Jste zde

Polohy vhodné pro pomalý sex "karezzu"

Polohy vhodné pro pomalý sex "karezzu"

Volné pokračování článků "Sexuální polohy" a "Polohy pro penetrační vaginální sex", "Pomalé milování - pomalý sex -  "Slow Sex" - vědomé milování", "Karezza - pomalé milování".

Pomalý sex je jedna z možností, jak změnit sexuální život, ozvláštnit ho, naučit se ho prožívat jinak, hlouběji, citověji, možná duchovněji... Pomalý sex lidem umožňuje dosáhnout vysokého stupně vzrušení a udržet ho dlouhou dobu. Přitom sexuální akt nemusí být vůbec zakončen vyvrcholením. Odměnou jsou nové pocity, které právě stav vysokého a především dlouho udržovaného vzrušení může poskytnout. Jedná se o rozdíl naprosto zásadní. Cílem toho "klasického sexu" se stalo vyvrcholení, prožitek orgasmu. Řada partnerských problémů v oblasti sexu pak pramení právě z toho, že jeden z partnerů, většinou žena, orgasmu při spojení, tedy souloži, prostě nedosáhne. Sexuologové pak řeší, jak tento stav, který je z dlouhodobého hlediska opravdovým sexuálním problémem, změnit, napravit.

Oproti tomu technika karezza za cíl dosažení vyvrcholení nemá nebo ho spíš tolik neřeší. Přitom se jedná o penetrační sex, ovšem ve spojení s velmi dlouhou a vynalézavou milostnou předehrou a mimořádně pomalou technikou pohybu při spojení muže a ženy. Technika pomalého sexu se dá provádět prakticky ve všech běžných sexuálních polohách, které jsou pro oba partnery pohodlné a dlouhodobě udržitelné.

Nejčastěji se technika pomalého milování praktikuje v "Misionářské poloze", "poloze lžičky" nebo dalších pohodlných polohách, většinou "Tváří v tvář", při kterých partneři leží nebo sedí. Pohodlná a dlouhodobě udržitelná musí být poloha pro pomalé milování proto, že milování je opravdu pomalé a proto i časově náročné. Asi nejznámější, ale pro některé lidi obtížně zvládnutelná, je "poloha "V sedě" - poloha YAB-YUM, lotosový květ". Samozřejmě se sexuální polohy během pomalého milování mohou střídat, ale to není hlavním cílem pomalého milování. Tím hlavním cílem je dlouhodobě udržet spojení při vysokém vzrušení. Nepředstavujte si však, že vzrušení bude neustále na hranici vyvrcholení, naopak je jasné, že bude kolísat od menšího až po velmi vysoké. Není tomu však proto, že by se partneři snažili vzrušení podporovat hlavně podněty navozenými vzájemnými pohyby pohlaví. Daleko vyšší podněty sexuálního vzrušení přicházení z pocitů spojení, tepla, vzájemného propojení muže a ženy a v neposlední řadě i tepla, citu, lásky a sounáležitosti. Vzrušení muže i ženy je tak dlouhodobě vysoké, občas se přiblíží blízko pocitu, že by mohlo přerůst v orgasmu, ale nesmí se přiblížit k bodu, za kterým už nastává spontánní vyvrcholení. Partneři, kteří pomalé milování provádějí dlouhodobě a už ho "umí", jsou schopni prožívat své vzrušení jako velmi vysoké, skoro by se dalo říct, že jsou někdy až na hraně vyvrcholení. Podstatné je to, že na tak vysoké hladině vzrušení dokáží pobývat dlouho, podstatně delší dobu, než dokáží jiní při "klasickém" milování. 

Pro takovýto pomalý a dlouhý způsob milování je potřeba zvolit vhodnou sexuální polohu. Už jsem uvedl, že těch poloh může být celá řada a hlavně, že musí být pohodlné pro oba partnery a dlouhodobě udržitelné.

Poloha pro začátečníky

Pro začátečníky je vhodná poloha, která je mezi lidmi praktikujícími karezzu velmi oblíbená pro svoji jednoduchost a snadné zaujetí. Někteří jí dokonce říkají "poloha Karezza". Vychází z jiné, velmi vhodné polohy pro pomalé milování a tou je poloha "poloha lžičky".

Zaujměte "polohu lžičky" a v ní se uvolněte a prožívejte pocity spojení. Pro přechod do "polohy Karezza" stačí, aby bez ztráty spojení žena otočila své tělo a přeložila (zvedla) horní nohu přes nohu muže. Žena pak bude ležet na zádech, čelem k muži, velmi těsně k němu pohlavím k němu přitisknutá. Spojení se přechodem z "polohy lžičky" nemusí přerušit. Pokud se tak stane, nic se neděje, jen ho znovu obnovíte. Muž na ženu nalehne a hluboce se s ní spojí. Proniknutí může být opravdu hluboké a pocitově velmi silné pro oba partnery. Tato sexuální poloha je vhodná i pro muže, kteří mají kratší penis nebo pro muže, kteří mají problémy s udržením dostatečně pevné erekce. Po jejím zaujetí je penis v pochvě a muž nemusí nijak moc řešit, zda z pochvy vyklouzne. Výhodou této sexuální polohy je především to, že partnerům umožňuje velmi pomalé pohyby při souloži. Jedná se o velmi pohodlnou polohu, která je dlouhodobě udržitelná a poskytuje oběma partnerům dostatek pohodlí. Patří mezi polohy "Tváří v tvář", tedy vzájemně se partneři vidí. To je velmi silným erotickým podnětem především pro muže. Mohou se při ní vzájemně hladit, laskat a stimulovat se na erotogenních zónách. Muž může ženu hladit na prsou, nohách i těle. Poloha je velmi vhodná pro techniky popsané v článku "Svírání a povolování svalů joni (vagíny)". Žena může své vzrušení i vzrušení muže velmi snadno regulovat a navyšovat bez potřeby jakéhokoli vzájemného pohybu pohlavních orgánů. Na dlouhodobém udržování vzrušení se při "Karezze" podílí především vjemy a podněty vizuální, hmatové, pocity svírání a tření pohlaví navozené "svíráním a povolováním svalů joni (vagíny)". Proto je poloha lžičky ve variantě "Karezza" velmi vhodná pro partnery, kteří s pomalým milováním začínají a potřebují při něm získat praktické zkušenosti.


Meditační forma polohy "Žena nahoře"

Naprosto jedinečná tantrická technika pomalého milování v poloze "žena nahoře" je její meditační forma, kdy muž leží na zádech a žena se pohodlně usadí na jeho úd, urovná si stydké pasky tak, aby nebyly vtlačené dovnitř a najde si takový uhel, při kterém bude mít pocit maximálního proniknutí a maximální plnosti pochvy. Partneři si dopředu ujasní, že budou prožívat tuto meditační variantu a budou se soustředit na své pocity v pohlaví.

Muž položí ruce na ženina stehna a žena si ověří, že poloha nohou umožňuje delší klečení bez nutnosti změny polohy. Začnou společně dýchat. Žena při nádechu sevře poševní svaly a mírně se nadzvedne. Sevřené svaly povytáhnou penis a intenzivně jej budou svírat a třít. Při návratu z nadzvednutí žena pomalu vydechuje a povoluje poševní svaly. Muž je naprosto v klidu a prožívá pocity na lingamu (penis). Žena může vnímat velmi silné pocity v pánevní oblasti, silné prokrvení a teplo na stydkých pyscích a v pochvě. Tuto techniku opakuje tak dlouho, až dojde u muže k vyvrcholení. Pocity při orgasmu pak jsou intenzivní, pocitově jiné, meditační a muž může procítit silné teplo a podněty v oblasti zad na křížové kosti, které se po páteři budou šířit směrem k hlavě. Jedná se o práci s vyššími stupni energie ale je málo pravděpodobné, že se hned napoprvé podaří prožít tuto techniku s maximálním energetickým prožitkem. Pro ženu je přínosem posilování svalstva pánevního dna a posílení poševních svalů.

Některé ženy k tomu, aby muže přivedly k orgasmu nepotřebují naprosto žádný vnější pohyb. Soustředí se na stahy pochvy a snaží se stahování pochvy ovlivnit myslí tak, aby vznikal jakoby mírně rotační pohyb pochvy na linghamu, intenzivně jej svíral a "ždímal". Jedná se však o mistrovskou formu tantrického umění práce joni (ženský genitál) a vyžaduje od ženy dlouhodobé cvičení na fyzické úrovni a soustředění na psychické úrovni. Pro muže je však takovýto zážitek něčím naprosto výjimečným. Pokud bude muž stejně pomalu a jemně laskat prsty ženin poštěváček, pak je dost pravděpodobné, že žena při této meditační technice, kdy chce dát muži maximální prožitek ze spojení, dosáhne orgasmu. Jeho projevy a stahy pak většinou zakončí milování společným orgasmem muže. Snadno se to píše, není to však tak snadné se stát mistryní tantrického umění ovládání joni. Určitě však nebudete zklamáni průběhem, ani výsledkem takovéhoto milování. Tato forma meditační soulože, kdy je žena nahoře, umožňuje klidně i půlhodinové spojení a prožívání rozkoše jak ženou, tak i mužem.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)