Jste zde

Gynekologické výtoky a sex

Gynekologické výtoky a sex

Volné pokračování článků "Gynekologické výtoky" a "Mykózy, kvasinkové infekce".

Přirozený poševní sekret je obvykle čirý, bez zápachu, má čistící funkce a ochraňuje poševní výstelku před vysušením a pochvu před poraněním třením. Při pohlavním vzrušení je vlhkost pohlaví naprosto nezbytná a potřebná. Ženě usnadňuje a zpříjemňuje pohlavní styk a muži umožňuje proniknutí penisu do pochvy. Vůně vzrušené ženy je neopakovatelná a muže díky obsahu feromonů vzrušuje. Pokud tedy žena svoji vůni při vzrušení překrývá parfémy a voňavkami, bere muži jeden z velmi významných podnětů vzrušení. Navíc si žena přehnanou hygienou může způsobit i gynekologické problémy.

Gynekologické výtoky způsobené zánětem nebo mykózou jsou prakticky vždy spojeny s nějakými zdravotními komplikacemi, případně bolestí. Někdy sekret nepříjemně zapáchá. Tyto projevy se až tak moc neslučují s normální sexuální aktivitou a většinou výrazně narušují intimní život muže i ženy. Je nutné si uvědomit, že pokud se jedná o záněty způsobené kvasinkovými a plísňovými mikroorganismy, pak v případě spojení muže a postižené ženy dojte k přenosu infekce na muže. Bez použití ochrany ve formě prezervativu nebo femidonu, je prakticky jisté, že se muž od ženy nakazí. Čekají ho pak stejné zdravotní problémy jako má žena, tedy svědění a pálení ale u muže v oblasti předkožky a na žaludu. Pod předkožkou se mu bude tvořit tvarohovitá, někdy i zapáchající hmota.

Nakažený muž si zcela jistě v následujících dnech dobře rozmyslí, zda svůj penis vloží jinam, než do skleničky s heřmánkem. Pokud by však muž měl v době, kdy se u něj nákaza již projevila nechráněný sex s další ženou, pak jí svoji nákazu předá a nakazí i jí. Situace se pak bude opakovat tak dlouho, dokud všichni nakažení partneři nebudou na zánět léčeni a vyléčeni. Přestože gynekologické výtoky nejsou klasickou pohlavní chorobou, nákaza se chová jako pohlavní choroba a je přenosná. Jediný rozdíl je v tom, že záněty způsobené kvasinkovými a plísňovými mikroorganismy nepodléhají povinnému epidemiologickému hlášení a pouze se léčí.

Gynekologické výtoky a orální sex

To k sobě moc nejde. Pokud se jedná o fázi, kdy je gynekologický výtok výrazný a se všemi jeho negativními projevy, pak orální sex ani nejde provozovat. Výtok totiž může nepříjemně zapáchat a to by bylo nepříjemné jak ženě, tak i muži. Pokud je výtok již ve fázi doléčení a hlavní komplikace odezněly, pak orální sex až tak nevadí. Dokonce se může stát, že díky protizánětlivému a ztišujícímu účinku látek obsažených ve slinách přejde pálení a svědění a podrážděná sliznice stydkých pysků se zklidní a doléčí.

Výtok spermatu po milování je přirozený

Nejméně problémovým bývá výtok z pochvy po nechráněném milování. Jedná se o bezprostřední reakci na sperma, které při ejakulaci proniklo do pochvy. Spermatu bývá větší množství a do dělohy je ho přes děložní čípek nasáta jen část. Zbytek pak postupně průběžně z pochvy gravitací vytéká. Většinu ho žena po milování otře, část však v pochvě zůstane. Když žena změní polohu těla, posadí se nebo postaví a potom chodí, pak se většinou ještě i v pozdější době objeví vaginální sekrece, která sperma bude obsahovat. Je tedy naprosto přirozené, že sperma po večerním nebo nočním milování bude vytékat i druhý den ráno a dopoledne. Vytékající sperma většinou zasychá a zanechává na spodním prádle i ochlupení tužší drolivou hmotu. Sekret se spermatem nepůsobí nijak dráždivě a žena jej nepociťuje jako gynekologický problém. Jen může nepříjemně překvapit. Proto je po nechráněném milování vhodné použít vložku "intimku", která zbytky vytékajícího spermatu zachytí.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)