Jste zde

Poloha "Na pejska" může být i nepříjemná

Poloha "Na pejska" může být i nepříjemná

Hlavní téma "Polohy "Zezadu"".
Pokračování článku "Poloha "Zezadu", varianta "Na pejska"".

Říká se, že polohy "Zezadu" mají ve velké oblibě lidé, kteří rádi eroticky experimentují s dominancí.

  • z pohledu muže se jedná o polohy silně dominantní
  • z pohledu ženy velmi submisivní.

Přitom obě pohlaví mají při těchto polohách pocit, že je v nich sex více "akční". Určitě je na tomto tvrzení něco pravdy, ale možná je to proto, že je to především změna a každá změna může být více "akčnější", než je dlouhodobý stereotyp.

Polohy "zezadu" patří k oblíbenějším také nejspíš proto, že jsou jiné, pro některé tak trochu výjimečné. Každý si v ní může najít něco nového, zajímavého, "zakázaného" nebo možná až "perverzního". Muži i ženy jsou na tom v tomto hodnocení podobně. Každý má nějaké přání, touhu nebo svou "úchylku", kterou touží v mezích partnerského sexuálního života vyzkoušet. A právě polohy "Zezadu" jsou pro vyzkoušení něco nového, co by pro muže i ženy mohlo být vzrušující, skoro ideální.

Mnohem častěji než ženy, polohy "zezadu" vyhledávají muži kteří si při sexu tolik nepotrpí na mazlení, povídání a koukání do očí... Vyhledávají ji však i ženy které preferují tvrdší a "hluboký sex" a takové ženy, kterým nevadí, že jsou v pasivní roli. Mužům i ženám tyto polohy umožňují soustředit se více sami na sebe a prožívat pocity vzrušení nebo i vyvrcholení tak trochu emočně odděleně.

Není příliš romantická, je to poloha pro "SEX"!!! Někdy je označována jako animální poloha pro svoji podobnost s pářením zvířat. Když je nevyzkoušíte, nikdy nebudete vědět v čem jsou jiné, než ta ostatní, "klasické"...

Asi nejznámější poloha "Zezadu" je varianta "Na pejska". Dovoluje muži hluboké proniknutí a dá se v ní experimentovat s "rychlým a "tvrdým" sexem.

Ne pro všechny ženy je však především poloha "Na pejska" vhodná. Proniknutí muže je opravdu hluboké a to může být zdrojem problémů. Ideální je pro muže s krátkým penisem, ale muži s dlouhým a silným penisem mohou být pro ženy "nekompatibilní". Jednak může vadit délka penisu, ale také jeho velká "tloušťka". Penis může v hloubce pochvy dráždit děložní hrdlo a děložní čípek a to mnoha ženám přináší nepříjemné pocity a někdy i bolest. Uložení děložního hrdla a děložního čípku v pochvě je u každé ženy jiné a při souloži může dojít k jeho přílišnému dráždění tlakem a třením. Děložní hrdlo a děložní čípek sice "vydrží hodně", ale jeho nadměrná stimulace může být pro ženu nepříjemná. I v poloha "Zezadu" a hlavně při variantě "Na pejska" bude navíc hodně záviset na tom, jak tuto polohu žena zaujme a jaký úhel vůči pochvě bude mít penis při pronikání a jak se bude děložního čípku dotýkat jeho žalud.

Jsou tedy okamžiky, kdy při vhodně zvolené poloze těla ženy nemusí vadit ani hluboký průnik zezadu, protože žalud přímo nedráždí citlivou oblast děložního čípku, ale na vzrušení ženy z penetrace působí jen nepřímo. Změnou polohy těla, prohnutím zad, "vyšpulením zadečku" nebo větším roznožením může dojít ke vzájemnému "sladění ženy a muže" a to může vést k nárůstu vzrušení. V polohách zezadu mohou ženy snadněji prožít vaginální orgasmus. Ten je obecně méně častý než klitoridální orgasmus a nastupuje pří intenzivní vaginální stimulaci oblasti bodu G nebo stimulaci oblasti děložního čípku. Musí to však být stimulace, která vede k nárůstu vzrušení, tedy při hluboké penetraci bez bolesti nebo nepříjemných pocitů tlaku nebo tření. V čisté podobě orgasmus navozený stimulací oblasti děložního čípku zažije jen opravdu velmi malá skupina žen.

Nepříjemným pocitům tlaku a dráždění děložního hrdla a děložního čípku je možné předejít experimentováním s polohami "Zezadu". V případě polohy "Na pejska" jde o vyhledání ideálního postavení těla ženy vůči pronikajícímu muži. Lepší varianta než než být na všech čtyřech, je varianta, kdy žena více přitáhne kolena k hrudníku a horní část těla pohodlně položí na polštář. Je to však jen jedna z variant polohy "Na pejska" a problém s tlakem penisu na děložní hrdlo vyřeší jen u žen, jejichž děložní čípek pak bude ve vhodnějším postavení oproti žaludu penisu. Obecně je ale takováto poloha těla ženy při souloži v poloze "Na pejska" pro ženu podstatně pohodlnější. Navíc jí dovolí i podpůrnou stimulaci klitorisu rukou nebo vibrátorem. Klitoris je totiž v poloze "Na pejska" mimo jakoukoli stimulaci penisem a proto jeho doplňková stimulace rukou nebo vibrátorem je pro ženu opravdu příjemná.

V polohách zezadu navíc muž může uplatnit své zkušenosti a znalosti metod a technik oddalování ejakulace v kombinaci s technikami opakování penetrace v tantrickém sexu. Pak mohou být polohy poloha "Zezadu" pro některé ženy překvapivě přínosné.

Muž s velkým penisem musí "krotit vášně" a musí být mimořádně ohleduplný. Někdy to však nemusí stačit a pak je nejjednodušším řešením přejít do jiných poloh vhodných pro muže s velkým penisem.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje