Jste zde

Indická masáž hlavy - privátní výuka pro profesionály

1 den výuky, cena je pro dvojici studentů

Indická masáž hlavy

privátní výuka pro profesionály

(Ájurvédská masážní technika)

Metoda výuky vychází z technik používaných v Nepálu a je velmi podobná té, kterou jsem sám absolvoval. Jisté menší rozdíly vycházejí z rozdílné mentality Evropanů a jsou určeny k lepší aplikovatelnosti znalostí v našem kulturním prostředí.

Výuka se zaměřuje na postupné praktické získání informací, znalostí a dovedností v rozsahu, který umožní samostatně provádět terapie prostřednictvím ájurvédské masáže. Délka studia je naprosto individuální a závisí především na přístupu, motivaci, výsledcích a časových možnostech konkrétního studenta.

Obsahem studia je:

 • historické kořeny, kulturní aspekty
 • teorie ájurvédské masáže
 • psychologie terapeuta i klienta
 • typologie klientů
 • formování a rozvoj osobnostních předpokladů terapeuta
 • práce s myslí terapeuta (odpovědnost, navození stavu "láskyplné dobrotivosti")
 • regenerace terapeuta 
 • práce s tělem klienta
 • teorie jednotlivých ájurvédských technik
 • používané masážní techniky a doteky
 • diagnostika bloků
 • praxe detailů i celku ájurvédské masáže
 • cílené terapie

Má časová kapacita je bohužel omezená, takže ne vždy mohu každému případnému zájemci vyhovět v požadovaném termínu. Nejlepší je zavolat a zjistit si aktuální možnosti. V případě skutečného zájmu mne, prosím, kontaktujte e-mailem nebo telefonicky. Uveďte prosím své jméno a příjmení, místo bydliště, telefon.

Certifikáty pro profesionály

Občas se mne zájemci o kurzy ptají, zda vydávám certifikát o absolvování kurzů a tak několik informací k objasnění pojmu certifikát pro masážní techniky. Jsem oprávněn a vydávám certifikáty na kterýkoli z mnou pořádaných kurzů. Je však důležité si ujasnit, k čemu takovýto certifikát potřebujete.

Pokud se jedná o podklad pro vydání živnostenského listu, pak je nutné absolvovat kurz základních masážních technik u rekvalifikační školy, nebo vzdělávací instituce, která k vydání tohoto dokumentu získala akreditaci. Například rekvalifikační kurz Masér pro sportovní a rekondiční masáž s akreditací MŠMT ČR (na jejichž základě je také možno získat živnostenský list pro masérskou práci mimo oblast zdravotnictví), nebo kurz Masér pro zdravotnická zařízení s akreditací MZ ČR (na jejichž základě je možno získat živnostenský list pro masérskou práci v oblasti zdravotnictví).

Všechny masážní techniky ostatní (medová masáž, masáž lávovými kameny, čokoládová masáž, ájurvédské masáže, speciální techniky a další) jsou výhradně nadstavbou a specializací v oblasti masáží. K jejich vydávání í vzdělávací centrum musí mít platné živnostenské oprávnění pro pořádání školení a kurzů. Žádný další specializovaný kurz Vám nemůže sloužit k vydání specializovaného živnostenského oprávnění, neboť takováto živnostenská oprávnění neexistují.

Já osobně se nezabývám rekvalifikací a proto jsem ani nezažádal o akreditaci MŠMT ČR ani MZ ČR. Mám živnostenské oprávnění na pořádání školení a kurzů a mohu tedy i vydávat certifikáty o absolování kteréhokoli kurzu, který pořádám. Kurzy je možné připravit speciálně podle Vašich potřeb. Pokud Vás nějaký kurz, nebo masážní technika zajímají a chcete se je naučit, napište mi prosím a domluvíme se na realizaci. V mé škole pracuji výhradně s jedním, nebo dvěma žáky - jinak by to nebyla individuální, ale skupinová výuka. Ideální je práce ve dvojici, kdy jste během kurzu jednou v roli žáka, který se techniku učí a pak v roli masírovaného, který techniku přijímá a prociťuje. Některé masážní techniky se nedají naučit z knížek, nezískáte grif, neprocítíte filosofii a duchovní složku technik u kterých je hluboká relaxace součástí masáže. Ájurvédské masáže se prakticky bez učitele ani do hloubky příjmout nedají.
 

CENÍK VÝUKY ÁYURVÉDSKÝCH PROCEDUR S CERTIFIKÁTEM

Vyučovaná procedura

Poznámka          

Trvání výuky

Cenový rozsah

Indická masáž hlavy Hlava, ramena šíje, krk, teorie, etika

1 den
po 6-ti hodinách

celkem minimálně 
6 hodin teorie a masáží

3.000,-Kč za dvojici, nebo 2.000,-Kč za jednoho žáka

Rekapitulace:
V ceně kurzů je občerstvení, káva, čaje, oběd. Výuka je výhradně individuální a to pouze pro školenou dvojici. Cílem je zvládnutí vyučovaných technik a jejich intuitivní provádění. Pro ubytování můžete využít prostory relaxačního centra.

Žákům je po celou dobu kurzu k dispozici infrasauna SALUS a parní bylinná lázeň BYLINKA.

Štítky: