Jste zde

Polohy "Na boku"

Polohy "Na boku"

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Volné pokračování článku "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Jedná se o polohy pro ženu zvláště ohleduplné a nenáročné. Jsou oblíbená především proto, že umožňují intenzivně prožívat partnerskou blízkost.

Žena při nich pohodlně leží na boku a muž do ní vstupuje zezadu a svým tělem se tiskne k jejímu. Nejznámější z nich je "Poloha "Lžičky"", která je intimní, mazlivá a naprosto přirozená. Poskytuje blízký kontakt, doslova tělo na tělo. Muž může být k ženě velice jemný a něžný. Může se k ní těsně přivinout a zezadu laskat a líbat ramena i krk a hladit její prsa. Jedná se asi o nejoblíbenější polohu pro penetraci zezadu a zároveň také o polohu pro začátečníky nejvhodnější.

Pronikání zezadu umožňuje ženě snadno měnit hloubku proniknutí nastavením zadečku proti mužově údu. Úhel penetrace zajišťuje intenzivní stimulaci oblasti bodu G. Poloha muži poskytuje přístup pro jemné něžné hlazení zadečku i klitorisu a něžnou komunikaci ve velmi těsném, intimním objetí. Břicho ženy není vystaveno žádnému tlaku a proto je poloha vhodná i pro pokročilejší období těhotenství až do fáze před porodem. Poloha je vhodná pro vyvinutější ženy i muže, kde pár kilech navíc tak moc nezáleží. Vyhovovat však bude i párům, kde jeden nebo oba partneři mají problémy s páteří nebo hybností.

 Jak je na tom při této poloze:

  • Proniknutí - mělké nebo až hluboké, muž může snadno měnit hloubku průniku. Při těhotenství je vhodné spíš mělké pronikání penisu. Pokud žena přinoží, sevře tak intenzivně mužův úd a stimulace muže je intenzivnější i při mělkém zasunutí.
  • Klitoris - možnost hlazení parterovou rukou, nebo i rukou ženy. Vhodné i pro použití vibrátoru.
  • G bod - příliš k jeho dráždění nedochází, pokud ovšem dostatečně vyšpulíte zadeček, změní se to k lepšímu.
  • Emoční prvek - něžné objetí, láskyplné dotyky a hlazení, pocit ochrany a bezpečí. 

Jak se líbí mužům?
Je to poloha ideální pro mazlení. Nevyžaduje žádnou zvláštní aktivitu a vše jde přirozeně samo. Pro velký pocit sdílení partnerské blízkosti je ideální pro zamilované muže, kteří se chtějí mazlit, což ženy mají rády a vždy náležitě ocení.

Jak se líbí ženám?

Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

  • chce ukázat: horní polovinu těla, nabídnout šíji a ramena a křivku boků
  • chce skrýt:    lopatky, záda, popřípadě pas a bříško

Večer se při ní dá po milování usnout a ráno probudit. Někdy se v této poloze už probudíte a proto je přirozená a také nejpohodlnější pro ranní sex. Ještě jste se pořádně neprobrali, máte touhu se přitulit a vnímáte blízkost těl, která jsou těsně u sebe. Někdy stačí aby se žena jen vhodně natočila a nabídla zadeček. Zda žena otočí tělo směrem k partnerovi nebo zůstanete v úplně pasivní roli, záleží jen na ní. Proniknutí může být mělké, ale prožitek hluboký. Můžete si dopřát sex i když nechcete experimentovat, ale máte touhu po sblížení. Některé ženy ji preferují v době, kdy na sex zrovna nemají náladu, ale chtějí se mazlit a přitom muži dopřát uvolnění.

Homosexuální styk
V případě homosexuálního styku je penisem intenzivně stimulována prostata přijímajícího partnera.

 

Související články

(AK)(Z)(L)