Jste zde

DOTAZ: Nechráněný sex a možné těhotenství

DOTAZ: Nechráněný sex a možné těhotenství

Dobrý večer je mi 28 let a mám dotaz ohledně nechráněného sexu... Od 10 ledna neberu antikoncepci(13.ledna jsem dostala menstruaci). Připravujeme se s přítelem na miminko. Abych se trochu vyčistila a aby to potom šlo lépe (doufám):), vysadila jsem ji proto o dost dříve než bychom chtěli začít na miminku pracovat. Minulý týden jsem měla divné bolesti v podbřišku, jakoby se blížila menstruace někdy jsem vnímala i takové bodavé dloubnutí. Po týdnu to samo odeznělo a teď mě divně bolí bradavky, ale prsa jako taková ne. Dělala jsem si i těhotenský test, ale byl negativní. Před vysazením antikoncepce jsme si nikdy nedávali pozor, od vysazení ano... Řekli jsme si že ochranu používat nebudeme, ale při vyvrcholení partner vždy ejakuluje mimo pochvu. Pak otře penis papírovými ubrousky a po té někdy pokračujeme dál v milování. Chci se zeptat jestli je možné že i po vyvrcholení může zůstat nějaké sperma v penisu a pokračováním v sexu se uvolnit a tím oplodnit vajíčko.
Moc děkuji za odpověď

POZNÁMKA

Zpráva odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://jidelnicek.cz/contact. Odstraněny adresy a kontaktní informace. Text dotazu byl mírně upraven aby nebylo možné zjistit kdo jej zaslal. datum: 2016-02-09.

Poradna sexuologa 2014.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Nechráněný sex a možné těhotenství".

Dobrý den
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Nejdříve se zastavím u Vašich problémů po vysazení antikoncepce. Některé ženy po vysazení antikoncepce mají s menstruačním cyklem problémy. Mohou vnímat i bolest v podbřišku nebo nepravidelně krvácet. Mohou se dostavit i další komplikace, které hormonální změny provází. Přečtěte si prosím příbalový leták antikoncepce, kterou jste užívala. tam budou podrobnější informace o změnách, které vysazení antikoncepce může provázet. pokud by potíže přetrvávaly, neváhejte a zajděte ke svému gynekologovi a o všem si s ním promluvte. Příbalový leták antikoncepce vezměte sebou. Bude potřebovat vědět, jakou antikoncepci jste užívala.

Nyní k Vašemu dotazu. Z hlediska nechráněného sexu je právě ten způsob soulože, který jste zvolili, jedním z nejméně bezpečných. Jakmile proběhne ejakulace, nikdy nedojde k dokonalému vyprázdnění močové trubice od zbytků ejakulátu. Utření papírovými ubrousky je pouze kosmetická záležitost. Ejakulátu sice nezůstane v močové trubici mnoho, na oplodnění to však může při troše štěstí stačit.

Pokud se pák chce dále nechráněně milovat, pak by se muž měl nejdříve na WC vymočit. Moč nejenže vypláchne močovou trubici, ale také v ní vytvoří takové prostředí, které ničí případné další spermie, které by se ještě pokoušely při další souloži proniknout do pochvy. Po vymočení by měl provést dokonalé omytí penisu a to nejlépe antibakteriálním mýdlem. To by mělo stačit na odstranění zbytků ejakulátu a zlikvidování většiny spermií na a v penisu.

Při následném pokračování milování se doporučuje raději používat barierovou ochranu - prezervativ, který jakoukoli šanci na oplodnění vajíčka "starým" spermiím znemožní.

Musím tedy na Váš dotaz odpovědět ANO, při popsaném nechráněném pohlavním styku, po předchozí ejakulaci, může dojít k nechtěnému oplodnění vajíčka.

Nemyslím si však, že by příznaky Vašich problémů jednoznačně musely souviset s těhotenstvím. Opakujte těhotenský test a myslím si, že opět bude negativní. Případně navštivte gynekologa a se svými novými problémy se mu svěřte.

Uvedený postup milování však raději doplňte o barierovou ochranu. Oba se zklidníte a v klidu se připravíte na Vaši velkou životní událost.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz