Jste zde

Poloha "Z boku" - varianta 1 a

Poloha "Z boku" - varianta 1 a

Tato poloha se cíleně nezaujímá, spíše se do ní přechází z klasické varianty "Polohy lžičky". 

Svým způsobem je to vlastně jen jiná varianta, alternativní "poloha lžičky", která muži umožní pozorovat ženina prsa a hladit její tělo a líbat prsa i ústa. Přejít do ní je možné tak, že žena pokrčí přinožené nohy, přitáhne je k bříšku a pomalu se zády položí tak, aby na posteli ležela celým trupem. Muž se ve spojení stále tiskne k jejímu zadečku a kontroluje, aby se spojení nepřerušilo. Natočí se na bok nad ženu a její nohy si přeloží přes svůj bok a hýždě  Žena svírá sevřením stehen pevně penis ve své pochvě a upraví svou polohu, aby na ni muž mohl svou pánví nalehnout a hluboko v ní zůstat ve spojení. Sevřením stehen žena upravuje intenzitu sevření penisu ve vagíně.

Žena je pasivní a muž aktivní. Proto má poměrně dobrou kontrolu nad svým vzrušením. Když se muž blíží vzrušením k hranici za kterou je ejakulace již nevyhnutelná, musí zastavit své pohyby a zůstat v klidu. Provede všechny techniky pro oddálení orgasmu nebo techniku pro zvládnutí orgasmu bez ejakulace. Přitom provádí dechové cvičení, tiskne jazyk na horní patro a rozvádí sexuální energii z pánevní oblasti do křížové oblasti a po páteři pak nahoru do těla a hlavy. Tato poloha je velmi intenzivní a sexuální energie v ní nastoupá velmi rychle. Energie se intenzivně hromadí v pánevní oblasti a díky hlubokému spojení a intenzivnímu dráždění oblasti bodu G a děložního čípku může žena prožít intenzivní vaginální orgasmus.

Z tantrického pohledu
mohou partneři pracovat se sexuální energií a jejím rozváděním po páteři do šesté čakry (Ajna čakry), kde ji mohou transformovat do vyšších forem energie. To jim pak může pomoci dosáhnout celotělového prožitku, u ženy rozšířeného a u muže vícenásobného orgasmu. Základním předpokladem je samozřejmě zvládnutí technik kontroly nad vzrušením a prožíváním orgasmu. Poloha je vhodná pro "techniku devíti zasunutí".

Poloha je vhodná pro těhotné ženy a pro partnery s větším bříškem. V tomto případě však hloubka zasunutí musí být pod kontrolou a raději menší. Na intenzitě stimulace to příliš znát nebude, bude to však pro ženu bezpečnější.

Jedná se asi o nejoblíbenější polohu pro penetraci zezadu a zároveň také o nejvhodnější pro začátečníky. Pronikání zezadu umožňuje ženě snadno měnit hloubku proniknutí nastavením zadečku proti mužově údu. Úhel penetrace umožňuje intenzivní stimulaci bodu G. Poloha muži poskytuje přístup nejen pro jemné hlazení zadečku i klitorisu a něžnou komunikaci ve velmi těsném, něžném objetí.  Ženino břicho není vystaveno žádnému tlaku a proto je vhodná i pro pokročilejší stadia těhotenství až do období před porodem.  Poloha je vhodná i při pár kilech navíc u vyvinutějších žen i mužů, ale i pro lidi kteří mají problémy s páteří a hybností.

 Jak je na tom při této poloze:

  • Proniknutí - mělké až hluboké, muž může snadno měnit hloubku průniku. Při těhotenství je vhodné spíš mělké pronikání penisu. Pokud žena přinoží, sevře tak intenzivně mužův penis a stimulace je intenzivnější i při mělkém zasunutí. K vyvrcholení pak může dojít případně i mezi stehny. 
  • Klitoris – možnost hlazení parterovou rukou nebo i rukou ženy. Dráždění klitorisu v této variantě není cílem
  • G bod – žena může nastavením zadečku měnit místo stimulace uvnitř vagíny. Při hlubokém zasouvání může pak dojít k intenzivní stimulaci oblasti bodu G a děložního čípku. Toho je však potřeba se vyvarovat ve vyšším stupni těhotenství.
  • Emoční prvek - něžné objetí, láskyplné dotyky a hlazení, pocit ochrany a bezpečí. Intenzivní stimulace penisu, stydkých pysků a poševního vchodu. Ideální pro "techniku devíti zasunutí". Emoční složku podporuje i možnost pohledu z očí do očí.

Jak se líbí mužům?
Je to poloha ideální pro mazlení. Nevyžaduje žádnou zvláštní aktivitu a vše jde přirozeně samo. Spojení může být hluboké i mělké a přitom pocity jsou díky sevření ženiných stehen vždy intenzivní. Někdy může muž vyvrcholit mezi stehny, nevadí tedy ani to, když se spojení neudrží. Pro velký pocit sdílení partnerské blízkosti je ideální pro zamilované muže, kteří se chtějí mazlit, což ženy mají rády.

Jak se líbí ženám?

Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

  • chce ukázat horní polovinu těla, nabídnout šíji a ramena a křivku boků
  • chce skrýt lopatky, záda, popřípadě pas a bříško

Proniknutí může být i mělké, ale prožitek je vždy hluboký. žena si může dopřát sex i když nechcete experimentovat, ale jen má touhu po sblížení. Některé ženy ji preferují v době, kdy na sex zrovna nemají náladu, ale chtějí se mazlit a přitom muži dopřát uvolnění.

Homosexuální styk
V případě homosexuálního styku je penisem intenzivně stimulována prostata přijímajícího partnera.

 

Literatura a zdroje

(AK)