Jste zde

Klitoridální orgasmus před milováním

Klitoridální orgasmus před milováním

pro ženu cesta za příjemnějším milováním

Volné pokračování článků "Prožitek a orgasmus" a "Klitoridální orgasmus".

O významu "milostné předehry" jsme si psali na jiném místě webu. Nedá se zpochybnit její význam pro prožití celého milování a pro vytvoření předpokladů pro prožití orgasmu a to především na straně ženy.

Málo zvýrazňovaný pozitivní význam milostné předehry na prožitek ženy při penetraci je ten, že žena se na penetraci musí dostatečně připravit, uvolnit a že jen samotné zvlhnutí nebo použití lubrikantu pro příjemné prožívání soulože někdy nestačí. 

Pokud by se ženy zamyslely nad tím, jak prožívají pohlavní styk - soulož, pak by dokázaly najít zásadní rozdíl mezi sexem, kdy byly silně vzrušené a uvolněné ještě před spojením s mužem a sexem, kdy k penetraci bylo přistoupeno ještě ve fázi menšího vzrušení, sníženého zvlhnutí, případně za pomoci lubrikantu. Žena totiž musí být při sexu má proniknutí dostatečně připravena. Nejde jen o zvlhnutí, nebo jeho nahrazení lubrikantem, hlavně jde o celkové uvolnění svalstva pánevního dna a svalstva vagíny. Pokud žena není opravdu připravena na penetraci, pak nepomůže sebelepší lubrikant nahradit pocity uvolněné připravené vaginy. Ne že by sex nebyl možný nebo že by při něm muž nemohl mít orgasmus, pro ženu to však nebude ten plný prožitek, který mohla zažívat, pokud by byly dostatečně připravená.

Je potřeba si uvědomit, že fáze milostné předehry může být klidně počítána v desítkách minut, ale fáze soulože v minutách. Co ženu nepřipravilo ve fázi milostné předehry, to během soulože dožene jen málokterá. Nepřipravená vagina ženu připraví o plný prožitek nejhlubšího spojení nejen na fyzické úrovni. 

Mnoho žen má při penetraci nepříjemné pocity a to i v případě, že před spojením použili lubrikant. Může to být důsledek nedostatečného vzrušení ženy a nedostatečného uvolnění svalstva vagíny, klitorisu i stydkých pysků na mechanické dráždění a stimulaci. Nedostatečné prokrvení, vysoká citlivost na dotek a nedostatečná změna anatomie pohlavního orgánu ženy při malém vzrušení může být příčinou nejen nepříjemných pocitů při penetraci a souloži, ale může způsobit i naprosté odeznění jakéhokoli vzrušení, bez kterého je nástup orgasmu prakticky nemožný. Nedostatečná milostná předehra a přehnaný spěch muže na zahájení soulože pak bývají pravidelným zdrojem problémů anorgasmií na straně ženy. Je prokázáno, že žena pravděpodobněji prožije orgasmus, pokud prožila delší milostnou předehru, včetně orálního sexu nebo manuální stimulace. Následný pohlavní styk je pro ženu mnohem příjemnější, bezbolestný a pravděpodobnost prožití orgasmu při souloži mnohem vyšší.

Klitoridální orgasmus před milováním

Jednou z cest, jak řešit dostatečnou přípravu ženy na penetraci je jedna z forem tantrické milostné předehry, kdy muž již při milostné předehře ženě poskytne klitoridální orgasmus. Klitoridální orgasmus před penetrací ženě dokonale otevře, uvolní všechny vaginální a pánevní svaly a i přirozená lubrikace je pak podstatně intenzivnější. Následná soulož je pak prováděna za situace, kdy je žena maximálně připravena, zvlhnuta a uvolněna. Muž pak může soulož prožívat dále a jemněji, neboť žena je na spojení s ním dokonale připravena. Nejde však jen o fyzickou přípravu ženy na soulož, daleko důležitější než vnitřní lubrikace, je aktivace jejího nervového systému a představivosti, která může partnery posunout k objevování vyšších úrovní prožitků. Po prvním orgasmu při milostné předehře je pak velmi pravděpodobné, že žena při souloži prožije ještě další orgasmy klitoridálního nebo vaginálního typu.

Používání techniky, kdy žena před penetrací prožije jako první orgasmus klitoridální orgasmus má navíc tu výhodu, že zvyšuje množství času, který milenci prožijí v maximální intimitě. 

Prožití orgasmu ještě před souloží má pro ženu i tu výhodu, že v případě, že muž předčasně vyvrcholí a ženu při souloži nedovede k orgasmu, žena pak nemá nepříjemné tlaky a bolesti ve vzrušené, ale neuspokojené vagině a nemá s tím spojené změny nálady a případně i zklamání. Pokud ženy mají orgasmus ještě před penetrací, nemají problémy s bolestí při pohlavním styku a mohou při něm prožít ještě další orgasmy, možná i vaginální.

Tato technika milování mnoha párům pomáhá dosáhnout načasování společného prožívání vyvrcholení.

Vhodné je nyní připomenout několik informací o klitoridálním orgasmu.

  • Je naprosto jedno, zda žena klitoridální orgasmus dosáhnete orální cestou, manuálně nebo kombinací obou technik.
  • Klitoridální orgasmus je jedním z nejjednodušších a nejvíce bezprostředních prožitků sexuální rozkoše, který může prožít většina žen. Je naprosto přirozený a přesto zůstává relativně nedoceňovaný. Mediální honba za vaginálním orgasmem při penetraci uvádí mnoho mužů i žen do představ, že jedině orgasmus při souloži je tím jediným správným a pokud se nedostaví, pak je všechno špatně ....
  • Klitoris je pro ženu centrem sexuální rozkoše. Pokud partneři pochopí jeho význam v jejich sexuálním životě, pak je čeká spousta krásných, vzrušujících i vzájemně obohacujících okamžiků při poznávání mnoha různých forem stimulace této části ženského těla. Při vynalézavé stimulaci klitorisu může žena prožívat obrovský rozsah pocitů.
  • Při stimulaci orální nebo rukou můžete kombinovat doteky lehoučké, jemné  nebo kombinovat tlak od lehkého až po intenzivní. Také pohyby stimulace mohou být formou hlazení nahoru a dolů, do stran nebo příčně nebo kmitáním při různé rychlosti pohybů. Nesnažte se však jen o techniku. Tady je potřeba se řídit podle pocitů ženy, vnímat reakce jejího těla a sledovat při jakých dotecích se cítí dobře a co posouvá její vzrušení. Jemná a láskyplná technika laskání klitorisu může ženu relativně snadno dovést až na vrchol vzrušení.
  • Láskyplná snaha o poskytování radosti při milování pomáhá pochopit vlastní sexuální potřeby a především pomáhá zlepšit každodenní společný život partnerů.

Anatomicky je v dnešní době klitoris chápán jako orgán, který  je s ženským pohlavím propojen mnohem více, než jeho viditelnou částí ve velikosti hrášku. Jeho propojení je dnes chápáno jako celek zasahující až do poševní stěny a k bodu G. V případě prožívání klitoridálního orgasmu se vlna uvolnění rozlévá přes klitoris do nervových zakončení v poševní stěně a vrcholí v oblasti bodu G.

V případě penetrace nebo při samostatném cíleném dráždění bodu G, je pro většinu žen velmi obtížné, ne-li nemožné propojit vzrušení s bodem G, pokud neprožily jako první klitoridální orgasmus. Po prožití orgasmu klitoridálního typu při milostné předehře dojde k uvolnění stěny pochvy a žena pak má při penetraci šanci naplno prožít pocity "naplnění" pochvy.  

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)