Jste zde

Poloha "Ve stoje" - "Pravý úhel"

Poloha "Ve stoje" - "Pravý úhel"

Volné pokračování článků "Sexuální polohy", "Polohy pro penetrační vaginální sex", Polohy "Ve stoje".

Poloha doporučovaná knihou Kámasútra.

Tato poloha nebývá polohou kterou partneři zaujmou cíleně na začátku milování. Jedná se o polohu do které se přechází z jiné základní. V tomto případě se jedná o polohu "Ve stoje", kdy žena leží na stole, má nohy opřené o ramena muže. Jedná se o sexuální polohu, kterou můžete používat například v kuchyni, v kanceláři nebo všude, kde je k dispozici pevný stůl, v koupelně může posloužit pračka nebo sušička ... Prostě je to praktická poloha pro situace, kdy vás vášeň zastihne mimo ložnici.

Do polohy "Pravý úhel" se milenci mohou dostat z polohy polohy "Ve stoje", kdy žena zády leží na stole nebo ji také mohou zaujmout cíleně.

Název polohy "Pravý úhel" je odvozen od toho, že úhel pronikání penisu v erekci je kolmý k úhlu stehen a tedy i pohlaví ženy. Poloha je velmi podobná klasické "Misionářské poloze". Zásadní rozdíl je ale v tom, že žena leží zády na stole a muž u stolu stojí. Jinak je dráždění a technika spojení podobná jako v "Misionářské poloze". Na rozdíl od ní však není potřeba postel, ale vystačí si se stolem...

Popis polohy:

Žena leží na zádech na okraji stolu nebo postele. Zadeček posune až na okraj stolu, případně mírně přes jeho okraj. Nohy pokrčí, rozevře a zvedne vzhůru tak, aby jimi mohla obejmout tělo muže. Pokrčené nohy oboustranně přitiskne k bokům muže a zezadu jimi tělo muže obejme... Tělo muže přitáhne k sobě. To je pro ni poměrně náročné a pro nohy nemá nijak významnou podporu. Muž stojí u stolu a přitiskne se k ní.

Žena musí mít posílené břišní svaly i svaly stehen, jinak by v této poloze dlouho nevydržela. Pokud však za zády muže nohama "obejme" a zkříží kotníky, pak je jednak silně přitiskne k jeho tělu, ale zároveň část váhy nohou přenese na jeho boky. Spojení pak bude ještě intenzivnější a hlubší, ale hůře bude možné stimulovat klitoris rukou. Rukama se žena může přidržovat okrajů stolu nebo lepší vzájemný kontakt se může držet paží muže.

Pro muže bude pohodlnější, když výška stolu bude o něco málo nižší, než je výška ztopořeného penisu muže od země. Když si pak na stůl žena lehne, bude výška penisu muže zhruba odpovídat poloze ženiny pánve na stole. U této polohy může být výška podložky o 10 až 15 cm nižší, protože muž se nad ženu potřebuje mírně naklonit.

Po zasunutí penisu do pochvy muž jemně a pomalu začne souložit. Přitom se k ženě naklání, líbá ji a hladí. Poloha umožňuje velmi hlubokou a intenzivní penetraci a dovoluje muži (nebo i ženě) případnou stimulaci poštěváčku rukou. Muž má ideální podmínky pro hlazení ženy na prsou a bříšku. Žena muže rukama hladí a přitahuje ho k sobě a objímá.

Muži považuje za ideální ženu "uchopit" za prsa a "přitáhnout" si ji k sobě... Úhel vstupu penisu do pohlaví je optimální pro stimulaci pochvy v hloubce, v zadní části a v oblasti děložního čípku. Pokud bude muž provádět některou z technik opakování penetrace v tantrickém sexu, pak oba zažijí velmi intenzivní pocity z penetrace. Takovéto techniky dovolují navodit intenzivní dráždění oblasti bodu G penisem. Ideální samozřejmě je, pokud muž zvládá kontrolu svého vzrušení.

Naprosto oprávněně je tato poloha doporučovaná knihou Kámasútra pro dlouhé a intenzivní milování. Jen připomínám, že žena musí být sportovně založená...

Varianta polohy

Variantou polohy je situace, kdy muž ženu uchopí za stehna a bude jí nohy nadlehčovat. Sice odpadá stimulace prsou a spojení nebude tak intenzivní, žena si ale odpočine a muž může déle provádět techniky opakování penetrace.

Pokud se milenci (především žena) unaví, mohou si jednoduše odpočinout tím, že se vrátí nebo přejdou do polohy "Ve stoje", kdy žena zády leží na stole. Toho dosáhnou velmi snadno - žena nohy opře muži o ramena. Zpět do polohy "Mořská panna" se mohou kdykoli vrátit. Střídáním těchto dvou poloh se dá docílit velké množství kombinací intenzivních pocitů od stimulace oblasti bodu G po intenzivní stimulaci klitorisu. Možné a celkem snadné je přejít i do dalších poloh, kdy je žena na stole.

Použitelnost:

 • poloha je doporučovaná knihou Kámasútra pro šanci ženy na dosažení vaginálního vyvrcholení
 • spíše přechodná poloha - pro zpestření sexuálního života
 • jedna z poloh kdy muž stojí a žena na stole leží zády

Proč se poloha líbí ženám i mužům?

 • tato poloha je velmi intimní a mazlivá
 • poskytuje prostor k mnoha dalším způsobům laskání jako je líbání, hlazení, tření se o sebe a to vše při intenzivním spojení partnerů

 

Obtížnost:

 • muži - střední
 • ženy - značná. Žena musí fyzicky zvládnut udržet nohy zvednuté a přitisknuté k bokům muže. To vyžaduje pevné a posílené břišní svaly, aby v poloze vydržela déle... Pomůže, když nohy "obtočí" kolem pasu muže a za zády překříží přes kotníky. Tím část váhy nohou přenese do sevření okolo pasu muže. I tak se však bez silných břišních svalů i posílených svalů stehen neobejde... Odměnou je hluboká penetrace a intenzivní stimulace oblasti bodu G. Za vyzkoušení to určitě stojí...

Hloubka průniku:

 • kontrola vzrušení muže je vynikající.
 • pronikání hluboké a je potřeba ho ohleduplně kontrolovat podle ženiných pocitů
 • kontrola rychlosti penetrace a hloubky penetrace muži umožňuje využití tantrických technik penetrace
 • poloha je vhodná pro techniky opakování penetrace v tantrickém sexu. Muž může ženu držet za nohy a přitahovat se k ní. Může ji také hladit na nohách, bříšku a přednostně se nabízí možnost laskat její prsa.
 • žena může provádět techniky posilování pánevního dna ve spojení za pohybu. Stahování poševních svalů v kombinaci s technikami opakování penetrace je nesmírně vzrušující

Stimulace:

 • bod G - podle směřování penisu do pochvy. Pokud penis dráždí 1/3 horní části přední stěny pochvy, pak velmi intenzivní. V poloze "Mořská panna" je oblast bodu G stimulována intenzivně.
 • klitoris -  je muži pro stimulaci rukou nepřístupný. Stimulaci klitorisu však může provádět žena masturbací rukou.
 • podle úhlu penetrace a techniky soulože je možná současná stimulace klitorisu, oblasti bodu G a bradavek a dvorců ženy

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(L)(Z)