Jste zde

Výuka masáží PRO PROFESIONÁLY

Výuka masáží PRO PROFESIONÁLY

Certifikáty pro profesionály

Občas se mne zájemci o kurzy ptají, zda vydávám certifikát o absolvování kurzů a tak několik informací k objasnění pojmu "certifikát pro masážní techniky". Jsem oprávněn a vydávám certifikáty na kterýkoli z mnou pořádaných kurzů. Je však důležité si ujasnit, k čemu takovýto certifikát potřebujete.

Pokud se jedná o podklad pro vydání živnostenského listu, pak je nutné absolvovat kurz základních masážních technik u rekvalifikační školy, nebo vzdělávací instituce, která k vydání tohoto dokumentu získala akreditaci. Například rekvalifikační kurz "Masér pro sportovní a rekondiční masáž" s akreditací MŠMT ČR (na jejichž základě je také možno získat živnostenský list pro masérskou práci mimo oblast zdravotnictví), nebo kurz "Masér pro zdravotnická zařízení" s akreditací MZ ČR (na jejichž základě je možno získat živnostenský list pro masérskou práci v oblasti zdravotnictví).

Všechny masážní techniky ostatní (medová masáž, masáž lávovými kameny, čokoládová masáž, ájurvédské masáže, speciální techniky a další) jsou výhradně nadstavbou a specializací v oblasti masáží. K jejich vydávání í vzdělávací centrum mus mít platné živnostenské oprávnění pro pořádání školení a kurzů. Žádný další specializovaný kurz Vám nemůže sloužit k vydání specializovaného živnostenského oprávnění, neboť takováto živnostenská oprávnění neexistují.

Já osobně se nezabývám rekvalifikací a proto jsem ani nezažádal o akreditaci MŠMT ČR ani MZ ČR. Mám živnostenské oprávnění na pořádání školení a kurzů a mohu tedy i vydávat certifikáty o absolování kteréhokoli kurzu, který pořádám. Kurzy ájurvédských masáží připravuji podle Vašich potřeb. Pokud Vás nějaký kurz, nebo masážní technika zajímají a chcete se je naučit, napište mi prosím a domluvíme se na realizaci. V mé škole pracuji výhradně s jedním, nebo dvěma žáky - jinak by to nebyla individuální, ale skupinová výuka. Ideální je práce ve dvojici, kdy jste během kurzu jednou v roli žáka, který se techniku učí a pak v roli masírovaného, který techniku přijímá a prociťuje.

Některé masážní techniky se nedají naučit z knížek, nezískáte grif, neprocítíte filosofii a duchovní složku technik u kterých je hluboká relaxace součástí masáže. Ájurvédské masáže se prakticky bez učitele ani příjmout nedají.

Vyjimečně, na základě žádosti, výuku provádím se třemi žáky. Jedná se o masáže synchronní a masáže hluboce relaxační pro trojice.

Štítky: