Jste zde

Manuální stimulace klitorisu při penetračním sexu

Manuální stimulace klitorisu při penetračním sexu

Většině žen při penetračním vaginálním sexu samotná stimulace penisem k dosažení orgasmu nestačí. Při klasickém pohlavního styku dosahuje orgasmu necelá třetina žen. Přitom hodně záleží i na zkušenostech muže a především na zvolené sexuální poloze. Při některých polohách dochází i při penetračním sexu ke stimulaci klitorisu kořenem penisu a právě v těchto polohách nejčastěji ženy prožijí při milování orgasmus. Jestli se jedná spíše o klitoridální orgasmus nebo o vaginální orgasmus, je obtížné rozhodnout. To musí žena posoudit sama. Přitom právě to, o jaký orgasmus se jednalo většina žen ani není schopna jednoznačně rozlišit. Nejpravděpodobnější je, že to spíše bude kombinace obou stimulací, která nakonec dovede ženu k vyvrcholení.

Muži, kterým se stimulace klitorisu penisem při penetraci až tak moc nedaří, mívají pak s dosažením partnerčina vyvrcholení větší problémy nebo se jim to vůbec nepodaří. Do úvahy je potřeba také vzít přirozenou anatomii vulvy konkretní ženy. pokud má klitoris o trochu dále od poševního chodu, nebo je menší či více kryt klitoridální kapucí, nemusí na něj při penetraci muž penisem vůbec "dosáhnout".

Zásadní je však volba správné sexuální polohy, při které je vůbec stimulace klitorisu penisem možná. Při nevhodné sexuální poloze se penis oblasti klitorisu vůbec nemusí dotýkat a proto nemůže jeho tření o klitoris ženě přinášet žádné podněty z této oblasti. Klitoris je přitom pro naprostou většinu žen základním zdrojem vzrušení, které vede k vyvrcholení.

Ještě si připomeňme kombinaci techniky sumata a penetračním sexem. Sumata, (japonsky: doslova: "nahý rozkrok"), je japonský výraz pro nepenetrační sexuální praktiku. V této kombinaci sumaty a penetračního sexu se penis muže tře o velké stydké pysky, malé stydké pysky a především o klitoris. Nedochází k jeho zasouvání do vagíny a hlavní pozornost je věnována tření penisu o klitoris. V kombinaci s vaginálním sexem dochází nejen k velmi intenzivní stimulaci klitorisu, ale také ke stimulaci celé vulvy a hlavně pochvy při souloži. Žena pak díky intenzivní stimulaci klitorisu může poměrně snadno dosáhnout vyvrcholení. Protože tato technika stimulace ženy je velice účinná a určitě stojí za vyzkoušení, je jí věnovaný samostatný článek "Technika sumata a penetrační sex". Tato kombinace stimulací je vhodná především pro páry, které si zakládají na tom, že mohou dosáhnout orgasmu ženy při souloži.

Manuální stimulace klitorisu při penetračním sexu

Konečně jsme se dostali k hlavnímu tématu tohoto článku. Jde o to, že orgasmu ženy je možné poměrně snadno dosáhnout vhodnou kombinací soulože se stimulací klitorisu. Když nejde bezpečně při souloži zajistit stimulaci klitorisu penisem, můžeme si vypomoci rukou. Musíme si prostě poradit a proto zároveň s penetrací prstem ruky nebo i několika prsty přidáme hlazení klitorisu. Nejčastěji se hlazení provádí kroužením bříška prstu přímo na klitorisu nebo jemnými doteky po jeho obou stranách. Ideální je, když si tuto stimulaci bude provádět žena sama. Ona nejlépe ví, jak na to a muž to od ní může úspěšně odkoukat.

Rozhodující pro tuto techniku je správně zvolit sexuální polohu penetračního sexu. Při některých polohách muž ani žena prostě na klitoris nedosáhnou. Ideální jsou polohy, při kterých je žena nahoře, sedí na muži a proto si snadno na klitoris dosáhne. Navíc polohy, při kterých je žena nahoře většině žen přináší větší možnosti ovlivňovat své vzrušení a proto i snadněji a hlouběji prožívají vzrušení. Kombinace soulože a masturbace klitorisu je pro ženu ideální kombinace podnětů a většina žen si v ní umí pomoci až k dosažení vyvrcholení. 

Další sexuální polohou, ve které se často soulož kombinuje s masturbací poštěváčku je "Misionářská poloha" nebo Polohy "Na boku".

Sexuálních poloh pro penetrační vaginální sex je velké množství. V některých polohách si však žena na klitoris sama nedosáhne a tehdy její roli může převzít pozorný muž. Jeho technika stimulace klitorisu bude asi trochu jiná, ale vynalézavý muž snadno pozná, co se ženě líbí.

 

Související články

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)