Jste zde

Sexuální poloha "Ve stoje" - "Visací zámek"

Sexuální poloha "Ve stoje" - "Visací zámek"

Volné pokračování článků "Sexuální polohy", "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Poloha doporučovaná knihou Kámasútra. Poloha vyžaduje od ženy silné ruce a pevné, posílené břišní svaly a svaly nohou! 

Žena se posadí na okraj stolu, nejlépe na polštář nebo měkkou podložku, rozevře nohy a s pomocí muže je zvedne směrem vzhůru. Muž se postaví co nejblíže ke stolu, nohy ženě přidržuje pod koleny a spojí se sní. Žena podepře své tělo za zády rukama, posadí se do polosedu a nohy "obtočí" kolem pasu muže. Přitáhne se k němu a muž se co nejvíce přitlačí k ní. Nohama žena pevně obepne boky muže a přitahuje ho jimi k sobě. Proniknutí penisem do pochvy je opravdu hluboké. Žena svou stabilní polohu v polosedu na okraji stolu musí udržovat pomocí rukou za zády. Muž se pak při souloži naklání nad ní.

Aby se ženě na stole pohodlně sedělo, je opravdu vhodné, aby na stole byla nějaká měkká podložka, deka nebo polštářek.

Pro muže bude pohodlnější, když výška stolu bude o něco nižší, než je výška ztopořeného penisu muže od země. Když si pak na stůl žena lehne, bude výška penisu muže zhruba odpovídat poloze ženiny pánve na stole. Když muž bude o něco níž, určitě si najde něco, na co se postaví.

Spojení bude při souloži "hluboké" a "ještě hlubší".... Je to dáno i tím, že žena muže v poloze "Visací zámek" k sobě přitahuje a tím i udržuje spojení nohou za jeho zády. Pro ženu se jedná o méně pohodlnou polohu, ve které potřebuje být v dobré fyzické kondici. Posílené břišní svaly a pevní svaly nohou a rukou jsou předpokladem pro to, aby v poloze chvíli vydržela. 

Základní výhodou této polohy je její vysoká intimita. Partneři jsou spolu ve velmi těsném spojení. To, že žena pevně muže objímá svýma nohama a přitahuje ho k sobě, v muži probouzí touhu proniknout do ní ještě hlouběji...

Do této polohy dá přejít také ze základní varianty polohy "Ve stoje", kdy žena zády leží na stole. Z polohy, kdy žena už leží na stole se do ní dostanete snadněji a pohodlněji.

Použitelnost:

 • poloha je doporučovaná knihou Kámasútra pro šanci ženy na dosažení vaginálního vyvrcholení
 • pro většinu partnerů je to je poloha pro zpestření sexuálního života
 • je to jedna z poloh kdy muž stojí a žena na stole leží zády
 • poloha je vhodná také pro tělnaté ženy.

Proč je tak oblíbená

 • je to poloha "Tváří v tvář" a to má většina žen ráda. Z tohoto pohledu se jedná o velice intimní polohu ve které žena intenzivně vnímá zájem muže a jeho snahu uspokojit ji.
 • je relativně snadná jak pro muže tak i pro žen.
 • je velmi příjemná pro oba partnery
 • Některým ženám ovšem nemusí být příjemné, že je muž může dokonale pozorovat a že vidí všechny "nedostatky"  jejich těla. takový pocit mají především ženy, které se za své tělo stydí. Přitom muži jsou mnohem méně kritičtí k tělu ženy, než si ženy myslí... Důležité je, aby žena nebyla v napětí a aby neměla zábrany se v této poloze dokonale uvolnit. Proto je potřeba, aby jí muž její obavy rozptýlil například tím, že bude chválit a chválit a chválit...

Obtížnost:

 • muži - střední
 • ženy - vyšší. Žena musí fyzicky zvládnut udržet nohy zvednuté a musí jimi obepnout tělo muže. navíc se musí pomocí rukou udržet v polosedu. Ruce sice tak moc namáhané nejsou, ale i tak drží značnou část váhy trupu. Zvednutí a obemknutí nohou okolo trupu muže vyžaduje pevné a posílené břišní svaly, aby v poloze vydržela déle... Pomůže, když nohy hodně "obtočí" kolem pasu muže a za zády překříží nohy přes kotníky. Pokud nohama muže sevře v pasu, část váhy nohou přenese do boků muže. I tak se však bez silných břišních svalů i posílených svalů stehen neobejde... Odměnou je hluboká penetrace a intenzivní stimulace oblasti bodu G. Za vyzkoušení to určitě stojí...

Hloubka průniku:

 • kontrola vzrušení muže je vynikající.
 • pronikání hluboké a ještě hlubší
 • kontrola rychlosti penetrace a hloubky penetrace muži umožňuje využití tantrických technik penetrace
 • poloha je vhodná pro techniky opakování penetrace v tantrickém sexu, především pro ty, které využívají opakování hluboké penetrace. Muž může ženu držet za nohy a přitahovat se k ní. Může ji také hladit na nohách, bříšku a laskat její prsa.
 • žena může provádět techniky posilování pánevního dna ve spojení za pohybu. Stahování poševních svalů v kombinaci s technikami opakování penetrace je nesmírně vzrušující.

Stimulace:

 • sexuální poloha "Ve stoje" - "Visací zámek", může být poloha ve které oba partneři prožijí vyvrcholení. Především je to ale poloha, která tuto šanci poskytuje i ženě...
 • bod G - podle směřování penisu do pochvy. Pokud penis dráždí 1/3 horní části přední stěny pochvy, pak velmi intenzivní. V poloze "Visací zámek" je oblast bodu G stimulována intenzivně.
 • klitoris -  je muži pro stimulaci rukou ženě nepřístupný. Žena se musí rukama za zády opírat o stůl. Muž sice stimulaci klitorisu provádět může, ale i jeho přístup k němu není zrovna ideální.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)