Jste zde

Sex a alkohol - nebezpečná kombinace

Sex a alkohol - nebezpečná kombinace

Hlavní téma: "Manželství nebo partnerství bez sexu".
Volné pokračování článků "Proč se někteří lidé vyhýbají sexu?" a "Příčiny problémů s erekcí".

O alkoholu se říká, že je to metla lidstva. I když je to samozřejmě přehnané hodnocení, nějaký důvod k tomu, aby na alkohol bylo právě takto nahlíženo nejspíš bude.

Alkohol byl v sexuálních rituálech z různých důvodů využívaný od starověku. Každopádně, dnes je na alkohol při sexu nahlíženo jinak. Většina věcí, které v životě děláme vyžadují soustředění, zvláště pak pohlavní styk při sexu. Pokud se rozhodnete pít alkohol, je dobré vědět, že většinou budete uvolněnější a naladěnější, možná i přístupnější. Negativní stránkou je, alkohol sníží i pozornost a prožitek. Snižování vnímání a prožitku pak může vést až k neschopnosti erekce u mužů, nebo dosažení orgasmu u mužů i žen. Pod vlivem alkoholu není někdy při sexu věnována dostatečná pozornost používání antikoncepce a kondomů. To může ohrozit nejen Váš sexuální život. Proto je lépe se alkoholu vyhnout a prožít si sex s čistou hlavou a bezpečně.

Protože téma alkoholu ve spojení se sexem je velmi obsáhlé, rozhodl jsem se vytvořit několik článků, které bude snadnější doplňovat o postřehy a životní zkušenosti čtenářů webu www.milovani.cz a www.kamasutra.cz. Možná ta názorová pestrost pak pomůže lidem, kteří mezi alkohol a sex nebo sex a alkohol vkládají rovnítko.

Nikdo nežádá úplnou abstinenci

Sex a alkohol jsou dva pojmy, které v posledních desetiletích k sobě mívají až nebezpečně blízko. Nejsem abstinent a nikoho za alkohol neodsuzuji. Dokonce jsem přesvědčen, že sklenička dobrého a kvalitního vína by měla patřit ke každému slavnostnějšímu jídlu připraveného milou ženou nebo pozorným mužem. Sklenka nebo dvě určitě problémem nebudou. Uvolní stres, navodí pohodovou náladu a mnohdy i odbourají napětí mezi partnery. Mnohdy i vytvoří erotickou náladu, která i díky připravenému příjemnému prostředí s vůní aromalampy a vzácných olejů, za mihotavého svitu svíček, přispěje k touze po milování.

Bohužel takovýto vztah k alkoholu mají většinou lidé, kterých se další část článku zcela určitě nebude týkat. V další část se totiž budeme zabývat lidmi , kteří víno a alkohol konzumují. I v těchto případech může konzumace alkoholu končit milováním, ale většinou končí pouze sexem... Alkohol často úspěšně snižuje zábrany a vytváří pocity uvolnění a dobré nálady.

V některých lidech alkohol vytváří i touhu po sexu a mnohdy si pak myslí, že to byl právě alkohol, který jejich sexuální touhu zvýšil a dodal jim odvahu k jeho realizaci. Stává se, že sex v opilosti sex pravděpodobně skončí kocovinu, mnohdy pocitem zklamání, ostudou nebo i odporem k tomu, co se přihodilo. Často, zvláště u žen, takový sex končí bez toho, že by muž ženě poskytl její vyvrcholení. Někdy je muž sám rád, že došel toho svého. Mohl bych nastínit i daleko katastrofičtější konce alkoholových dýchánků, kde došlo i na sex. Ale každý si sám umí představit tu beznaděj ženy, když zjistí, že je v jiném stavu nebo když partneři zjistí, že si vzájemně předali nějakou nepříjemnou sexuální chorobu.

Články se vztahem sexu a alkoholu

Normální je milovat naplno všemi smysly. K milování alkohol nepotřebujete a když, tak s mírou. Příjemnou atmosféru můžete připravit i jinak. Vonné svíčky, esence, olejíčky, intimní osvětlení. Když přidáte trochu vína, pak raději opravdu jen jednu nebo dvě skleničky.

Využívejte volný čas naplno, přirozeně a užívejte si společného života. Pití alkoholu v dnešní době bývá doporučovaný společenský postoj. Někteří s však nevšomnou poznámky, že se má jednat o přiměřené pití alkoholu! Nadměrné pití alkoholu je spíš většinou jen projev nedostatku jiných nápadů jak trávit volný čas. Než do baru, hospody nebo vinárny raději společně navštivte muzeum, kino nebo běžte na procházku do parku. Můžete tam najít zcela nový prostor a naplnění vašeho vztahu.

Pro zamyšlení

"Odpornější pohled než na opilého chlapa je už jen pohled na opilou ženu".
Lidová moudrost

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)