Jste zde

Poloha "V sedě", "Tváří v tvář", "Žena nahoře", v křesle

Poloha "V sedě", "Tváří v tvář", "Žena nahoře", v křesle

Poloha známá z knihy Kámasútra, kde je považována za "otevřenou polohu", při které poloha těla posiluje ženinu sexuální energii až k extázi. 

Tato poloha se vzhledem k poměrně akrobatickému spojení zaujímá cíleně. Nepřechází se do ní z jiné polohy bez ztráty spojení. Dominantní je žena, muž je v pasivní roli. Muž pohodlně sedí v křesle nebo na židli s opěradlem a žena na něm sedí "Tváří v tvář" a nohy má opřené o mužova ramena. Pro muže dokonale pohodová poloha, pro ženu velmi náročná. Aby se žena v této poloze vůbec udržela, musí se přidržovat mužových ramen nebo ho objímá z krk, Muž ji přidržuje a přitahuje k sobě. Zaujmout tuto polohu vůbec není snadné a vyžaduje jistí fyzické předpoklady, pružnost a sílu od obou partnerů.

Poloha však umožňuje vzájemné pohledy, intenzivní objímání, líbání a hlazení ze strany muže a částečně i ženy. Je to poloha obtížná, ale něžná, láskyplná a smyslná. 

Z hlediska dráždění zajišťuje především intenzivní spojení lingamu a joni, při kterém má žena kontrolu nad hloubkou penetrace i úhlem vstupu lingamu do joni. Velká hloubka penetrace umožňuje dráždění zadní stěny joni a tím i oblast děložního čípku. Kopulační pohyby nebudou příliš intenzivní, spíše budou krátké a to dopředu - dozadu. Pohyby nahoru a dolů může ovlivnit hlavně žena a to přitahováním k mužovým ramenům. Tehdy se bude za pomoci přizvedávání těla mužem  posouvat nahoru a dolů. Nejoblíbenější však jsou okamžiky, když žena krouží pánví a kdy je spojení lingamu a joni nejhlubší a nejintenzivnější.

Muž ženě může pomáhat s pohyby pánve tak, že ji přitahuje k sobě. I tak je to pro většinu žen a mužů příliš náročná, skoro akrobatická poloha těl. Nabízí se však možnost využít méně "akrobatickou" verzi při které žena nedá muži nohy na ramena, ale hodně je rozevře a položí je přes opěradla židle nebo křesla za tělo muže. Muž ji nadále objímá a přitahuje k sobě za boky, žena se ale může držet mužových paží a tak zmenší úhel, který její tělo a nohy zaujímaly dříve, dokud je měla opřené o jeho ramena. Tato varianta je přístupnější pro většinu žen a umožní i lépe provádět tantrická masáže lingamu. Hlavně se v ní bude ženě lépe dýchat a vydrží v ní podstatně déle.

Pokud žena ovládá techniky masáže lingamu pomocí stahování vaginálních svalů, pak nejsou potřeba žádné akční pohyby pánví a prožitek obou partnerů bude i tak velmi intenzivní. Klitoris sice rukou stimulovat nemůže ani muž ani žena, intenzivní spojení lingamu a joni však zajišťuje dostatečné tření klitorisu o kořen lingamu. Žena je stimulována velmi intenzivně a doplňkové pocity od laskání, hlazení a vizuální kontakt ji poskytují mnoho dalších příjemných podnětů. 

Poloha asi nebude pro každého. Větší bříško muže nebo větší váha ženy a její menší ohebnost budou asi poměrně omezující faktor pro masové rozšíření této polohy v dnešní společnosti. Ale je to poloha něžná, hravá, milá a nesmírně erotická. Prostě stojí za to ji vyzkoušet.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)