Jste zde

Alkohol a sex v praxi...

Alkohol a sex v praxi...

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Vzhledem ke změnám osobních a společenských hodnot lidí, pohledu na sex a partnerskou věrnost, se sex s požíváním alkoholu stává více-měně normálním. Většinou alkohol před sexem pijí oba partneři. Do sexu s opilým partnerem se tomu druhému moc nechce, proto raději většinou pijí oba, aby jim to tolik vzájemně nevadilo. Ne všem ale takový sex vyhovuje....

Nejhorší je to, co děláte se svým zdravím. Nadměrná konzumace alkoholu může mít nepříznivý dopad nejen na Váš spokojený sexuální život, ale i na sexuální výkonnost. Mnoho lidí závislých na alkoholu se už ani ve ve zcela střízlivém stavu milovat nedovede. Když nemají alkohol, mají abstinenční příznaky a ty moc sexuální touhu neprodukují..... Příliš mnoho alkoholu způsobuje celou řadu zdravotních problémů, které přímo i nepřímo ovlivňují vztahy a tím i sexuální život. Sex v opilosti ani nemůže být plnohodnotný a většinou ani partnerem není příjemně prožívaný. Proto bych doporučil sex a alkohol do sebe moc nemíchat a když tak jen symbolicky.

Normální je milovat naplno všemi smysly. K milování alkohol nepotřebujete a když, tak s mírou. Příjemnou atmosféru můžete připravit i jinak. Vonné svíčky, esence, olejíčky, intimní osvětlení. Když přidáte trochu vína, pak raději opravdu jen jednu nebo dvě skleničky.

Využívejte volný čas naplno, přirozeně a užívejte si společného života. Pití alkoholu v dnešní době bývá doporučovaný společenský postoj. Někteří s však nevšomnou poznámky, že se má jednat o přiměřené pití alkoholu! Nadměrné pití alkoholu je spíš většinou jen projev nedostatku jiných nápadů jak trávit volný čas. Než do baru, hospody nebo vinárny raději společně navštivte muzeum, kino nebo běžte na procházku do parku. Můžete tam najít zcela nový prostor a naplnění vašeho vztahu.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)