Jste zde

Cunnilingus - poloha vleže na posteli - základní

Cunnilingus - poloha vleže na posteli - základní

Jedná se o variantu polohy pro orální sex, ve které má ležící žena nohy doširoka rozevřené.

Pokračování článků "Polohy pro orální sex nebo orální milování" a Sexuální polohy pro lesbický orální sex".

Nejsnadnější, nejpřirozenější a nejpohodlnější polohou pro orální uspokojení ženy je poloha, při které leží na zádech na posteli a roznoží nohy. Ženin klín je otevřený a muž nebo žena (u lesbických párů) se k němu snadno dostane. Pro orální sex "Cunnilingus" se tato poloha někdy považuje za základní.

Pro orální stimulaci ženy využívají jak heterosexuální páry, tak také lesbické páry, stejné sexuální polohy. Proto je popis polohy a používané techniky přizpůsoben pro obě varianty orálního sexu.

 • Muž nebo dávající žena, si lehne na břicho a hlavu vloží mezi stehna přijímající partnerky. Podstatné je, zda na pohlaví ženy dávající dosáhne pohodlně ústy a jazykem a zda se takové stimulaci bude moci věnovat po delší dobu.
 • Proto je pro dávajícího partnera nebo partnerku důležité najít a pohodlně zaujmout správnou polohu ve které bude dlouhodobá stimulace možná a pohodlná.
 • Pokud žena nechá nohy natažené, bude k vulvě a poštěváčku obtížnější přístup. Laskání pak bude spíš omezeno jen na poštěváček, Venušin pahorek a bříško.
 • Pokud žena nohy široce rozevře, pokrčí je v kolenou a přitáhne kolena směrem k hrudi, usnadní partnerovi nebo partnerce přístup k vulvě a umožní snadnější dráždění celé oblasti vulvy a jejího okolí jazykem. Přejít zpět k plnému opření plosek nohou o postel není nijak obtížné.
 • Z této polohy se velmi snadno, pouhým zvednutím nohou, dá přejít do polohy "Zvednuté nohy" - pro "Cunnilingus"
 • Naopak je velmi snadné z polohy "Zvednuté nohy" - pro "Cunnilingus" přejít do polohy základní.

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA
Pro zajištění dlouhodobě lepšího přístupu k pochvě a klitorisu je možné zadeček přijímající ženy podložit malým polštářkem. Přístup k vulvě a klitorisu to výrazně zlepší. Pro dlouhodobé orální laskání nebo pro orální milování, které plánujete zakončit orgasmem je také rozumné pokrčené nohy podložit pod koleny polštářkem, dekou, peřinou nebo molitanovým válečkem. Svaly nohou a především břišní svaly se uvolní, pro ženu bude poloha podstatně pohodlnější a dlouhé orální laskání bude pohodlné pro oba. Svaly nohou, břišní svaly a případně svaly rukou se uvolní, nebudou nijak zatížené, žena je nemusí "protahovat" nemusí pro ně hledat nové změny a úpravy polohy, a riziko případných křečí je minimální. Přijímající žena se pak nemusí zabývat ničím jiným, než svým vzrušením. Volba správné polohy hned na počátku tak dokáže poměrně zásadně ovlivnit očekávaný výsledek - tedy prožitek vyvrcholení. S křečemi vyvrcholení opravdu žena nedosáhne. Orgasmické křeče mají podstatně jiný průběh, než křeče ve stehnu, kyčli nebo lítku...

Jiné varianty téže polohy:

 • Muž, nebo dávající lesbická žena, také může klečet u lůžka a žena je pak položena napříč lůžka, nohy jí mohou viset z lůžka.

Z hlediska doteků a dráždění:

 • Proniknutí prsty nebo pomůckou - poloha dovoluje současnou orální stimulaci vulvy a klitorisu doplněnou až o hlubokou penetraci pomocí prstů nebo sexuální pomůcky. Hloubku a intenzitu penetrace je možné snadno měnit.
 • Klitoris - silně.
 • G bod – jazykem jen opravdu velmi málo, pouze při hlubokém zasouvání jazyka. Lépe jinými technikami, například při penetraci prsty nebo sexuální pomůckou. Tehdy polohu "vylepší" podložení zadečku polštářkem.
 • Emoční prvek - uspokojení je dostatečné, poloha laskání klína, hůře hlazení stehen.

Jak se poloha líbí mužům a lesbickým ženám?
Některým se zdá příliš jednoduchá až "obyčejná". Nejvíce při ní oceňují pohled na otevřený klín a zespodu na ženina ňadra.
Většina ji považuje za "klasiku"...

Jak se líbí ženám?
Pro ženu z hlediska emocí nebo touhy po vyniknutí postavy je vhodná když:

 • žena svádí: gesto při kterém žena doširoka rozevře nohy jednoznačně nabízí vysvětlení, proč tak činí. Jednak jím vybízí k orálnímu laskání přirození nebo "zve k penetraci". Oboje je v této poloze možné. V případě použití prstů, sexuální pomůcky a orálního sexu je to možné bezproblémově současně.
 • chce ukázat: upravený rozkrok, vyholený rozkrok, bříško, prsa, ...
 • chce skrýt:    větší hýždě, silnější stehna

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje