Jste zde

Masturbace jako prevence předčasné ejakulace

Masturbace jako prevence předčasné ejakulace

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Jedno z řešení pro muže, kteří z důvodu nedostatku sexu nebo příliš velkého vzrušení při očekávání sexu trpí předčasnou ejakulací, je před sexuálním aktem provést uvolnění sexuálního napětí formou masturbace. 

Přestože se jedná o masturbaci za účelem snížení sexuálního napětí před sexem, nemusí to být přímo "rychlovka". Právě stavy příliš velkého sexuálního napětí z nedostatku sexu nebo příliš velké vzrušení při pohledu na svlečenou ženu, případně bouřlivá reakce na její doteky, se dají využít k procvičování oddalování ejakulace. Je ideální situace, jak masturbací snížit sexuální napětí a zároveň ji využít ke zvyšování vlastní výdrže u příliš silné stimulace vizuální, mechanické nebo zaviněné nedostatkem příležitosti k sexu.

Při masturbaci je vhodné procvičovat tyto techniky

  • Technika zastavení stimulace před dosažením vrcholu. Muž bude masturbovat až do okamžiku před dosažením vrcholného stupně vzrušení - těsně před orgasmem a pak náhle zastaví stimulaci dříve, než dojde k vyvrcholení.
  • Jiný postup je zpomalit stimulaci ještě ve fázi velkého vzrušení, ale pod bodem samovolné ejakulace a "surfovat na vlnách rozkoše", po delší dobu. Pak počkat až se vzrušení přirozeně sníží a teprve potom techniku opakovat.

Tyto techniky naučí muže prožívat vzrušení pod bodem samovolné, nezadržitelné ejakulace a naučí ho rozumět svému vzrušení. Vedlejším efektem opakování kterékoli z těchto dvou technik několikrát během jedné masturbace může mít za následek silnější a intenzivnější závěrečný orgasmus.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)