Jste zde

Orgasmus při stimulaci oblasti děložního čípku

Orgasmus při stimulaci oblasti děložního čípku

Volné pokračování článku "Sexuální vzrušení" a článku "Prožitek a orgasmus".

Upozornění:

Děložní čípek je velmi citlivé a snadno zranitelné místo v pochvě ženy. Jedná se o přímý vstup do dělohy a proto je toto místo naprosto zásadně významné pro možnost otěhotnění ženy. Popis v tomto článku nemá sloužit jako návod na stimulaci ženy k dosažení jejího vyvrcholení. Slouží jako informace o tom, že i tato oblast ženského pohlaví ženě přináší nezvyklé pocity, které mohou podpořit vzrušení nebo u velmi malé skupiny žen vést i k vyvrcholení. Především je však potřeba brát velmi vážně rizika, které zranění nebo předráždění děložního čípku mohou přinést.

Náš pohled na sex často vychází z našich představ o sexu, jako formě relaxace a nebo "sportu". V přírodě je však spojení muže a ženy vnímáno především jako cesta k zachování lidstva jako takového. Příroda se ani v sexu nepodřizuje naší touze po sexuálním uspokojení, ale za hlavní cíl má především naplnění úkolu oplodnění ženy a pokračování lidského rodu. To my si pouze myslíme, že sex je jen pro naši radost a proto se ho snažíme přizpůsobit našim představám a touhám. Jenže příroda naše "vylepšení" v naprosté většině případů nepotřebuje.

Nejdříve si musíme trochu připomenout anatomii a funkci ženské pochvy (vaginy) a význam děložního čípku ve chvílích, kdy je žena sexuálně vzrušená.

Pochva a děložní čípek

Pochva (vagina) je úzká svalová trubice pokrytá sliznicí. Začíná poševním vchodem a zakončena je ve své zadní části děložním čípkem ve tvaru kužele, který je vstupem do dělohy. Takto zjednodušeně si můžeme představit umístění děložního čípku na zadní stěně pochvy. Děložní čípek je tedy vstupní bránou z pochvy (vaginy) do dělohy. Vstup do děložního čípku je přes část, která připomíná prstenec, který obepíná vchod do dělohy. Tato oblast je mimořádně bohatá na nervová zakončení a proto je toto místo také velice vnímavé na sexuální pocity ale také na příliš velké přetížení, odření nebo podráždění. Hrdlo děložního čípku zůstává uzavřené a kryté hlenovou zátkou. Ta zabraňuje možnému vstupu infekce do prostředí dělohy.

Pro většinu žen je však kontakt s děložním čípkem v období, kdy není dostatečně sexuálně vzrušená, spíš nepříjemný až bolestivý. Vnímání bolesti při tlaku nebo kontaktu s tímto místem a jeho okolím je však hodně individuální. Tyto pocity se nedají zobecnit a proto nelze tvrdit, že takto kontakt musí vnímat všechny ženy stejně! Hodně záleží na situaci a celkovém rozpoložení, ve kterém se žena nachází. Vše se mění v okamžicích, kdy je žena dostatečně sexuálně vzrušená.

Některé ženy prožívají při stimulaci děložního čípku nebo jeho okolí pocity intenzivního sexuálního vzrušení. Tyto pocity, navozené tlakem nebo dotykem, pak v kombinaci se stimulací oblasti bodu G mohou být dostatečně silné na to, aby žena prožila vaginální nebo kombinovaný orgasmus.

V průběhu sexuálního vzrušení ženy dochází k prodlužování a zkracování délky pochvy, posunu zadní stěny pochvy a pohybu děložního čípku nahoru nebo dolů v závislosti na uložení a tvaru pochvy a dělohy. Tím se vytváří zvětšený prostor pro zasunutí penisu do pochvy při penetraci. Proto je ženská pochva schopna přijmout i penis větších rozměrů.

Vzrušení ženy napomáhá jejímu oplodnění

Je to dokonale funkční systém, jehož základem je dostat mužské spermie do pochvy a odtud do dělohy a vejcovodu, kde by mělo dojít k oplodnění vajíčka. Spermie v pochvě dokáží plavat i "proti proudu" (i do kopce) do děložního hrdla, bez ohledu na sexuální polohu ve které k ejakulaci došlo. Vhodná sexuální poloha, z pohledu uspokojení ženy, jen spermiím usnadňuje nebo ztěžuje splnění jejich úkolu. Tím je přirozené a rychlé oplodnění ženy. Vždy však záleží na konkrétních anatomických podmínkách konkrétní ženy, tvaru a uložení dělohy a pozici děložního hrdla. Tyto anatomické jedinečnosti vlastně rozhodují o tom, která sexuální poloha je pro oplodnění nejvhodnější. To však muž ani žena při souloži vůbec neřeší a nevnímají!

Okamžiky, kdy žena prožívá orgasmus, jsou provázeny stahy děložního svalstva a vedou k "nasávání spermatu" skrze děložní čípek do dělohy. Podrobněji se touto otázkou zabývá článek "Orgasmus - jaký má význam pro oplodnění ženy?" Otázkám vhodnosti sexuálních poloh pro oplodnění ženy se zabývá článek "Sexuální polohy pro nejsnadnější otěhotnění".

Stimulace oblasti děložního čípku

Stimulace oblasti děložního čípku je pro mnoho žen velmi vzrušující. Jen nesmí docházet k příliš velkému zatěžování tohoto citlivého místa ženské pochvy. Dráždění oblasti děložního čípku a zadní stěny pochvy, společně s drážděním oblasti horní stěny s bodem G, může ženě přivodit intenzivní prožitek vaginálního orgasmu. Některé ženy ho prožívají, jiné se s tímto orgasmem nesetkají nikdy. Samotné dráždění děložního čípku a zadní stěny pochvy tedy problém není. Nesmí však dojít k přetížení nebo zranění tkáně děložního čípku nebo jeho okolí. Také je dobré vědět to, že každá žena je anatomicky jinak stavěná, děložní čípek je jinde uložený a zadní stěna jinak citlivá na dotek nebo tlak.

Výrazně se také bude pocitově dráždění měnit podle stupně vzrušení ženy. Velikost penisu přitom není tak důležitá, jako velké vzrušení ženy a vhodně zvolená sexuální poloha, která takovouto stimulaci dovolí. Každá žena však jinak vnímá dráždění, ale také případné přetížení těchto oblastí pochvy.

Preventivně je proto potřeba být při penetraci jemný, ohleduplný a raději méně intenzivní.

Jakou formou může stimulace děložního čípku probíhat

Ke stimulaci děložního čípku a zadní části pochvy může docházet v podstatě jen při penetračním vaginálním dráždění. Toto dráždění může být provedeno několika způsoby, které se shodují s formami penetračního sexu.
Jedná se především o 

Technika, která se považuje za tantrickou soulož se stimulací oblasti děložního čípku, je popsána v článku "Tantrický polibek - stimulace děložního čípku penisem".

Penetrace dělohy při běžném sexu nehrozí

Hrdlo děložního čípku je pevně uzavřeno a otevírá se (dilatuje) pouze během porodu. Protože uzavírá vchod do dělohy, musí zvládnout i tlak navozený váhou plodu v děloze až do okamžiku porodu. Tehdy se začne otevírat a přes něj probíhá jedna z prvních fází porodu. Tkáň je velmi pevná a pružná. Nedá se otevřít ani tlakem penisu přímo v ose vstupu do dělohy. Otvor, který je za normálních okolností uzavřený hlenovou zátkou, je příliš malý na to, aby jej penis (nebo dokonce i prst) mohl otevřít nebo nějak dilatovat. Obavy žen o nechtěnou penetraci děložního čípku jsou tedy naprosto zbytečné.

Pozor na sexuální hračky!

Jsou to sice velmi prospěšné sexuální pomůcky, ale je potřeba používat výhradně modely, které mají atest zdravotní nezávadnosti, nemají prošlou životnost  a jsou naprosto bezpečné. Také je nutné mít na paměti, že penis je vždy jiný "materiál", jak jakákoli sexuální pomůcka. Tou se dá daleko snadněji a rychleji způsobit odření sliznice i případně poškodit sliznici děložního hrdla. Také vibrace jsou něco, co ani ten nejvýkonnější penis nezvládá. U sexuálních hraček stačí otočit knoflíkem nebo stisknout tlačítko a celá pomůcka se rázem může proměnit ve sbíječku... Prostě s rozumem...

Riziko zdravotního poškození hrdla děložního čípku je opravdu významným důvodem pro velmi opatrné používání jakýchkoli sexuálních pomůcek nebo omezení nepřiměřené stimulace pochvy při sexu!!!

Ještě musím upozornit na to, že v období, kdy má žena gynekologické problémy nebo je rizikově těhotná, je stimulace děložního čípku nepřijatelná!

 

Pro dobrou náladu

Orgasmus má 5 částí:
1) Relaxační: Ach, ach, ach...
2) Pozitivní: Ano, ano, anóóó...
3) Zeměpisná: Tady, tady...
4) Náboženská: O můj bože
5) Vražedná: Přestaň a zabiju tě!!!

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: