Jste zde

Sex během menstruace

Sex během menstruace

Menstruaci a případný sex v tomto období provází řada pochybností, obav a někdy i tabu. Některá náboženství a etnické skupiny považují období ženské menstruace za období, kdy je žena "rituálně nečistá". Toto tabu je mnohdy natolik silné, že nakonec i žena trpí touto "nečistotou" a straní se běžného rodinného nebo společenského života. Přitom menstruace je periodicky se opakující krvácení, které nastává u žen v rámci pravidelného menstruačního cyklu (měsíčků). Některá náboženství přímo zapovídají menstruujícím ženám účastnit se normálního života, nebo je omezují účastnit se života rodiny, případně jim zakazují vykonávat některé domácí činnosti. Řadu omezení je možné dát do souvislosti jak s častými objektivními fyzickými, tak psychickými potížemi, které menstruaci provází. Některá omezení také přímo souvisí nepříjemnými projevy které menstruaci provází, ať už to je premenstruační syndrom nebo potřeba zvýšené osobní hygieny. Některé ženy toto období označují jako "své dny", ale jak víme "i muži mají své dny..."

Muž většinou pozná, když se menstruace ženy blíží. Toto období totiž ženu často provází náladovost, větší chuť k jídlu, či na sladké, deprese, podrážděnost... Toto a další jsou průvodní pocity blížící se nebo těsně zahájené či právě probíhající menstruace

Období před zahájením menstruace některé ženy prožívají v tenzi, kterou často provází větší touha po milování. Přístup mužů k milování se ženou v období menstruace je různý. Většinou není žádný problém s její sexuální tenzí těsně před menstruací, jinak je tomu však v období, kdy menstruace začíná nebo probíhá.

Právě díky zvýšené sexuální tenzi ženy těsně před menstruací se řada mužů setká se zahájením menstruace v průběhu soulože nebo těsně po vyvrcholení.

Přístup mužů k sexu v období menstruace ženy je různý:

  • nechtějí po sexuální stránce nic mít
  • jsou tímto obdobím naprosto fascinováni a sex by chtěli denně
  • něco mezi těmito krajními hodnotami

Důvodem může být, že někteří muži jsou

  • přitahování nezvyklou vůní jejího pohlaví a "nemohou si pomoci"
  • jiní jsou až příliš citliví na představu znečistění od krve
  • další se obávají, že ženě způsobí bolest
  • další ženu v tomto období považují za "nečisto" z náboženských nebo rituálních důvodů...
  • jiní to neřeší a nechávají to na ženě...

Podobně je to však i s názorem žen na sex v tomto období.

Ať už je přístup muže k sexu se ženou v období menstruace jakýkoli, vždy by měl být ohleduplný a měl by vždy respektovat přání ženy.

 

Mnoho žen při menstruaci prožívá pocity bolesti

Mnoho žen, ne-li většina žen při menstruaci prožívá nějakou formu bolesti. Od mírné až po opravdu velkou, která ji skoro vyřadí z běžného, nejen sexuálního života. Proč tomu tak je? Menstruace totiž není jen o tom, že žena krvácí. Krvácení je spojené s oddělováním vystélky pochvy od její stěny a to je prostě proces, který je v nějaké míře bolestivý. Některé ženy menstruační bolesti prožívají intenzivně, jiné bolestivé pocity skoro nevnímají. Toto vnímání se může v průběhu života ženy měnit.Nejsilnější bolestivé pocity menstruační cyklus provází první dny menstruace. V této době se bolest může spojovat i do podoby křečí, intenzivních "bodnutí" v podbřišku, nebo trvalé bolesti v podbřišku a pánevním dnu.

Při souloži v období menstruace může žena pociťovat nejen nepříjemné pocity spojené s pohybem penisu v pochvě. Jeho pohyb a především jeho nárazy na zadní stěnu pochvy nebo do děložního čípku mohou způsobovat bolestivé pocity a vést i ke vzniku křečí v pánevním dnu. Proto se většina žen podvědomě souloži v období menstruace vyhýbá. Jinak řečeno - mají co dělat samy se sebou a netouží po komplikacích...

Na druhou stranu jsou situace, kdy žena právě díky intenzivnímu prokrvení pohlavních orgánů pociťuje až neodolatelnou touhu po sexuálním uspokojení. Tento pocit může zažít kterákoli žena, tedy i ta, která se jinak obdobá mensruace přímo hrozí. Příroda je prostě nevyzpytatelná.

Milování není jen o souloži!

Pokud máte chuť milovat se i během menstruace, pak to při dodržení určitých zásad není nemožné. Většina žen se ale stydí za to, že krvácí a že vůně jejího pohlaví je v tomto období jiná, než jindy. Také se více obává o možnost zanesení infekce do rodidel, která jsou v období krvácení opravdu mnohem více zranitelná.

Milování ale není jen o souloži. Pokud to muž těch několik dnů opravdu nemůže vydržet bez ejakulace, pak je tuto jeho "potřebu" možné vyřešit i jinak. Je celá řada náhradních technik milování, kterými žena může v období menstruace svému muži "pomoci".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)