Jste zde

DOTAZ: Problém s vyvrcholením v některých sexuálních polohách

DOTAZ: Problém s vyvrcholením v některých sexuálních polohách

Dobrý den. Je mi 30 a mám přítelkyni, sex s ní je velmi intenzivní a vytrvalý, ale poslední dobou mám jeden vážný problém. Při klasické poloze nemohu dojít k vyvrcholení. Přítelkyně tvrdí že jí to nevadí, ale já vím že ano, i když to nedá znát. Když se milujeme v poloze na koníčka tak je to nádherné a intenzivní. Vyvrcholení je tak silné že jsem z toho v euforii, ale jinak k vyvrcholení nedojde i když se milujeme dlouho. Mohu se zeptat čím to je? Dřív to nebyl problém při žádné poloze.
Děkuji

Poznámka:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.
Odstraněny adresy a kontaktní informace, dotaz mírně upraven tak, aby nebylo možné zjistit, kdo ho zaslal.

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problém s vyvrcholením v některých sexuálních polohách"

Dobrý den.
Děkuji za Vaši důvěru.

Dovolím si citovat část Vašeho dotazu - "Je mi 30 a mám přítelkyni, sex s ní je velmi intenzivní a vytrvalý, ale poslední dobou mám jeden vážný problém. Při klasické poloze nemohu dojít k vyvrcholení. Přítelkyně tvrdí že jí to nevadí, ale já vím že ano, i když to nedá znát. Když se milujeme v poloze na koníčka tak je to nádherné a intenzivní. Vyvrcholení je tak silné že sem z toho v euforii, ale jinak k vyvrcholení nedojde i když se milujeme dlouho". To, co popisujete je přímo úžasné. Máte krásný sex, dosahujete intenzivních prožitků, je to nádherné, intenzivní až z toho jste v euforii... to jsou hodnocení, která já rozhodně nevnímám jako vážný problém...

Ale k vašemu dotazu. Nikdo nedosahuje vyvrcholení a úžasné pocity ve všech sexuálních polohách. Ani to vlastně není možné. Některé sexuální polohy jsou pro Vás z pohled prožitku prostě lepší, jiné horší. Pokud nedosahujete vyvrcholí v "klasické", tedy nejspíš myslíte v "Misionářské poloze", není to žádný problém. Prostě jste se s partnerkou po sexuální stránce lépe poznali a už pro vás není automaticky spojena se vzrušením ze spojení, které by bylo tak silné, že přeroste ve vyvrcholení. Je to běžný průvodní jev sexuálních vztahů, kdy vzrušení ze spojení je samo o sobě bývá dostatečným spouštěcím mechanismem vyvrcholení. Otázkou, kterou by jste si měl položit spíše je, zda v klasické "Misionářské poloze" dospěla k vyvrcholení vaše partnerka. Zda jí tato poloha vyhovovala natolik, že by ji považovala při sexu za nejdůležitější. To víte vy a když si pravdivě zodpovíte, pak nejspíš budete muset přiznat, že vaší partnerce spíše vyhovuje poloha "Na koníčka", než ta "Misionářská poloha". Myslím, že jí můžete věřit, že jí opravdu nevadí, když vyvrcholení prožíváte v té "Na koníčka".

Není to přitom nic divného. Ženám poloha, kdy jsou nahoře, vyhovuje mnohem více, než polohy, kdy jsou pasivní a pouze odkázané na to, co s nimi muž zvládne nebo nezvládne. Poloha "Na koníčka" jim umožňuje prožívat spojení s mužem přesně tak, jak potřebují. Proto zpětně jejich snaha o jejich co nejsilnější vzrušení ze spojení nemůže zůstat bez odezvy na vzrušení muže. Žena se snaží využít mužovy erekce pro své, co nejsilnější a nejintenzivnější dráždění uvnitř pochvy a na klitorisu a proto se hýbá, prohýbá, kývá nebo naléhá na muže tak, aby toho dráždění dosáhla v míře maximální. Proto muž, který je v této poloze víceméně pasivní, často žasne nad tím, co mu její aktivita přináší za slasti... Když to přeženu, pak úkolem muže v poloze "Na koníčka" je vydržet, vydržet, vydržet... než žena dosáhne vyvrcholení. Pokud se Vám toto daří, pak se opravdu nemáte čeho obávat. Pro ženu je muž, který vydrží její snažení o vyvrcholení v poloze "Na koníčka" přímo darem z nebe!!!. Až žena prožije své vyvrcholení, teprve pak může soustředit na to vaše a dovede vás opravdu až k euforii. Pokud přitom dosáhne dalších orgasmů, určitě to nebude důvod ke stížnostem...

Proto si myslím, že vám vaše přítelkyně rozhodně nelže, když tvrdí, že se jí polohy, kdy je nahoře líbí, a že jí vůbec nevadí, že vaše vyvrcholení s vámi prožívá právě takto!!!

Neřešte to jako problém. Obávám se, že jako problém to vidíte pouze Vy. Naopak toho využijte a naučte se vydržet co nejdéle, aby si vašeho vzrušení mohla dlouho užívat. Když se sladíte a poskytnete jí prostor pro realizaci její představy o sexu, nebudete litovat ani vy.

Zároveň vám tímto odpovídám na otázku proč už tak snadno nedosahujete vyvrcholení v jiných polohách. Je to nejspíš proto, že už jste se co do prožitků sladili, vy už nejste přecitlivělý na spojení se ženou a navíc jste poznal, co s vámi dokáže vaše žena udělat v poloze, která vyhovuje jí. Prostě při té klasické neprožíváte tak intenzivní dráždění a prožitky, jako v té poloze, která vyhovuje většině žen.

Neřešte to, neptejte se jí pořád na to, co je špatně. Nic není špatně, jen ona vás umí v té své poloze vzrušit víc, než dovedete vy v té klasické. Je to normální a můžete být rád, že vám to tak pěkně vychází.

Ještě poznámka. Pokud se jiné polohy více líbí vám, tak se spolu domluvte a v rámci milostné předehry jich několik vyzkoušejte. Když budete mít pocit, že už to stačí, přejděte do polohy, kdy žena bude nahoře a dosáhněte vyvrcholení. POZOR - dosáhněte ženina vyvrcholení, které je v partnerském vztahu při milování důležitější a obtížněji realizovatelné. Nebojím se o to, že by pak žena nepomohla Vám.

Pro úplnost pak ještě uvedu, že pokud neberete léky, především antidepresiva, nemáte cukrovku či neřešíte jiné zdravotní potíže, které by mohly vést ke snížené citlivosti penisu na podněty, pak je důvod, proč nedosahujete vyvrcholení v jiných sexuálních polohách spojen nejspíš s vaší psychikou. Hlavně však s tím, že když je žena nahoře, je to prostě nejlepší...

 
Děkuji Vám za Vaši důvěru.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz