Jste zde

Přecitlivělost klitorisu

Přecitlivělost klitorisu

Hlavní téma "Klitoris".
Volné pokračování článku "Únava klitorisu".

Přecitlivělost klitorisu, pokud se nejedná o zdravotní problém, souvisí při milování s průběhem vzrušení ženy. Stimulace klitorisu (různými technikami) vede k prožitku klitoridálního orgasmu. Ženy ho dosahují podstatně snadněji a častěji, než orgasmu vaginálního nebo kombinovaného.

Klitoridální orgasmus se dosahuje drážděním klitorisu masturbací, sexuální pomůckou, orálně nebo při souloži. Přecitlivělost klitorisu není spojena se způsobem jeho stimulace, ale s tím, že po prožitku vyvrcholení klitoris není bez chvíle "oddechu" schopen přijímat další dráždění. Na takové dráždění je prostě hned po vyvrcholení příliš citlivý... Nejedná se tedy o stav, kterému se někdy říká "únava klitorisu", ale o stav přecitlivělosti klitorisu.

Po vyvrcholení dochází k poklesu vzrušení, ale prokrvení klitorisu je stále velmi vysoké a stejně tak jeho citlivost se nesnižuje podle křivky odeznívání vzrušení. Ženy jsou sice multiorgasmické, potřebují však čas na to, aby po odeznění vlny pocitů které žena prožila při vyvrcholení, si její tělo "odpočinulo" od napětí, které se uvolnilo. Klitoris je pak ze všech erotogenních zón ženského těla nejcitlivější.

Je to naprosto stejné jako u mužů. Ti se po vyvrcholení a po ejakulaci také vyhýbají další stimulaci penisu a speciálně jeho žaludu. Prostě je jim další stimulace už nepříjemná a někdy i bolí... U žen je to stejná situace. Jen oproti mužům jejich křivka vzrušení neklesá tak rychle. Pokud po odeznění orgasmu ženy následuje chvilka klidu, bude žena po chvíli schopna přijímat další dráždění a její vzrušení ze znovu začne zvyšovat. Další vlna podnětů vzrušení ji pak znovu dostane až na další hranu maximálního vzrušení a ona prožije další orgasmus. Prožila vícenásobný orgasmus.

Do "pravidel" pro dosažení vícenásobného orgasmu u ženy by se tak "měla" zahrnout informace, že po každém vlně vyvrcholení musí následovat chvilka klidu, kdy jakákoli intenzivní stimulace klitorisu nepřináší další vzrušení, ale naopak jeho útlum.

Stav přecitlivělosti klitorisu po odeznění vyvrcholení je u každé ženy jinak dlouhý. U některých se vysoká citlivost klitorisu sníží tak po 30 sekundách, některé ženy potřebují dobu delší. Vhodné je přecitlivělost klitorisu "zkoumat" při cunnilingu - uspokojování ženy ústy. Jazyk je jemnější než prst a rozhodně přesnější a vnímavější než penis. Je zbytečné další stimulaci uspěchat. Těch 30 sekund je tak optimálních. Pokud zahájíte další stimulaci klitorisu a žena "ucukne nebo jinak "nepříznivě" zareaguje, není ještě na další stimulaci připravena. Pokud se přecitlivělost klitorisu snížila natolik, že další stimulace je možná, poznáte to okamžitě na tom, že její vzrušení začne znovu narůstat a možná si Vaši hlavu začne tisknout do klína...

Domnívám se, že naprostá většina multiorgasmických žen tento stav zná a podle toho také usměrňuje toho, kdo ji vzrušení poskytuje.

 


Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: