Jste zde

Pozor na příliš časté používání vibrátoru

Pozor na příliš časté používání vibrátoru

Tento úvaha navazuje na články

Klasický vibrátor neboli "Robertek" patří mezi ženami i partnery velmi oblíbené sexuální pomůcky. Hlavně při masturbaci žen má své velké opodstatnění. Ženám, které mají problémy s dosahováním orgasmu, výrazně usnadňuje dosažení vyvrcholení. Rozhovory sexuálních pomůckách a speciálně o vibrátorech přestaly být mezi lidmi tabu. To ovšem neznamená, že by se z něj stala pomůcka, kterou by vyhledávaly všechny ženy. Dá se však očekávat, že těch žen, pro které je vibrátor samozřejmostí, je dnes už možná více, než těch, které si jeho použití při sexu vůbec neumí představit. Pro mladou generaci je to samozřejmost a ta stará postupně ....

Problémky v sexuálním životě nenastávají proto, že by muž nebo žena používali sexuální pomůcky. Problémy mohou nastat, a často nastávají tehdy, když se sexuální pomůcky využívají příliš často, pravidelně a většinou v nastavení na "maximální výkon"... Postupně může dojít k tomu, že žena získá na pomůcce určitou závislost a hranice pro dosažení vyvrcholení se posune natolik, že při sexu nebo jiných způsobech sexuálního dráždění se stane nedosažitelnou.

Důvodem, proč je vibrátor tak účinný, jsou samozřejmě jeho vibrace, které navodí na erotogenních zónách a při stimulaci pohlaví velmi příjemné vzrušení. Postupným zvyšováním intenzity vibrací a intenzity masturbace se vzrušení posune až k hranici, kdy může přejít v intenzivní klitoridální nebo vaginální orgasmus. Používání vibrátoru je tedy možné jen doporučit. To, že vibrátory staly součástí sexuálního života žen, ale i párů svědčí o tom, že prostě umí... Zdálo by se, že je to ideální pomůcka, které není co vytknout a která nemá žádnou nevýhodu.

Nyní nebudu řešit otázku kvality vibrátoru, ale výhradně jeho hlavní funkce - navodit sexuální vzrušení vibracemi. Vibrace v sexu nejsou až tak zcela přirozené a rozhodně ne v takových frekvencích, jaké zvládají i ty nejlevnější kousky. Nabízí se tedy logická otázka - "Mohou vibrátory, potažmo jejich vibrace nějak škodit?"

Mohou vibrátory, potažmo jejich vibrace nějak škodit?

Říká se však "všeho s mírou" a to samozřejmě platí i pro vibrátor. Mnoho žen má zkušenost, že při nadměrném dráždění klitorisu je klitoris přecitlivělý a jeho stimulace je poté bolestivá a až nepříjemná. Klitoris je velmi citlivý orgán, který potřebuje něžné zacházení. Vibrátor, i ten nejlepší, je jen sexuální pomůcka, která nepozná, co žena přesně potřebuje...

Dosažení orgasmu s vibrátorem je pro ženu mnohem snadnější jak dosažení orgasmu při klasické masturbaci nebo milování. Navíc některé ženy vibrátor používají pro "rychlovku", kdy se potřebují rychle zbavit sexuálního napětí, prožít orgasmus, uvolnění a pak zase vesele pokračovat v práci nebo jiné zábavě. To samozřejmě svádí k tomu, že žena začne při masturbaci vynechávat "milostnou předehru", nehladí se, nevzrušuje, nepřipravuje se na stimulaci pohlaví nejdříve rukou a pak teprve vibrátorem.

Jenže tento, sice správný a velmi důležitý postup je "zdlouhavý" a některé ženy na něj prostě "nemají čas". Nač se zdržovat, když vibrátor si stejně poradí! Vše zjednoduší a úplně se spokojí s vibrátorem, lubrikačním krémem, rychlou přípravou a masturbací na plný výkon. Nezabere to moc času a orgasmus je tady. Chvilku počkat a můžeme zkusit druhý, třetí, čtvrtý. Pak už jen stačí utřít lubrikační krém, opláchnout "Robertka" a můžeme pokračovat v práci a bez napětí budovat další kariéru!!! Hrozná představa!!! Jenže mnohdy to není ani tak představa, jako realita.

Kdyby se však na svůj způsob milování sama sebe podívaly nestranně, pak zjistí, že se nejedná o masturbaci nebo milování, ale o ukájení. Pouze ukojí svoji potřebu, uvolní sexuální napětí a to je vše. Žádná příprava, erotické představy, prožívání jemných a něžných doteků, narůstání vzrušení a prožívání pocitů svého těla až k dosažení vyvrcholení. Nic takového, jen rychlé ukojení sexuálních potřeb.

Ženy bez partnera patří do rizikové skupiny

Vibrátory nejvíce používají ženy, které nemají stálého sexuálního partnera. Nejedná se ani tak o ženy, které se sexem teprve začínají, ale spíše o ženy, které mají sexuální zkušenosti, ale nyní jsou bez partnera. Nedostatek sexuální příležitostí řeší masturbací, náhodným sexem či jinými náhradními sexuálními aktivitami. Masturbace je však z pohledu bezpečného sexu tím nejjednodušším a také nejbezpečnějším způsobem, jak se sexuálně uvolnit. To je správné rozhodnutí do doby, než žena najde toho pravého muže, se kterým se vrátí k pravidelnému sexuálnímu životu. Právě tyto ženy však ve vibrátoru naleznou spolehlivého partnera, který jejich sexuální potřeby zvládá spolehlivě uspokojit. Pokud však tato forma uspokojení trvá řadu let, žena si na vibrátor a jeho blahodárné účinky natolik zvykne, že vibrátor začne považovat za nezbytnou součást jejího náhradního sexuálního života. Problém může nastat v okamžiku, kdy začne masturbaci uspěchávat, šidit a spokojí se jen s tím, že prožije orgasmus. To jsme už ale probírali a ještě v tomto článku probírat budeme.

Pokud se pak žena seznámí s novým mužem a začne s ním sexuálně žít, může nastat situace, kdy při klasickém sexu, navíc s partnerem se kterým se teprve poznává, začne mít problémy s dosahováním vyvrcholení při sexu. To pozorný muž nemůže přehlédnout. Trvá-li tento stav dlouho zůstává-li bez řešení, nakonec se nedosahování orgasmu ženy propojí s obavami muže, že na svou ženu prostě nestačí a nedorozumění je na světě. Žena určitě nepřizná, alespoň hned na počátku sexuálního vztahu, že je zvyklá na svůj vibrátor a na jeho vibrace. Muž se pak trápí, že selhává, že prostě nestačí... Dostaví se pocity méněcennosti, deprese, stresy, blokace a problémy.

Pokud k něčemu podobnému dojde, pak je na místě, aby si partneři vysvětlili, v čem je problém. Žena by měla okamžitě ukončit masturbace s vibrátorem a muž by se naopak měl při sexu věnovat technikám, které vedou k dosažení orgasmu ženy jinou cestou jak souloží. Vyřeší to většinu problémů!!! Muži to pomůže pochopit, proč to nejde klasicky a začne hledat jinou cestu. Například cestu orálního milování na které zcela určitě za nějakou dobu najde techniku, kterou ženě vyvrcholení navodí. Důležité je nic nepředstírat, z ničeho se neobviňovat a hledat cestu, kterou vše vyřešíte. V rámci několika týdnů abstinence masturbace u ženy a "výuky" orálního sexu na straně muže, se dostaví potřebné výsledky a žena se vrátí zpět k normálnímu prožívání vzrušení a vyvrcholení. Je to tedy jen otázka vzájemné důvěry, komunikace a snahy navzájem si vyjít vstříc!!!

Nic není zadarmo a bez následků

S takovýmto přístupem k masturbaci nebo sexu se snadno může stát, že i doposud bezproblémová, náruživá žena za nějakou dobu začne mít problémy s dosahováním orgasmu jinou cestou, než přes použití vibrátoru. Dokonce ani klasický orální sex od muže pro ni nemusí už být dostatečný na to, aby překonala hranici vzrušení potřebnou k dosažení vyvrcholení. Po nějaké době se vibrátor může stát ne zpestřením sexuálního života partnerů, ale třetím při sexu, bez kterého žena orgasmu prostě už nemusí dosáhnout!!!

Z vibrátoru už není pomocník na cestě k dosažení rozkoše, ale nástroj pro ukojení sexuální potřeby.

"Únava klitorisu"

Někdy se tomuto stavu říká "únava klitorisu". Když se vibrátory používají delší dobu, mohou dočasně znecitlivět vnímavá nervová zakončení v klitorisu a jeho okolí. Ten je pak otupělý, "unavený" vůči všem pokusům o jiné formy stimulace. Příliš časté nebo příliš intenzivní použití vibrátoru bez doplňkových podnětů a stimulací, ženu v podstatě otupí. Hladina pro dosažení vyvrcholení se už posunula tak vysoko, že bez vibrací a silných stimulací ji nejde překonat a k vyvrcholení nedojde. Tělo i pohlaví si zvyklo na intenzivní pocity a přizpůsobilo se jim. Jemné formy laskání, ale i intenzivní klasická stimulace přestaly být dostatečně silnými podněty pro nárůst vzrušení a překonání hranice pro vyvrcholení.

Možná se to dá přirovnat k problémům, které mají lidé trpící cukrovkou - k diabetické retinopatii. I v tomto případě se jedná o znecitlivění nervových zakončení. To pak později ve vyšších stádiích nemoci vede k problémům s dosažením vzrušení a vyvrcholení. Nikde nebylo koumáno, zda při dlouhodobých vibracích v oblasti klitorisu nedojde k podobnému jevu jako u retinopatie - tedy k znecitlivění nervových zakončení, které dále vedou vzruchy z doteku a dráždění.

S touto úvahou by se mohlo stát, že oblíbený vibrátor nakonec může být pro běžný milostný život určitým nebezpečím. Návyk na něj může stát za problémy ve chvílích, kdy tak intenzivní podněty prostě nejsou k dispozici. Pro ženu pak dosažení orgasmu jiným způsobem může být problémem.

Proč k tomu může dojít?

Žena, která používá "vyvinutější"' erotické pomůcky, může mít při sexu naživo pocit, že jinak "průměrný" penis partnera je tak nějak malý... Podobně je to se speciálními programy vibrací a mechanického pohybu, kterými dnešní sexuální pomůcky disponují. Pokud si žena zvykne na vibrace ve špičce pomůcky, která se navíc otáčí okolo své osy, nemůže čekat, že ji něco podobného dopřeje při souloži muž... Čím častěji pak žena takovýmito sofistikovanými sexuálními pomůckami dosáhne vyvrcholení, tím vyšší je šance, že jí k dosažení orgasmu klasický, živý muž s nevibrujícím a neotáčejícím se penisem, prostě nedovede. Žena si může používáním výkonných sexuálních pomůcek může vytvořit návyk na příliš intenzivní podněty stimulace a "obyčejná soulož" pro ni prostě už nemusí být dostatečně vzrušující.

Vibrátor je ideální pro stimulaci erotogenních zón, vulvy a především pro stimulaci klitorisu a oblasti bodu G ve vagíně. Vibrace velmi intenzivně podráždí hustou síť nervových zakončení, která se na vulvě, klitorisu a oblasti bodu G nacházejí. Jsou to místa s velmi vysokou inervací tkáně. Navíc klitoris je orgán přímo určený pro vyvolání sexuálního vzrušení. Vibrátor může měnit intenzitu vibrací od nízké až po velmi vysokou. Tím se mění i intenzita dráždění nervových zakončení a vzrušení prudce narůstá. Srovnejme to však s možnostmi stimulace poskytované mužem nebo i ženou. Stimulace penisem je pomalá a v podstatě jednotvárná, stimulace rukou může být vynalézavější, ale je poměrně pomalá a fyzicky náročná. Orální stimulace je na tom asi nejlépe, umožňuje velký rozsah pohybů, tlaků, sání, kmitání jazykem, podtlak a tlak na konkrétních, poměrně přesně vybraných místech. Ale kam se hrabe sebelepší orální guru na vibrátor a jeho možnosti!!!

Je zřejmé, že penis, lidská ruka nebo jazyk  se nemůže zdaleka srovnávat se speciálně navrženou a neúnavnou vibrační pomůckou.

Výrobci vibrátorů se předhánějí v technologických inovacích a novinkách. Vibrátorům, které umí jen vibrovat, už dnes pomalu prochází záruční doba. Dnes "letí" vibrátory dvojité, trojité, s vibračním jazýčkem na stimulaci klitorisu, rotační, s nastavitelnou proměnnou vibrací ve všech jeho částech. Dokonce se používají vibrátory doplněné elektro stimulací, které pohlavní orgány stimulují i jemnými elektrickými výboji.

Nejmodernější Hi-tech vibrátory jsou programovatelné, mají programy pro jednotlivé fáze vzrušení a pro dosažení maximálního vzrušení stačí jen stisknout tlačítko ORGASMUS a on si už poradí. Toto už jsou zařízení, kterým běžná masturbace i sebešikovnější milenec nejsou schopni konkurovat.

Používání vibrátorů není návykové. Nebezpečné je, když vibrátor nahradí vše jiné, co masturbaci povyšuje na milování sebe sama. To platí i v párovém používání vibrátorů při sexu!!! K plnohodnotnému prožitku přece patří nejen fyzická stimulace, ale především psychická stimulace, zapojení představivosti, probouzení erotických představ a vizí i touhy po partnerovi. Používat vibrátor pouze jako nástroj, znamená dosáhnout orgasmu bez smyslnosti, pouze cestou ukojení potřeby.

Ženy, ale i muži, kteří nadměrně využívají vibrátory v milostném životě a při masturbaci, by si měli uvědomit, že zvýšení hladiny vzrušení, potřebné pro dosažení orgasmu cestou vibrací, může způsobit i obtížně řešitelné sexuální problémy v běžném partnerském životě. Problémem však v žádném případě není používání vibrátorů při masturbaci a milování. Problémem je omezení sexuálních stimulací jen na účinek vibrací a nahrazení sexuálních fantazií, hlazení a jemných podnětů pouze intenzitou stimulace a strojovým dosažením vyvrcholení.

Vibrátor by neměl být nástrojem pro dosažení orgasmu, ale sexuální pomůckou pro stimulaci k dosažení orgasmu. A to je zásadní rozdíl!

Nějaké doporučení na závěr?

Pokud žena zjistí, že se na vibrátoru a jeho vibracích stává závislou a bez vibrátoru není schopná orgasmu dosahovat nebo jen velmi obtížně, pak se musí rozhodnou k radikálnímu kroku! Prostě musí vibrátoru vyndat baterie, vibrátor dobře umýt a ošetřit a na delší dobu ho uskladnit!!!

Hlavně nepropadejte panice. Vibrátor není návykový jako léky, alkohol či drogy. Tělo si potřebuje odpočinout. Únava klitorisu se dá překonat jedině tak, že mu na jaký čas dopřejete klid, relaxaci, prostě rehabilitaci. Vraťte se ke klasickým formám stimulace, zopakujte si milostnou předehru, prostě se vraťte do doby, než se z vibrátoru stal nejlepší přítel!!! Vůbec neřešte situace, kdy orgasmu například při orální sexu nedosáhnete. Vždyť i bez orgasmu je to úžasně příjemný prožitek. Za nějakou dobu, kterou můžete počítat v týdnech či měsících, se vše vrátí do původního stavu. Na regeneraci a obnovení původní vnímavosti klitoris potřebuje čas. Hlavně se nechovejte jako alkoholik, který v absťáku sáhne po lahvi a napije se. Musíte si prostě vibrátor zakázat. Ne do konce života, ale spíš na měsíce. Až budete mít pocit, že se k němu můžete zase vrátit, udělejte to. Ale nyní už s respektem a vědomím, že "všeho moc škodí".

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(O)