Jste zde

"Facesitting" - muž leží, žena sedí muži na ústech

"Facesitting" - muž leží, žena sedí muži na ústech

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Pokračování článku "Polohy pro orální sex nebo orální milování".

Tato poloha je určena výhradně pro orální sex.

Muž si lehne na záda na postel tak, že jeho hlava bude u okraje postele, lehátka nebo jiné vyvýšené podložky. Žena si muži sedne částečně na jeho hruď, ale více se bude joni tisknout na jeho obličej. Nohama se žena opírá o podlahu a udržuje tak svoji rovnováhu. Její pochva je intenzivně přitisknuta na mužova ústa. Muž může ženu přidržovat za boky a pomáhat jí tak s udržením rovnováhy. Žena musí být k muži ohleduplná. Nasedá pohlavím na jeho ústa a tvář, stehny objímá jeho hlavu a poměrně značnou váhu svého těla přenáší na mužovu hruď, tedy spíše část prsou. Proto je tuto polohu možné využít spíše u partnerů, kde žena nemá příliš velkou nadváhu nebo příliš vyvinutá stehna. Při této poloze je velkou výhodou pro orální sex, že se žena intenzivně tiskne pohlavím k mužovým ústům. To na jedné straně umožňuje velmi těsný kontakt úst a jazyka a vulvou, na druhé straně může muž způsobovat problémy s dýcháním nebo příliš velkým tlakem na hrudník. Žena v této poloze kdy je orálně stimulována se může trochu zaklonit, což jí může dovolit navíc rukou masturbovat rukou ve chvíli, kdy muž bude jazykem hluboce pronikat do pochvy. Žena se může při stimulaci pohlaví mužem věnovat vlastnímu tělu, laskat si prsa nebo hladit muže. Poloha je určena hlavně ženě. Proto je rozumné, aby se věnovala hlavně sobě a pocitům a vzrušení, které jí muž dopřává.

Poloha pro zkušené milence

Pro orální sex se při ní nabízí velké možnosti stimulací jazykem, ústy i rty. Muž může být velmi jemný a jazykem jemně laskat nejen joni, ale i stehna, třísla, velké a malé stydké pysky. Později muže i pronikat svým jazykem mezi stydké pysky až dovnitř do pochvy. Hlavně však muže velmi dobře laskat klitoris a jeho okolí. Může také měnit přítlak jazyka a žena si sama může intenzitou nasednutí na mužova ústa měnit i hloubku a pocit obemknutí pohlaví mužovými ústy.

Na jedno je však nutné dávat velký pozor - na zuby. Muž nemá žádnou kontrolu nad tím, jak na něj žena nasedne nebo jak intenzivně se k němu pohlavím přitlačí. Proto musí muž dávat pozor na to, aby zuby kryl rty a omezil tak nebezpečí poranění na minimum. Hlavně však na toto nebezpečí úrazu musí myslet žena nesmí dělat příliš rychlé nebo nepředvídatelné pohyby pánví. Někdy může ženu velmi silně vzrušovat právě tlak klitorisu na jeho zuby. Tehdy by měla být co nejvíce v klidu a požívat toto vzrušení skoro bez pohybu. Jen muž musí počítat s tím, že bude mít rty docela otlačené. Při větším tlaku by se a nenadálém pohybu by se o zuby mohl poranit i muž. Takže pozornost a hlavně ohleduplnost je na rozhodně nutná. 

Varianty polohy "facesitting"

 • Pokud si muž podloží hlavu polštářkem a bude schopen vydržet v poloze s dostatečně zvednou hlavou, pak si na něj žena ze základní varianty kdy sedí, může částečně lehnout. Váha jejího těla pak bude na muži lépe rozložená, ale stále bude vhodné aby část váhy žena držela i nohama. Proto bude nejlépe najít takovou výšku postele nebo lehátka, která by takovouto polohu dovolovala pohodlně zaujmou oběma partnerům.
 • Někoho může napadnout, že když už žena leží, mohla by stimulovat i muže rukou. Je to možné, ale lepší je nechat muže aby se mohl plně věnovat ženě.
 • Tuto polohu pro orální sex můžete využít nejen na posteli. Žena však v jakékoli variantě této poloze potřebuje stabilně na muži sedět a dostatečně bezpečně se zapírat o podlahu. Jedině tak zvládne přenášet část své váhy na nohy. Pro muže je nejdůležitější ženu si usadit tak, aby mohl bezpečně dýchat a snadno dosáhl na všechna její citlivá místa na pohlaví jazykem.
 • Poloha umožňuje i hluboké pronikání jazyka a "orální soulož".

 

Z hlediska doteků a dráždění:

 • Poloha je určena výhradně pro orální sex věnovaný ženě.
 • Proniknutí jazyka - hluboké, snadno je možné měnit hloubku průniku. Žena zažívá intenzivní pocity při pronikání jazyka mezi stydké pysky. Poloha umožňuje pokročilým mužům provádět "orální soulož"
 • Klitoris - velmi dobře, je možné uplatnit všechny techniky laskání klitorisu jazykem. Intenzitu, přítlak a rychlost laskání je možné snadno měnit.
 • G bod – při hlubokém pronikání jazykem spíše oblast bodu G, první třetinu hloubky pochvy a její horní stěnu..
 • Emoční prvek - velmi intenzivní pocit intimního kontaktu, poloha umožňuje ženě dosáhnout klitoridálního orgasmu. Vhodná pro dominantní ženy.

Jak se líbí mužům?
Jedná se o polohu pro pokročilé milence. Je ji možné využít výhradně pro orální stimulaci a to až k dosažení orgasmu. Pro muže je každá poloha orálního sexu vzrušující a žádaná. Tato je pro něj více náročnější, ale rozhodně stojí za to s ní experimentovat. Poloha není vhodná pro ženy s nadváhou a ženy s většími hýžděmi a silnějšími stehny. Muž by měl problémy s dýcháním a příliš velkou zátěží hrudníku. Poloha je naprosto dominantní pro ženu a ne každý muž ji dokáže "vydýchat".

Jak se líbí ženám?
Pro ženu je tato poloha vhodná když:

 • chce ukázat prsa, bříško, upravený nebo vyholený rozkrok.
 • má žena ráda intenzivní orální sex s těsným kontaktem pohlaví na ústech muže.
 • si žena chce kontrolovat intenzitu kontaktu s mužem
 • chce mít pocit nadvlády nad mužem - proto je tato poloha velmi oblíbená mezi dominantními ženami. 

 

Literatura a zdroje