Jste zde

Poloha "Stojící lžičky"

Sexuální poloha "Stojící lžičky"

Volné pokračování článků "Nejlepší polohy pro "rychlý sex"", "Rychlovka - rychlý sex".

Sexuální poloha uváděná v knize Kámasútra.

Pokud je nějaká sexuální poloha, která se hodí pro sex kdekoli (kde je to možné) a kdykoli (když to nevyvolá nějaký konflikt s okolím), pak je to právě tato. Řada milenců ji považuje za polohu, ve které je "rychlovka" asi nejrychlejší...

Jedná se o sexuální polohu, která patří mezi polohy "Zezadu" a "Ve stoje". Když si představíte polohu, která je snad nejněžnější a nejintimnější, jakou je poloha "Lžičky", pak je poloha "Stojící lžičky" vlastně její analogickou podobou, při které oba milenci stojí. Kupodivu poloha "stojící lžičky" není zdaleka považovaná za polohu pro něžný sex. Naopak patří k polohám, kde se hodí pro rychlý a efektivní sex v "terénu".

Stejně jako klasické poloha "Lžičky", která je podvědomě spojena s milenci ležícími za sebou (jako ležící lžičky"), tak i tato poloha ve stoje kombinuje spojení muže se ženou zezadu. Kombinace penetrace zezadu s tím, že milenci stojí a mají tedy oba volné ruce, poskytuje nové možnosti pro erotiku, prožitek vzrušení a nakonec i vyvrcholení. Hlavní předností této polohy je to, že není problém se do ní dostat a milovat se celkem nenápadně dokonce i někde venku, tedy mimo soukromí bytu... Právě proto je tak oblíbená mezi milenci, kteří nemají dostatek soukromí, ale umí si najít odlehlé, klidné místo, kde je nikdo (teoreticky) nevyruší. V "terénu" se ani nemusíte nijak zvlášť obnažovat. Úplně stačí u muže rozepnout poklopec a u ženy nadzvednout sukni a stáhnout kalhotky... 

Poloha "Stojící lžičky" je samozřejmě vhodná i jako jedna ze sexuálních poloh při klasickém milování. Určitě bude zpestřením sexu a pro mnohé zajímavou alternativou pro vyvrcholení. Pokud se však chcete milovat něžně a máte rádi vzájemné doteky, něžnosti a pozornosti, pak tuto polohu musíte zaujmout až po milostné předehře nebo po vyzkoušení jiných poloh, kde je na něžnosti více prostoru. Až si těch něžností a laskání užijete a budete už chtít sex zakončit, prostě se rozhodnete pro tuto formu soulože, oba se postavíte a žena se k muži otočí zády a přitiskne se k jeho tělu.

Ať už jste v "terénu" nebo doma v soukromí, musíte vyřešit jeden problém, který se však týká všech sexuálních poloh, ve kterých partneři stojí. Tím, zdánlivě malým problémem je přibližně stejná výška partnerů. Zatímco když ležíte, nedělá výška partnerů žádný problém, tak vestoje se projeví i relativně malý rozdíl výšky jako hendikep. Nepoměrná výška pak může některý párům jevit jako nepříjemný problém. Aby mohlo dojít ke spojení, musí muž na ženu penisem "dosáhnout". Pokud je muž moc vysoký, penis je příliš vysoko, pokud je menší, je penis moc dole... Vyšší muž může mírně podřepnout, menší může "na špičky". Vypadá to snadně a zní to logicky, ale může to být samozřejmě problém. Vydržet v nepřirozené poloze a ještě u toho souložit nemusí zvládat každý... Ale když se chce, tak jde všechno... Nejjednodušší způsob, jak výškový rozdíl v "terénu" vyřešit, je postavit toho menšího na schod nebo na vyvýšenou podložku..., případně žena může výšku dorovnat vyššími nebo nižšími podpatky bot...

Jakmile jste, pro optimální zavedení penisu do pochvy, úspěšně vyřešili vzájemnou výšku partnerů, máte vyhráno.

Muž zezadu obejme ženu jednou rukou a druhou rukou si pomůže se zasunutím penisu zezadu do pochvy. Kdyby se mu to nedařilo, může mu pomoci žena, protože i ona má obě ruce volné. Vhodné je, když se žena mírně předkloní, pak je zavedení penisu snadnější. Pro pohyby pánví při souloži je vhodnější, když oba partneři mírně pokrčí nohy, spojení pak bude "pružnější". Po zavedení penisu se oba mohou vyrovnat a začít souložit.

Předpokladem úspěšné soulože bez přerušení, bez vypadání penisu z pochvy (což značně ruší), je delší penis muže. Prostě tato poloha není zrovna nejvhodnější pro muže s krátkým penisem. Pokud se však žena předkloní, pak i muži s krátkým penisem spojení udržet mohou.

Žena je spíše v roli pasivní. Jednou rukou se může přidržovat muže dozadu za jeho bok a druhou si může stimulovat klitoris. Většinou však ženy využijí nějaké oporu a rukama se o ni opřou. To jim dovolí se mírně a pohodlně předklonit. Je to pro ně pohodlnější, muž lépe udrží spojení a souložit se dá déle a s lepší kontrolou...

Stimulace klitorisu ženou (obtížně mužem) je vhodná, protože klitoris je zcela mimo možnosti dráždění penisem. To je však nevýhoda všech poloh "zezadu". Pokud se žena bude rukou stimulovat sama, může se vzrušit mnohem více, protože přesně ví jak na to a dělá to tak, jak sama potřebuje.

Muž je v aktivní roli. Objímá ženu kolem pasu, přidržuje ji za boky nebo jí hladí prsa. Když ji objímá a tiskne se zezadu k jejímu tělu, může být spojení velmi hluboké a intenzivní.

Pak se jedná o polohu, která přesně odpovídá názvu polohy "stojící lžičky". Partneři jsou v intimním spojení a tisknou se k obě tak, jako když na sebe přiložíte dvě lžičky...

Muž se dominantní, proto jsou pohyby pánví především na něm. Jednak je to pro něj snadnější, než pro ženu a pak má i lepší kontrolu nad souloží. Žena se sice může pohybovat také, ale pokud se partneři v pohybech neshodnou, bude dost pravděpodobné, že se spojení (při opačném pohybu pánví) rozpojí. Opakované zavedení penisu do pochvy zdržuje a také nepříjemně snižuje vzrušení v případech, kdy se spojení opakovaně nedaří udržet... Jakmile dosáhnete hluboké penetrace, měl by být pohyb partnerů plynulý a pod kontrolou.

Tato poloha umožňuje muži celkem snadno kontrolovat své vzrušení. Když žena nohy mírně roznoží, penis bude do pochvy pronikat snadněji a jeho dráždění bude menší. Pokud žena nohy přinoží, bude stimulace a sevření penisu v pochvě silnější a intenzivnější. Muž může svou kontrolu nad vzrušením ovlivnit také tím, že bude mít pod kontrolou rychost a hloubku penetrace. Může uplatnit i tantrické techniky kontrolovaného zasouvání penisu, tedy techniky:

Přestože se žena nemůže příliš hýbat, může využit techniky "svírání a povolování svalů joni (vagíny)". Pomalý a jemný pohyb tělem nebo páví vpřed a vzad, když jsou kombinované se stahováním a povolováním vnitřních svalů vagíny, jsou totiž pro muže (i ženu) nesmírně vzrušující. Dále je možnost využít i několik dalších technik popsaných v článku "Techniky ke zlepšení prožitku orgasmu - pro ženy i muže".

Z hlediska doteků a dráždění:

 • Proniknutí - hluboké, muž může snadno měnit hloubku průniku a má nad pronikáním výbornou kontrolu. Poloha muži umožňuje "včas vytáhnout" penis při ne moc antikoncepční metodě přerušované soulože.
 • Klitoris – je nutné, aby si jej rukou dráždila sama žena nebo partner, jinak bude zcela mimo kontakt
 • G bod – je to jedna z nejlepších poloh pro dráždění bodu G. Žena dosáhnete na klitoris a účinek penetrace, dráždění bodu G a pocity na poštěváčku se sčítají.
 • Emoční prvek - malý vizuální kontakt s partnerem. Žena zastává více roli pořízenou, což nemusí některým ženám vyhovovat. Pro muže je emoční stránka velmi silná. Je dominantní a nabízí se mu intenzivní kontakt s plochou ženina zadečku.
 • Dosažení vyvrcholení - větší šanci má muž. Musíte se snažit, aby jako první dosáhla vyvrcholení žena a teprve potom muž... Pokud první vyvrcholí muž, budete muset hledat pro ženu jiný způsob dosažení jejího vyvrcholení...

Pokud se tato poloha dá doporučovat, pak je to především pro sex v "terénu":

 • Je snadno využitelná pro "rychlý sex"...
 • Z pohledu naléhavosti potřeby sexuálního uspokojení, představuje rychlé a spolehlivé řešení...
 • Nemusíte se ani moc svlékat...
 • Z hlediska rychlosti dosažení penetrace je v "trénu" opravdu ideální...!!!
 • Když sex skončí, stačí málo a jste opět vzorně oděni...
 • Po vyvrcholení muže by si žena měla být vědoma toho, že pokud muž nepoužil prezervativ, pak sperma brzy vyteče....
 • Pokud by vás někdo vyrušil, stačí se odtáhnout, lehce upravit oděv ... a rázem jste dva na procházce...

Takže - hurá do města...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)