Jste zde

DOTAZ: Problémy s předčasnou ejakulací

DOTAZ: Problémy s předčasnou ejakulací

Dobrý den
S partnerem řešíme v takový problém - má předčasnou ejakulaci při samotném sexu. Ten trvá tak 5 až 10 min než vyvrcholí ... Po vyvrcholení prý už nemá na sex chuť. Chtěli bychom zkusit nějaké tablety třeba Clavin ... Arginmax ..., ale všude se píše že to není moc dobry nápad. Chceme ještě chvíli počkat než zajdeme k odborníkovi. Myslíte tedy, že bychom něco takového mohli zkusit když je partnerovi 36 a mě 29 let???

Děkuji Za vaši odpověď.

 

POZNÁMKA:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.e.jidelnicek.cz/contact.

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na otázku "Problémy s předčasnou ejakulací"

Dobrý den

Ve vašem případě se nejedná o předčasnou ejakulaci, ale o krátkou soulož. Za předčasnou ejakulaci pokládáme stav, když muž nedokáže prodloužit soulož na dobu delší než jednu minutu. Ve vašem případě soulož nejspíš netrvá tak dlouho, abyste vyvrcholení prožila i Vy. Pokud sex trvá "tak 5 až 10 min než vyvrcholí ...", jak v dotazu uvádíte, pak jste ve velmi slušném průměru. Přečtěte si článek "Dřívější orgasmus není předčasná ejakulace" a bude vám jasné, že problém je spíše v nedostatečně dlouhé milostné předehře nebo v tom, že spoléháte na soulož jako na cestu k vašemu vyvrcholení. Jen malá část žen totiž orgasmus prožívá při souloži. Ty ostatní potřebují uznalého partnera, který se jim bude věnovat poté, co muž prožije svůj orgasmus. Nechat ženu neuspokojenou je "hřích"!!!

Dále uvádíte, že "Po vyvrcholení prý už nemá na sex chuť." U mužů už to tak je. Někteří nejsou další sexuální aktivity následně vůbec schopni. Někdy jsou tak unavení, že se jen odvalí a usnou ... POZOR, tím nechci rozhodně tvrdit, že by Vás měl nechat nespokojenou. Tak unavený zase žádný muž po vyvrcholení být nemůže. Spíše se mu nechce, pokud Vás případně takto "odbývá". To ale nevím a tak předpokládám, že se mu nechce do dalšího sexu poté, co Vás dovedl k vyvrcholení, například orálně. Tehdy by se to dalo pochopit.

Dále se ptáte "Chtěli bychom zkusit nějaké tablety třeba Clavin ... Arginmax ..., ale všude se píše že to není moc dobry nápad". Opravdu by to nebyl dobrý nápad. Tyto prostředky mají za cíl podpořit erekci. Po vyvrcholení muže už nepohnou vůbec ničím... Navíc je to naprosto zbytečné. Vaše soulož je v naprosto normálním, spíše nadstandardním časovém rozmezí. Jestliže se sexuální spojení pohybuje od jedné do tří minut, dá se mluvit o krátké souloži, nikoli předčasné ejakulaci. Více informací naleznete v článku "Krátká soulož - coitus brevis".

Dále uvádíte: "Chceme ještě chvíli počkat než zajdeme k odborníkovi. Myslíte tedy, že bychom něco takového mohli zkusit když je partnerovi 36 a mě 29 let???" Domnívám se, že zatím nemáte důvod odborníky navštívit. Spíše se spolu s partnerem potřebujete sladit. naučte se intenzivnější milostné předehře nebo prožívejte vyvrcholení první při orálním sexu. Pak máte šanci na další orgasmus i při souloži Do limitu soulože 5 až 10 minut se po Vašem prvním orgasmu můžete s druhým, většinou snadnějším, překvapivě snadno vlézt. Možná jich zažijete i víc...

Asi nejvhodnější však bude, když zvolíte sexuální polohu při které Vy budete nahoře. Žena si v této poloze poradí mnohem snadněji, než když soulož řídí muž.

Pokud vše selže, navštivte odborníky. Nejspíš Vám řeknou to samé a léky nedají ...Léky Vám totiž nepomohou. Vám pomůže snaha partnera a změna techniky soulože nebo milostné předehry.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz


POKRAČOVÁNÍ KOMUNIKACE

DOTAZ:

Dobry den 
Předem bych Vám chtěla poděkovat za Vasi odpověď.
Mám ještě jeden dotaz.
Po promluvě s partnerem jsem se dozvěděla, že ať tedy udělám cokoliv, v sexu ono mu to prý nic neděla ... Takže se tedy mohu snažit jak bych chtěla, ale nic to znamená ... orální sex, líbáni , sváděni ... Po dohodě jsem tedy zkusili Clavin Original, ale vůbec to nezabralo. Prý necítí, kdy mu takzvaně "Stoji", takže chyba je tedy asi ve mě. Prý mu to se mnou nejde, což jsem si myslela že nejsem už po 14 letech pro něj dost přitažlivá. Ještě pořád si myslíte ze nemáme navštívit sexuologa? Poslední dobou je to horši a horší. Už jsem dokonce přistoupila na erotické hračky a stejně nic. Co mám dělat ?


 

ODPOVĚĎ:

Dobrý den.
Jsem silně zaneprázdněn, tak nyní alespoň informace, že ve Vás to opravdu není. Clavin je pouze doplněk stravy, něco jako by Vám doporučovali přidávat více majoránky do bramboráků... Bude to fungovat, ale musíte bramboráky jíst každý den...

K lékaři musí manžel. Je potřeba komplexní vyšetření. Může se jednat i o cukrovku nebo neuropatii či další onemocnění, která podobnou necitlivost způsobují. Stačí navštívit obvodního lékaře a svěřit se mu. To se mu však nebude asi chtít udělat. Pak je potřeba navštívit urologa nebo sexuologa. Potřebuje vyzkoušet, zda by mu nepomohly léky na potenci vydávané na lékařský předpis. Ale délka Vaší soulože je opravdu nad běžnou délkou u mužů v našich končinách. Rozhodně se to nedá hodnotit jako problém s předčasnou ejakulací, o už jsem se Vám snažil vysvětlit. Spíš jde o to, co při vzrušení vlastně vnímá a jak prožívá vyvrcholení.

Váš první dotaz je o problémech s délkou soulože a v druhém píšete o problémech s erekcí. To je ovšem o něčem zcela jiném!!!

Asi bude nejlepší, když zajdete společně k sexuologovi a tam si společně o Vašem problému promluvíte. On Vám vysvětlí, co je krátká soulož a u něho zjistí, co způsobuje problémy že "neví kdy mu stojí". Problém však rozhodně není ve Vás. Jen si neodpustím poznámku, že opravdu velká část žen by byla spokojená i s délkou soulože 3 minuty, ...kdyby to šlo.

Myslím, že Vám sexuolog pomůže upravit pohled na Vaše vzájemné potřeby. Problém možná bude jinde, než v dotazu řešíte. Proto si myslím, že že sexuolog bude správná volba. Případně předepíše léky na potenci, ale hlavně si Vy dva společně s ním ujasníte, co od sexu očekáváte a jak se mu chcete věnovat do budoucna.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz