Jste zde

DOTAZ: Problémy s předkožkou

DOTAZ: Problémy s předkožkou

Dobrý den chci se zeptat byl sem na operaci uzdičky na penisu, při erekci jsem ji měl hodně napnutou a předkožku těsnou za žaludem. Operací mi uzdičku prodloužili, ale problém zůstal. Při normálním stavu předkožku přetáhnu volně přes žalud, při erekci ji také přetáhnu, ale trosku zaškrtí žalud a občas to pobolívá. Po erekci se mi na předkožce vytvoří male trhlinky. Jak to mam řešit poraďte prosím. Děkuji.

POZNÁMKA:

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Dotaz byl upraven, odstraněny kontaktní informace, adresy, jména a telefony. Text částečně upraven aby nebylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal.

Poradna sexuologa 2016.


 

DOTAZ: Problémy s předkožkou

Dobrý den.

Vzhledem k tomu, že z Vašeho popisu není přesně jasné o jaký rozsah operace předkožky se vlastně jednalo, nemohu Vám moc poradit. Pokud se opravdu jednalo o odbornou operaci a ne o mechanické uvolnění uzdičky (amatérské přeříznutí uzdičky), pak jste stále pacientem lékařského zařízení, které Vám zákrok provedlo. Toto zařízení má stále zodpovědnost za výsledek provedeného zákroku. Pokud jste s nimi řešil pooperační komplikace, pak Vám zcela jistě poradili, jak pokračovat v pooperační léčbě a co bude případně potřeba ještě udělat. Pokud komplikace přetrvávají i po uvedeném zákroku, bude potřeba zajít znovu za lékařem, který zákrok provedl a poradit se s ním o další léčbě. Možná bude potřeba reoperace, ale spíše jen nějaká malá úprava jizvy nebo předkožka. Takto na dálku, bez snímků a popisu zákroku a informací o pozákrokové léčbě není možné odpovědět jinak. Zajděte za Vaším lékařem a popište mu přesně vše, co vás trápí. Nebude to žádný velký problém tento pozákrokový stav doladit k vaší naprosté spokojenosti. Musíte se však obrátit na lékaře, který zákrok provedl. On zná původní stav, ví, jak zákrok probíhal a zná i pooperační stav. Možná Váš lékař jen neví o Vašich současných problémech. Neodkládejte jeho návštěvu. Lépe se řeší čerstvá jizvička, než zanedbaná jizva.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz


 

DALŠÍ KOMUNIKACE

Děkuji za odpověď.
Byl jsem na frenuloplastice, ale problémy s těsnou předkožkou zůstaly. Oni mi doporučovali obřízku, ale později. Tak přemýšlím, jestli to podstoupit nebo ne. Trošku se toho bojím, že to bude po operaci dlouho bolet a nevím, jaké to bude bez předkožky v dalším životě. Tak jsem se chtěl zeptat na váš názor.
Děkuji


 

ODPOVĚĎ:

Dobrý den
Je dobře, že se nejednalo o amatérský zásah, kdy si někteří muži uzdičku prostě přeříznou sami. Z toho jsem měl tak trochu obavu. Pokud jste byl na uváděném zákroku, pak by se hlavní problém měl upravit. Pokud nyní máte pocit částečného omezení a problémů s praskáním předkožky po erekci, je velká šance, že se to časem upraví. Jde o to, že nový stav potřebuje stabilizovat. Pokud se to však nezmění a potíže zůstanou i po několika měsících, pak se poraďte s lékařem a pokud obřízku doporučí, poslechněte ho. Nebude se nejspíš jednat o úplné odstranění předkožky, ale o částečnou obřízku, která odstraní jen tu část předkožky, která je příliš těsná. Rozhodněte se však až po nějaké době po operaci (v řádu měsíců). Obřízku můžete absolvovat kdykoli. Co se bolesti týká, operace je provedena v narkóze. Po operaci bolest zcela jistě překonáte. Tento druh operace podstoupily už miliony mužů. Je to nepříjemné, ale za týden bude lépe...

Na nový pocit bez části předkožky si zcela jistě zvyknete. Určitá změna pocitů tuto operaci provází, i to je však otázka zvyku. Úplnou obřízku má několik milionů mužů a zvykli si ...

Uvidíte sám, možná se situace stabilizuje a vy na operaci ani nebudete muset jít.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz


 

DALŠÍ KOMUNIKACE

Byl jsem na dvou operacích v březnu a potom se mě udělaly boláky z reakce na materiál stehů. Tak mě to ještě řezali v záři a použili jemnější materiál a boláky zmizely, ale stejně mě ta předkožka praská a je těsná. Tak jak dlouho mám ještě počkat než udělám nějaký závěr?


 

ODPOVĚĎ

Dobrý den.
Při podobných komplikacích je rozumné kontaktovat lékaře a nechat si vysvětlit postup zákroku a možná rizika. Já bych na Vašem místě na zákrok šel. Budete mít klid. Nemá cenu se trápit. Nejspíš by se komplikace opakovaly a nakonec by zákrok stejně bylo nutné provést. Nechejte si však vysvětlit i případná rizika. Věřím, že lékaři by zákrok nedoporučili v případě, kdy by nebyli přesvědčeni o jeho úspěchu

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz


 

Děkuji za odpověď. Zkusím ještě počkat do podzimu a pak se rozhodnu co a jak. Ale asi k tomu všechno dospěje, pokud chci mít klid v milostném životě


DOTAZ:

Dobrý den.
Ještě se chci zeptat, jak to je s citlivosti bez předkožky. Říká se, že časem mohou být problémy z dosažením orgasmu, když předkožka chybí.


 

ODPOVĚĎ

Citlivost předkožky a její celkový vliv na vzrušení při sexu je pocit naprosto individuální. Je to jako byste chtěl, aby Vám někdo popsal jak chutná svíčková a jak moc její chuť ovlivnila šlehačka na citrónu. Jedná se o popsání pocitu. A to je něco, co je možné považovat zcela individuální hodnocení. Takovouto otázku Vám někdo může zodpovědět jen tak, že ji odhadne.

Uvádíte, že se říká, že časem mohou mít obřezaní muži problémy s dosažením orgasmu. Mohu Vás uklidnit, časem mívají problémy se vzrušením a někdy i dosažením orgasmu i muži neobřezaní.

Na to, co se po obřízce pocitově změní a jak se to projeví na vzrušení ze stimulace, se musíte zeptat někoho, kdo je obřezaný. Navíc to bude muset být někdo, kdo bude obřezaný stejně jako Vy. Ani méně, ani více, prostě stejně. A ani tehdy se nedovíte, co přesně cítí. Jinak Vám pocity popíše při masturbaci, jinak při souloži se ženou bezdětnou, jinak při souloži se ženou po dvou porodech... A jinak Vám problémy vzrušení popíše ve dvaceti, jinak v šedesáti letech...

U pocitů z obřezání vždy záleží na rozsahu zákroku, tedy na rozsahu odstranění předkožky. Podobně bude záležet na Vašem pocitu z její stimulace.

Odpovím otázkou: "Která část předkožky Vás při stimulaci nejvíc vzrušuje?"
Rada: "Tak tu část předkožky si nechte zachovat!"

Zbytečně odstranit předkožku považuji za hloupost. Ve Vašem případě se však přece jedná o řešení vážného zdravotního problému! Musíte zvážit, co Vás trápí víc. Pokud bude obřízka částečná, ne úplná, pak by problémy nastat nemusely.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz


(L)