Jste zde

Alkohol, nechtěné těhotenství a pohlavní choroby

Alkohol, nechtěné těhotenství a pohlavní choroby

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Pro část lidí je trendem dnešní doby při zábavě míchat různé látky jako alkohol a rekreačních drogy. Výsledkem pak je kombinace účinků těchto látek s fatálním dopadem nejen na sex. Ten se stává živelným, nekontrolovaným, ale také mnohem povrchněji prožívaným. Navíc klesá ohleduplnost a pocit zodpovědnosti jeden za druhého. Mnohdy páry zapomenou použít ochranu proti otěhotnění a kondomy. S největší pravděpodobností Vás nečeká žádná příjemná zkušenost, protože si ani nemusíte pamatovat, že jste sex měli. Budete pak vědět, co to bylo za člověka, se kterým jste měli intimní poměr a který vás nakazil nakazila pohlavní nemocí? A co případné těhotenství?

V opilosti opadají zábrany a snižuje se pozornost. Chování lidí se mění a tam, kde by opatrnost, dobré rady a špatné zkušenosti normálně byly dostatečnou brzdou najednou není nic, co by zabránilo v nechráněném sexu. Ženy tak až příliš riskují nechtěné otěhotnění i svou bezpečnost. Následky však ponesou oba partneři. Pokud dojde pod vlivem sexu v opilosti k otěhotnění, může být akt početí hned zpočátku ovlivněn požitým alkoholem a ohrožen tak vývoj plodu a jeho budoucí zdravotní stav.

Zabraňte zbytečným tragediím ve svém životě. Sex je krásný, ale dnes žijeme ve světě, kde je mnoho lidí nakažených virem HIV, nebo jinými, podobně nebezpečnými pohlavními chorobami. Je jich více, než si dokážete představit. Když už nic, tak používejte jako ochranu alespoň kondomy.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)