsledkem kombinace podnětů z erotogenních zón (zpracovaných v prodloužené míše) a signálů z šedé kůry mozkové (rozumové vyhodnocení situace na základě zkušenosti či fantazie. Tolik definice a jak je to v praxi?

Někdy stačí dotek, jindy vůně nebo erotická představa či myšlenka. Na sexuální vzrušení však stačí i teplá voda z trysek masážní sprchy, masážního sprchového koutu, bidetu a dokonce i z trysek masážní vany. Myslím, že ten příjemný pocit zažil asi každý, kdo experimentoval s masážní sprchou a její pulzující vodou. Určitě je to zkušenost při které lidé zjistí, že jim proud teplé vody zaměřený na erotogenní zóny přináší nejen radost z koupele, ale i vzrušení. Asi nejsilnější jsou tyto pocity v období dospívání, ale i později se o tuto radost při koupeli nenechá připravit mnoho lidí. Masáž vodou nepatří sice mezi klasické masturbační techniky, ale pravdou je, že mnoho žen, ale i mužů zažilo sexuální uspokojení právě při koupeli nebo sprchování pulzující nebo proudící tlakovou vodou z trysek sprchy nebo masážního boxu. Mnoho žen při experimentech s vodou dokonce zažilo svůj první orgasmus.

Proud teplé vody pulsující z trysek, příjemný pocit tepla, měnící se intenzita stimulace a zaměření vody na erotogenní zóny a klitoris mohou být dokonalým podnětem pro ženu k dosažení orgasmu. Vzrušení z proudící tlakové vody zaměřené do správných míst však není výsada pouze soukromí koupelny. Schválně si někdy všimněte, jak lidé nastavují své tělo proti proudu masážních trysek ve veřejných bazénech nebo vířivkách. K poznání, že příjemné pocity se dají prožít skrytě i na na veřejnosti můžete dojít zcela náhodou. Lidi překvapí, když pulzující voda, většinou prosycená bublinkami vzduchu, opláchne pod hladinou oblast přirození a hlavně okolní erotogenní zóny. Může to být zcela nový a doposud nepoznaný pocit, který zažijete jen tak náhodou. Nejedná se o nějaké cílené vzrušování se ve veřejném bazénu nebo vířivce, spíše to lidé dělají proto, že zažívají příjemné pocity na těle. Mimochodem - je to také jeden z důvodů, proč se tyto trysky do veřejných bazénů montují. Příjemné pocity při masáži proudem vody tedy bez obav můžete zažívat i na veřejnosti...

Jiná situace může nastat v soukromí vaší koupelny. Pro lidi, kteří nemají dostatek příležitostí pro sexuální uspokojení, může být prožitek z použití masážní sprchy natolik příjemný, že ji budou pravidelně využívat k masturbaci nebo v kombinaci s klasickou ruční masturbací. Opakuji však, že něco podobného patří výhradně do soukromí vaší koupelny!!!

Jak provádět stimulaci vodou - bezpečně

Techniku vodní masturbace popisuji proto, že je stejně lidmi provozována, ale mnohdy až na hraně zdravého rozumu. Bohužel informací o této stimulaci je velmi málo a obtížně se hledají. Určitě je však lépe o vodní stimulaci něco vědět, včetně toho jak a kde se dá bezpečně provozovat a jaká rizika sebou nese.

Když jsme si vysvětlili, že na použití teplé masážní vody pro navození vzrušení není nic neobvyklého, je na místě si i vysvětlit, jak tuto masáž provádět bezpečně, aby vám přinesla jen radost a nezpůsobila zdravotní nebo jiné problémy.

Kdy a kde masáž vodou neprovádět?

Myslím, že je snad zbytečné, uvádět, že tato technika vzrušování nepatří na veřejnost. Myslím tím veřejné sprchy, veřejná koupaliště nebo veřejné vířivky. Na těchto místech se musí každý normální člověk chovat tak, jak se od něj očekává. Asi byste se stali středem nežádoucí pozornosti a mohli narazit i na trestní odpovědnost za své chování. Pokud vám jsou příjemné účinky velkých trysek ve veřejných bazénech, tak si prožijte příjemnou masáž, ovšem jen jako ostatní, kterým je to také příjemné, ale znají hranice slušnosti. Pokud na vás proud vody začne působit příliš silně, raději z jeho dosahu odejděte a zklidněte se. Nejedná se jen o muže, týká se to i žen.

Jaké jsou možnosti pro stimulaci vodou

Když se rozhodnete v klidu koupelny, kde můžete v klidu relaxovat pro navození vzrušení proudem masážní vody a případně pro uvolnění sexuálního napětí, pak si zajistěte dostatek času a hlavně naprosté soukromí. Základem je kvalitní sprcha, která poskytuje z trysek dostatečný tlak masážní vody. Ideální jsou masážní sprchové hlavice u kterých některé masážní polohy umí dokonce i pulzaci a rotaci vody. Mezi ručními sprchami i ručními masážními hlavicemi je však značný rozdíl a ne každá sprcha nebo hlavice má ideální proud vody. U masážních hlavic je však větší šance najít nejvhodnější masážní program.

Když možnosti seřadíme pro přehlednost:

 • Vana
  • ruční sprcha
  • ruční sprcha s masážní hlavicí
 • Sprchový box
  • ruční sprcha
  • ruční sprcha s masážní hlavicí
  • zádové nastavitelné trysky (je možné je nasměrovat na pohlaví nebo erotogenní zóny)
  • kombinace zádových trysek a ruční sprchy s masážní hlavicí
 • Masážní vany a vířivky
  • bodové trysky
  • pulzační trysky
  • rotační trysky
 • Bidet - jen pro ženy

 

Masážní sprcha
Masážní sprcha nebo spíš masážní sprchovací hlavice, se dnes stala dostupnou pro každého. Proto, když se vám poškodí vaše stará sprchová hadice nebo doslouží její stará sprchová hlavice, pak neváhejte a pořiďte si novou, moderní - masážní. Je to ideální nástroj pro příjemné sprchování i koupel, ale také pro vodní masturbaci. Dnešní moderní sprchové hlavice většinou umožňují využít několik nastavení sprchování. Dovolují přesné nastavení proudu vody, usměrnění vodního paprsku, pulsování několika paprsků i kombinaci ostrého a jemného proudu vody a mají i další masážní funkce. I s těmi jednoduššími se dá experimentovat a je možné celkem snadno vhodně nastavit.

Dá se vybrat i z celé řady masážních hlavic s masážními programy. Jsou sice dražší, mají však více funkcí. Jsou navrženy tak, aby si s vodním paprskem bylo možné vyhrát a nastavit jej tak, aby byl pro tělo co nejpříjemnější. Výhodou je i to, že mají ty nejzajímavější kombinace již přednastavené a stačí je zvolit ten správný program. Domnívám se, že výrobci již dopředu počítají s tím, že jejich masážní hlavice nebudou využívány jen ke sprchování. Stačí tedy zvolit správný masážní program, nastavit příjemnou teplotu vody a vhodný tlak vody a masáž může začít... Účinek teplé nebo až horké vody se většinou doplňuje či kombinuje s ruční masturbací... Někdy však k intenzivnímu nárůstu vzrušení a následně k dosažení vyvrcholení stačí jen správně nasměrované proudy teplé masážní vody a počkat... Masážní sprchy jsou velmi oblíbené především u dospívající mládeže. Především chlapci celkem snadno dosáhnou vyvrcholení pouhým pohybem sprchy nasměrované na vzrušený penis. Proud ostřejší teplé vody pohybující se nahoru a dolů po penisu a především po žaludu vyvolá vzrušení, které pak poměrně rychle přejde ve vyvrcholené. Dívky k tomu většinou přidávají masturbaci na poštěváčku.

Masážní boxy a kouty se používají ke sprchování ve stoje. Jsou většinou vybaveny přepínáním mezi ruční sprchou, hlavovou sprchou a zádovými tryskami. Jen některé umí spustit dvě pozice najednou. U masážních boxů a sprchovacích koutů jsou však pro masturbaci nejvíce využívané zádové trysky, které se většinou, co do směru, dají nastavit každá samostatně. Každá tryska je většinou samostatně směrovatelná a jde ji proto nastavit tak, aby prožitek byl velmi příjemný. Nejde u nich sice měnit pulzaci nebo proud vody, ale tento nedostatek se dá většinou obejít vhodným nastavením množství protékající vody. Vlastní masturbace probíhá ve stoje. Zádové trysky se nastavují tak, aby jejich poměrně ostré vodní paprsky směřovaly oboustranně na třísla, pohlaví a případně na jiná místa, která tryskající voda může vzrušovat a stimulovat. Pro muže je to oblast šourku a hráze, třísel, okolí penisu, ochlupená část nad penisem, případně předkožka chránící žalud. Dívky preferují hráz, třísla a velké stydké pysky, Venušin pahorek, bříško nebo vnitřní část stehen. Jeden paprsek však vždy věnují oblasti klitorisu krytého velkými stydkými pysky. Pro přímou stimulaci klitorisu nebo žaludu je vodní paprsek zádové trysky příliš silný. Mnohem podnětnější jsou účinky nepřímé stimulace.

Existují také sprchové kouty s masážními panely, kde je možné nastavit pulzaci zádových trysek v kombinaci s masážní hlavicí, kterou jsou také vybaveny. Tato kombinace pak poskytne ideální podněty pro muže i ženy. Účinky vody se většinou doplňují o ruční masturbací. Často však k dosažení vyvrcholení stačí jen správně nasměrované proudy teplé masážní vody.

Jak a co vodou stimulovat

Technika vzrušování vodou bude dost podobná běžné masturbaci, při které se muž nebo žena nejdříve pohodlně uloží, zklidní se a pomalu se začne vzrušovat doteky na celém těle. U využití vody je to podobné, jen na vás působí ještě další podnět a tím je příjemné teplo vodního proudu, který vás omývá. Pro dokonalou pohodu je potřeba nastavit vhodnou teplotu vody a její intenzitu.

Nepřehánějte to ani s příliš vysokou teplotou, ani s příliš velkým tlakem vody.

Podobné to bude i se stimulací dalších erotogenních zón muže a ženy. Každý zná svá citlivá místa a proud vody na ně působí mnohem intenzivněji, než dotek ruky. Každý člověk si vytvoří vlastní masturbační postup, který mu vyhovuje a vede k očekávanému cíli.. Ženy si zpočátku stimulují bradavky, později oblast okolo vulvy, stydké pysky, klitoris a některé i vagínu a hráz. Muži svá nejcitlivější místa okolo přirození, penis, šourek, hráz a někteří i oblast konečníku. Z počátku je používána nižší intenzita proudu vody a upřednostňuje se spíše hebký dotek vody. Později se na intenzitě proudu vody něco málo přidá a stejně tak to bývá i s teplotou. Nikdy to ale nepřehánějte, voda nemá být příliš horká a tlak vody příliš silný - jedině tak bude masáž bezpečná a nehrozí žádná zvláštní nebezpečí poranění.

Jaká jsou rizika vodní stimulace pohlaví

Vzhledem k tomu, že stimulace pohlavních orgánů je prováděna vodou, je v zásadě potřeba dát pozor na čtyři hlavní rizikové faktory:

 • čistotu vody
 • teplotu vody
 • tlak vody
 • rizikové použití vodního paprsku

Podrobněji se riziky vodní stimulace pohlaví zabývá článek "Jaká jsou rizika vodní stimulace pohlaví".

Na závěr

Pokud ke stimulaci pohlavních orgánů přistupujete se zdravým rozumem, může vám být teplá voda při sexuální stimulaci výborným pomocníkem a stimulace vás překvapí svou nezvyklostí a novými pocity. Orgasmus můžete prožít zase trochu jinak... Mnoho lidí tento prožitek natolik osloví, že se k němu s oblibou vrací... Dokonce se vám může stát, že představa vany pro vás bude přímo erotickým podnětem... časem zjistíte, že si koupel spojenou s vodní erotikou dopřejete častěji, jak dříve tu obyčejnou. Z vaší joupelky se stane snadno dostupné erotické masážní a relaxační centrum...

Když pak zvládnete vodní hrátky sami se sebou, můžete je případně vyzkoušet i s partnerem nebo partnerkou. Otevře se vám nový prostor pro milostnou předehru nebo přímo pro vodní milování.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: