-A A +A

Jste zde

Bod G - Grafenbergův bod

Bod G - Grafenbergův bod

Ženy prožívají vzrušení jinak než muži. Potřebují k orgasmu více pozornosti, mazlení, doteků a něhy. Určitě každá žena touží najít na svém těle to tajemné místo, které jí údajně pomůže dosáhnout orgasmus na jaký doposud v představách čeká. Toto místo v ženském těle je nazýváno bod G a jeho existence je opředena mnoha pověrami a nejasnostmi. Existuje mnoho teorií, kde se nachází a jak ho hledat.

Bod G je nesmírně citlivé místo v ženském těle. Tato složitá a velmi citlivá oblast ženské vaginy je erotogenní zóna jako ostatní a je potřeba se s ní naučit při milování zacházet a využívat ji. Podle lékaře Grafenberga, který jej popsal a vysvětlil, se jedná o zvláštní útvar podobný fazoli, velký asi jako drobná mince. Je lokalizován na přední stěně vaginy mezi stydkou kostí a dělohou. Obvykle se nachází přímo za stydkou kostí, ve druhé třetině pochvy, přibližně 3–5 cm od poševního vchodu. Velikost a umístění bodu G se u každé ženy liší. Jeho nalezení je někdy obtížné, a proto některé ženy mají obavu, zda jej vůbec mají. Gräfenbergův bod je ve skutečnosti zformované množství nervové tkáně. Pokud vložíte do pochvy dva prsty polštářky nahoru, (pozor na nehty). V hloubce 3-5 cm na horní stěně pochvy bude vnímat menší hrbolek houbovité tkáně. U některých žen může stimulace tohoto místa přivodit orgasmus a v některých případech i ženskou ejakulaci. Právě jste našli bod G.

Pohlavní orgány žen se liší, a proto nelze přesně určit, kde jej konkretní žena má. Buďte snaživí a trpěliví - kdo hledá, najde bod G!

Automasáž bodu G

Každá žena by měla sama prozkoumat své genitálie a pokusit se rozpoznat různé pocity, které jí dotek v těchto místech přináší. Může zkoumat sama v klidu, nikým nerušená. Hledání bodu G však bude mnohem zábavnější, když k němu žena přibere i svého partnera. Ten se tomu určitě nebude bránit. Ideálně se bod G hledá v leže na zádech s podloženou pánví. Pohodlně si lehněte, roztáhněte nohy a ohněte je v kolenou.  Rozevřené pokrčené nohy je vhodné je podložit pod koleny menšími polštářky. Uvolníte tak napětí nohou a oblasti třísel. Bude to mnohem pohodlnější a více se uvolníte. Poté začněte pomalu prstem prozkoumávat hloubku vašeho klína. Prst by měl lehce tlačit na přední horní stranu pochvy. Všechny pohyby dělejte pomalu a jemně. Zhruba ve dvou třetinách pochvy by dotek prstu mohl najít zvláště citlivé místo, kde začnete prociťovat příjemné jemné vzrušující napětí v podbřišku, nebo jemné příjemné brnění. Pocity začnou přecházet v chvění a záchvěvy uvnitř těla. To by mohlo být ono hledané místo G.

Stimulace bodu G vede k jeho zduření a tím  také ke zvýšení citlivosti. Při milování se stimulováním oblasti bodu G může žena prožít silný orgasmus s intenzivními vnitřními pocity. Tomuto druhu orgasmu se říká ženský vaginální orgasmus. U některých žen při něm dochází ke zvýšení vlhkosti. Žena může prožít něco jako malou ejakulaci, která je provázena různě silným výronem tekutiny, která může připomínat i mužské sperma. 

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)