Jste zde

Krátká soulož - coitus brevis

Krátká soulož - coitus brevis

Hlavní téma: "Pohlavní styk - soulož".
Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Soulož trvající méně než tři minuty nazýváme coitus brevis (krátká soulož). Mezi předčasnou ejakulací a krátkou souloží je jeden zásadní rozdíl. Krátká soulož může mít podobné psychické důvody, bývá však většinou následkem špatného přístupu muže k sexu a ke vzrušení ženy. Muži, kteří vyvrcholí dříve, než jejich partnerka dosáhne vzrušení na úrovni orgasmu jsou většinou zaměřeni sami na sebe, nezvládají své emoce a vzrušení a i díky tomu pak nedokáží ženu uspokojit při penetračním sexu.

Neexistuje obecně přijímaná definice "dostatečně" dlouhé doby soulože.

Velmi častou příčinou krátké soulože je nedostatečné dlouhá milostná předehra. Více v článku "Proč je přirozená lubrikace ženy lepší než umělá".

Krátká soulož je tedy pouze soulož, která trvá kratší dobu, než by bylo potřeba.

Důvod je naprosto jasný a přirozený. Muž je schopen ejakulace v průměru za tři minuty. Žena dosáhne orgasmu většinou nejdříve za pět až sedm minut, ale většinou za dobu podstatně delší, někdy až okolo 15-ti až 20-ti minut. To je doba, která je pro běžného muže pro soulož skoro nepředstavitelná. Ne všichni muži o tomto rozdílu v průběhu vzrušení ženy a muže ví a tedy jen těžko své chování přizpůsobují potřebám ženy. Končí to tedy jejich orgasmem většinou v době, kdy by jejich pevný penis žena potřebovala nejvíce. A po ejakulaci už jaksi nemají čím by mohli pokračovat v její vaginální stimulaci... pokud muž nepochopí zásadní rozdíl mezi potřebami muže a ženy, je odsouzen se trápit svou údajnou předčasnou ejakulací, i kdyby vydržel souložit 14 minut. Ženě, která potřebuje 15 minut to prostě stačit nebude nikdy....

To, že muž ejakuluje dříve, než žena dosáhne orgasmu přece není takové neštěstí. Jen to ze své strany muž nesmí až tak moc řešit, ale hlavně nesmí zapomenout na to, že i žena má právo na vyvrcholení. Může jí ho přece poskytnout jinou technikou. Důležitý je výsledek a k němu vede mnoho příjemných cest. Stačí si vybrat a netrápit se tím, že muž vyvrcholil jako první. Tak to dnes byl muž a zítra - kdo ví, třeba to bude žena. Pokud budete trpěliví a společně budete hledat vyhovující řešení, nakonec společnými silami dokážete vše zvládnout a milování vám bude přinášet radost a pohodu.

Krátká soulož není předčasná ejakulace

Za předčasnou ejakulaci pokládáme stav, když muž nedokáže prodloužit soulož na dobu delší než jednu minutu.

O relativní předčasné ejakulaci hovoříme tehdy, když soulož trvá sice delší dobu, ale tato doba nestačí k uspokojení ženy při penetračním spojení.

Soulož trvající méně než tři minuty nazýváme coitus brevis (krátká soulož). Dojde-li k ejakulaci před nebo při zasouvání penisu do vagíny, mluvíme o ejaculatio ante portas (před branami) nebo o ejaculatio intra portas (v bráně). Předčasná ejakulace může být psychogenní nebo organické povahy, vrozená nebo získaná, může mít souvislost s partnerem nebo s erektilní dysfunkcí. Při ejakulaci do pochvy není ovlivněna plodnost.

Ani předčasná ejakulace, ani krátká soulož není nemoc. V obou případech se však jedná o sexuální dysfunkce, které jsou pro muže i ženu vážným sexuálním problémem.

Pokud muž není schopen ženu při souloži dovést k orgasmu, pak je potřeba zjistit, v čem je základní problém, že tomu tak je. V naprosté většině případů je na vině nevhodně zvolená sexuální poloha při které nedochází k dostatečné stimulaci klitorisu, nevhodně zvolené techniky penetrace a malá znalost metod a technik oddalování ejakulace nebo nedodržování jejich pravidel. Začněte zvolením vhodné polohy při sexu pro dosažení orgasmu ženy a seznamte se technikami penetrace a metodami a technikami oddalování ejakulace. Zcela jistě se vám podaří posunout hranici nástupů ejakulace. Ale i kdyby se vám jen o trochu podařilo posunout dílko krátké soulože, žena bude zcela jistě potěšena vaší snahou. Pamatujte si, že naprostá většina žen dosahuje orgasmu nejsnadněji při orálním sexu. Proč mají ženy orální sex raději než soulož se dovíte ve stejnojmenném článku na našem webu.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Štítky: